Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Przemysław Czarnek

Przemysław Czarnek

Jerzy Owsiak nie krył oburzenia w związku w nowym podręcznikiem "Historii i teraźniejszości"
21.08.2022 12:41 Jerzy Owsiak ostro o podręczniku HIT. Padły mocne słowa, "Proszę głośno przeprosić Polki i Polaków"

W opublikowanym wpisie Jerzy Owsiak nie szczędził cierpkich słów w związku ze stwierdzeniami, które znalazły się w nowym podręczniku "Historii i teraźniejszości". Prezes WOŚP wyraził swoją dezaprobatę dla sformułowań, których użył autor podręcznika prof. Wojciech Roszkowski.

Przemysław Czarnek pozwie Donalda Tuska. "Kłamstwa są zupełnie oczywiste"
15.08.2022 20:32 Przemysław Czarnek pozwie Donalda Tuska. "Kłamstwa są zupełnie oczywiste"

Nie milkną echa głośnej afery związanej ze skandaliczną treścią podręcznika do Historii i Teraźniejszości. Po tym, jak Donald Tusk skrytykował bulwersujące zapisy przez wielu odczytywane jako stygmatyzowanie dzieci poczętych z in vitro, głos zabrał minister edukacji Przemysław Czarnek. W rozmowie z TVP3 Lublin polityk zapowiedział podjęcie radykalnych kroków wymierzonych w lidera Platformy Obywatelskiej który, jego zdaniem, skłamał podczas spotkania z mieszkańcami Jaktorowa.Czwartkowe spotkanie Donalda Tuska z mieszkańcami mazowieckiej miejscowości Jaktorów obfitowało w skrajne emocje, po których kurz nadal nie zdążył opaść na dobre. Swoje przemówienie lider PO dosłownie naszpikował oskarżeniami pod adresem rządzących, przebijając w tym temacie lipcową konwencję w Radomiu.O to, by były premier miał o czym długo opowiadać zatroszczyli się zresztą sami reprezentanci obozu władzy, którzy w ostatnim czasie dopisali do listy swoich przewinień i afer kilka poważnych pozycji.Jak na obytego w polityce lidera opozycji przystało, Tusk nie zapomniał o żadnej z nich, począwszy od skażenia Odry, kończąc na zaskakujących wątpliwościach co do legalności wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta. Jednak tym, co wzbudziło największe poruszenie samego polityka było kontrowersyjne posunięcie resortu edukacji, który lansuje obecnie pełen obrzydliwych tez podręcznik do HiT-u.

przemysław czarnek
13.08.2022 12:18 Przemysław Czarnek wzburzony komentarzem Donalda Tuska ws. podręcznika. Żąda przeprosin

Przemysław Czarnek walczy z falą śmiechu, jaka przetacza się przez sieć w związku z podręcznikiem do jego autorskiego przedmiotu, Historii i Teraźniejszości, pióra prof. Roszkowskiego. Książka okazała się takim hitem, że swojej zdanie na jej temat wygłosił również Donald Tusk, który prześmiewczo zrecenzował najnowsze "dzieło" resortu edukacji. Jego szef wytoczył najtęższe działa i stwierdził, że takiej zniewagi nie przepuści. Przemysław Czarnek chce przeprosin od Donalda Tuska. Zdaje się jednak, że niewiele osób jest się w stanie za nim wstawić. Podręcznik do nowego przedmiotu jest zrealizowany absolutnie okropnie, co stwierdzili również znawcy tematu - całość przeczytał m.in. naukowiec i historyczny bloger Sigillum Authenticum, który z przerażeniem patrzył na niektóre rozdziały dzieła, z którego dzieci będą uczyć się już od pierwszego dnia września.

14. piknik Radia Maryja. Minister Czarnek podziękował rozgłośni i o. Tadeuszowi Rydzykowi
07.08.2022 13:17 14. piknik Radia Maryja. Przemysław Czarnek podziękował rozgłośni i o. Tadeuszowi Rydzykowi

Radio Maryja świętuje w najlepsze. Niecały miesiąc temu na Jasnej Górze sympatycy rozgłośni spotkali się w ramach XXXI Pielgrzymki Rodzin Radia Maryja, a w sobotę 6 lipca odbyła się kolejna feta z okazji 14. pikniku dla słuchaczy. Wśród tłumów bawił się m.in. minister edukacji Przemysław Czarnek, który wygłosił płomienną przemowę.14. już piknik Radia Maryja był świetną okazją dla o. Tadeusza Rydzyka do zapomnienia, choć na chwilę, o problemach, jakie trapiły go w ostatnim czasie. Duchowny mógł w spokoju świętować kolejne wielkie wydarzenie zorganizowane przez swoją rozgłośnię, które w toruńskim amfiteatrze zgromadziło tłumy słuchaczy i znamienitych gości.

przemyslaw czarnek
17.07.2022 22:35 Przemysław Czarnek jest wściekły. Zażądał sprostowania swoich słów: "Chamstwo, obłuda i ohydztwo"

W miniony czwartek redakcja "Super Expressu" przytoczyła na swoich łamach rzekomą wypowiedź ministra Przemysława Czarnka, który zdaniem dziennikarzy miał radzić Polakom, by w obliczu galopującej inflacji "mniej jedli". Szef MEiN stanowczo zaprzeczył tym doniesieniom i publicznie domaga się sprostowania.- Czasami coś będziemy pichcić, znajomi zaproszą na obiady, ale bez przesady, drożyzna nie oznacza, że nie można jeść. Można jeść trochę mniej i trochę taniej - miał powiedzieć Przemysław Czarnek w rozmowie z "SE".

Przemysław Czarnek
05.07.2022 13:15 Przemysław Czarnek podjął decyzję. Wiadomo, co z nauką zdalną w nowym roku szkolnym

Koronawirus ponownie atakuje kolejne kraje na świecie, powodując poważne niepokoje wśród spoleczeństw i polityków. To, co martwi władze innych państw, nie jest jednak problemem dla polskich decydentów, którzy o COVID-19 dawno z chęcią zapomnieli. Przemysław Czarnek oświadczył więc, że nie przygotowuje się na ekstraordynaryjny tryb nauczania w szkołach, burząc marzenia niektórych uczniów o nauce zdalnej. Plany ministra edukacji i nauki może jednak pokrzyżować nieprzewidywalna pandemia.Rok szkolny spędzony za biurkiem w domu przed ekranem komputera dla jednych był prawdziwym wybawieniem, a dla drugich istną katorgą. Uczniowie doceniali wygodę takiego rozwiązania, jednak często skarżyli się także na jakość nauczania i wyrażali obawy związane z ewaluacją ich procesu edukacyjnego.Krytycznie na temat nauki zdalnej wypowiadali się tymczasem eksperci, twierdzący, że system wymuszony pandemią koronawirusa brutalnie uwypuklił wszystkie defekty polskiej oświaty, a także przyczynił się do pogłębienia problemów ze zdrowiem fizycznym i przede wszystkim psychicznym najmłodszych.Fanem nauki w domu od początku nie był również minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Polityk tak bardzo unikał tego tematu, że najpierw z trudem podjął decyzję o zamknięciu szkół, a później eksperymentował, usadzając w ławkach uczniów tylko niektórych klas lub biorąc pod uwagę opcję z jedynie wybranymi miejscowościami.

Czarnek Przemysław
27.06.2022 13:44 Minister Czarnek zdradził jak będzie wyglądała nauka po wakacjach. "To nasz priorytet"

Według wstępnych prognoz resortu zdrowia, już w lipcu możemy spodziewać się wzrostu zakażeń koronawirusem. Co więcej, eksperci nie wykluczają, że jesienią będziemy musieli zmierzyć się z kolejną falą COVID-19. Jednak najwidoczniej szef MEiN Przemysław Czarnek powrotu pandemii w się "nie boi", i śmiało przedstawił swój plan funkcjonowania szkół po wakacjach.

Przemysław Czarnek
16.06.2022 13:32 Minister Czarnek nie przebierał w słowach. "To są głupcy skończeni"

- To nie są proste czasy, to nie jest czas pokoju i sielanki - powiedział w Sicienku (Kujawsko-Pomorskie) minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Polityk również nie szczędził w słowach, krytykując postawę członków Parlamentu Europejskiego i polskich samorządowców. "To są głupcy skończeni".Po wielomiesięcznych negocjacjach Komisja Europejska ogłosiła akceptację polskiego Krajowego Planu Odbudowy, dając tym samym zielone światło na wypłacenie środków należnych Polsce w ramach unijnego Funduszu Odbudowy. Jednak, żeby środki mogły popłynąć do Polski, muszą zostać spełnione tzw. "kamienie milowe". Te najistotniejsze dotyczą "zapewnienia w Polsce niezależności sądownictwa".

Czarnek
14.06.2022 18:16 Historia i Teraźniejszość na maturze z WOS-u? Nauczyciele nie kryją zdumienia

Nowy przedmiot Historia i Teraźniejszość jeszcze na dobre nie zagościł w planach lekcji, a już wywołuje liczne kontrowersje. Poza szeroko krytykowaną podstawą programową, wątpliwości budzą też doniesienia dziennikarzy portalu TVN24, którzy twierdzą, że wiedza z HiT-u ma być sprawdzana na maturze z wiedzy o społeczeństwie. Pytani o komentarz nauczyciele nie kryją zdumienia .Zagadnienia omawiane na historii i teraźniejszości mają pojawić się na maturze rozszerzonej z WOS-u już od 2026 roku. Tvn24.pl zauważa, że byłoby to bezprecedensowe rozwiązanie, gdyż w żadnym innym przypadku egzamin maturalny nie obejmuje materiału z dwóch przedmiotów, które dodatkowo mogą być nauczane przez różnych nauczycieli.- W przypadku egzaminu maturalnego z przedmiotu wiedza o społeczeństwie wskazano, że egzamin maturalny z tego przedmiotu obejmuje określony w podstawie programowej kształcenia ogólnego zakres podstawowy dla przedmiotu historia i teraźniejszość oraz zakres rozszerzony dla przedmiotu wiedza o społeczeństwie - napisano.

Przemysław Czarnek ma nowy projekt, od 1 września zmiany w podstawach programowych
25.05.2022 20:13 Przemysław Czarnek ma nowy projekt, od 1 września zmiany w podstawach programowych

Przemysław Czarnek ma kolejny pomysł na zmiany w polskich szkołach. Minister edukacji przygotowuje pakiet zmian, które mają zacząć obowiązywać już od 1 września. MEiN już zaprezentowało projekt, gdzie rozszerzeniu uległa podstawa programowa przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa, to jednak nie wszystkie zmiany. Dotyczą one również nauczania języka niemieckiego.Uczniowie i rodzice muszą przygotować się na kolejne zmiany od nowego roku szkolnego 2022/2023. Przemysław Czarnek i jego resort ogłosili projekt modyfikacji podstawy programowej.

Pawel Wodzynski/East News
24.05.2022 19:35 Konferencja ws. ukraińskich uczniów. Czarnek do dziennikarza: "Proszę zadawać poważne pytania"

W trakcie wtorkowej konferencji prasowej minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek prezentował rozwiązania systemowe przygotowane dla uczniów z Ukrainy. Jedno z pytań zadane przez dziennikarza TVN24 wytrąciło szefa resortu z równowagi. Minister poprosił go, aby "zadawał poważne pytania".Minister Czarnek słynie z ciętego języka. Tym razem przekonał się o tym dziennikarz TVN24 Artur Molenda, który chciał dopytać Przemysława Czarnka o ocenianie ukraińskich uczniów w polskich szkołach.

Morawiecki Czarnek
09.05.2022 07:28 Czarnek i Morawiecki w żałobie. Odszedł ich wieloletni współpracownik

Zmarł Waldemar Paruch, wybitny naukowiec, działacz społeczny i były szef rządowego Centrum Analiz Strategicznych. Miał 57 lat. Tragiczną wiadomość o jego śmierci przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych Przemysław Czarnek.- Prof. dr hab. Waldemar Paruch odszedł do Wieczności dziś wieczorem. Żegnamy wielkiego Polaka, politologa i polityka, ogromnie zasłużonego dla Polski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie - napisał minister edukacji na Twitterze w niedzielę.

Czarnek
26.03.2022 13:48 Przemysław Czarnek przywróci do szkół zajęcia z bronią? Zmiany możliwe już od 1 września

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek chce, aby od września do szkół powróciły zajęcia z przysposobienia obronnego. Uczniowie mieliby uczyć się na nich strzelania z broni, pierwszej pomocy i reagowania na możliwe zagrożenia. Opozycja w dużej mierze przychyla się do tego pomysłu.Wybuch wojny w Ukrainie na nowo ożywił dyskusję na temat przywrócenia do szkół zajęć z przysposobienia obronnego. Pomysł ten już jakiś czas temu chciał pilotażowo wprowadzić do szkół minister Przemysław Czarnek, jednak do momentu agresji rosyjskiej na naszych wschodnich sąsiadów nie znajdował on wielu zwolenników.Wszystko zmieniło się po 24 lutego, gdy Rosjanie pokazali swoją prawdziwą twarz i rozpoczęli realizację planu ekspansji. W związku z tym szef resortu edukacji i nauki podjął decyzję o rewolucyjnych zmianach w przedmiocie Edukacja dla bezpieczeństwa, które wejdą w życie od nowego roku szkolnego.

Czarnek
21.02.2022 14:41 Czarnek: "Jesteśmy przygotowani zapewnić pomoc edukacyjną dzieciom z Ukrainy"

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek poinformował, że polskie szkoły są przygotowane na przyjęcie uczniów z Ukrainy. Jak dodał, Polska jest otwarta na pomoc uchodźcom zza wschodniej granicy i posiada już plan ich ewentualnego wspierania.Podczas gdy konflikt na Ukrainie eskaluje i inwazja Rosji zdaje się być coraz bardziej prawdopodobna, władze polskie przygotowują się na możliwy ogromny napływ uchodźców.Wśród osób, które mogą poszukiwać schronienia na naszym terytorium z pewnością mogą się znaleźć dzieci w wieku szkolnym, które będą potrzebowały zapewnienia kontynuacji procesu edukacyjnego. Zdaniem ministra edukacji i nauki nasz kraj jest na to gotowy.

Czarnek
14.02.2022 10:23 Przemysław Czarnek został Człowiekiem roku 2021 Klubów "Gazety Polskiej"

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek został nagrodzony tytułem Człowieka roku 2021 Klubów "Gazety Polskiej". Nagroda przyznawana jest co roku osobom, które w szczególności zasłużyły się dla Polski. Sam laureat zdążył już skomentować swój sukces za pośrednictwem Twittera.Przemysław Czarnek od października 2020 roku sprawuje funkcję ministra edukacji i nauki w rządzie Mateusza Morawieckiego. To z pewnością jeden z najbardziej kontrowersyjnych polityków o wyraźnych, skrajnie prawicowych poglądach, co podoba się dużej części elektoratu PiS.Działalność Czarnka doceniają wyjątkowo także prorządowe media, choć akurat ostatnio "Wiadomości" zupełnie pominęły sukces ministra, jakim było odrzucenie senackiego weta do "lex Czarnek". Mimo tego, poseł cieszy się dużą popularnością, a jego osiągnięcia właśnie zostały uhonorowane prestiżowym w środowisku PiS tytułem.

Ministerstwo Edukacji
11.02.2022 21:18 Rozporządzenie o skróceniu nauki zdalnej opublikowane. Uczniowie wkrótce wrócą do szkół

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Przemysława Czarnka, 21 lutego uczniowie wszystkich szkół powrócą do nauki zdalnej. Rozporządzenie zostało już opublikowane przez Ministerstwo Edukacji. Czy sytuacja pandemiczna jest już na tyle unormowana, by wznowić naukę stacjonarną? Zdaniem Przemysława Czarnka, zdecydowanie tak.

szkoła
09.02.2022 08:01 Nauka zdalna zostanie skrócona? Ostateczna decyzja zapadnie jeszcze dzisiaj

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek spotka się dziś z Adamem Niedzielskim w sprawie szybszego powrotu uczniów do szkół. Podczas konsultacji może zapaść decyzja o skróceniu nauki zdalnej dla dzieci i młodzieży, którzy jako pierwsi wypoczywali w ramach ferii zimowych.Mimo iż wskaźnik zakażeń w Polsce wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie, w ostatnich dniach obserwujemy znaczące spadki, co daje nadzieję na to, że szczyt piątej fali może być już za nami.Rząd uważnie przygląda się statystykom i nie wyklucza, że wkrótce mogą zostać podjęte decyzje o modyfikacji niektórych restrykcji. Jedna z pierwszych spodziewanych zmian, dotycząca szkół, zapaść może jeszcze dzisiaj po spotkaniu ministra zdrowia z Przemysławem Czarnkiem.

W tym tygodniu Przemysław Czarnek ogłosi ważną dla nauczycieli decyzję
07.02.2022 09:45 Przemysław Czarnek podjął już decyzję. Minister ogłosi ją w tym tygodniu

W tym tygodniu Przemysław Czarnek ogłosi ważną dla nauczycieli wiadomość. Wcześniejsze zapewnienia rządu się nie spełnią, nie będzie zmian w Karcie Nauczyciela. Minister edukacji i nauki miał przekazać złe wiadomości podczas spotkania z kuratorami. Niesie to ze sobą rozwianie nadziei na znaczne podwyżki nauczycielskich pensji.Niedawne założenia rządu wskazywały, że od września 2022 r. pensja zasadnicza nauczyciela stażysty wzrosłaby o 130 zł brutto. Nauczyciel dyplomowany już za kilka miesięcy miał dostać o 178 zł brutto więcej.Przemysław Czarnek nie będzie miał dla pedagogów dobrych wiadomości. W tym tygodniu przekaże informacje, iż podwyżki przestały być scenariuszem leżącym na rządowym stole.

Pawel Wodzynski/East News
06.02.2022 14:03 Nowe zasady nauczania języka mniejszości. Przemysław Czarnek podpisał kontrowersyjne rozporządzenie

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podpisał rozporządzenie, które zmniejsza liczbę zajęć z języka niemieckiego dla uczniów z mniejszości niemieckiej. Inne języki nie zostały objęte zmianami. Opozycja grzmi, że jest to dyskryminacja, a także naruszenie polskiego prawa i traktatów podpisanych przez Polskę.Posłowie opozycji próbowali zablokować zmiany, ale ostatecznie ich propozycje zostały odrzucone przez Sejm. Nowelizacja rozporządzenia MEiN została już opublikowana w Dzienniku Ustaw.

Pawel Wodzynski/East News
04.02.2022 17:53 Senat odrzucił lex Czarnek. Ustawa wraca do Sejmu

W piątkowe popołudnie Senat opowiedział się za odrzuceniem nowelizacji ustawy Prawo oświatowe, popularnie określanej jako lex Czarnek. Głosowanie poprzedziła burzliwa dyskusja. Przeciwnicy nowych przepisów wskazywali, że niektóre z nich mogą być nawet niezgodne z konstytucją. Lex Czarnek to jedna z najgłośniejszych nowelizacji ostatnich miesięcy - nie tylko za sprawą rozmów między przeciwniczkami tej ustawy a Pierwszą Damą Agatą Dudą, o czym pisaliśmy tutaj. Na temat nowego prawa z ministrem edukacji i nauki Przemysławem Czarnkiem rozmawiał także sam prezydent Andrzej Duda.

Przemysław Czarnek potwierdził, że resort może skrócić naukę zdalną w pięciu województwach
03.02.2022 08:00 5 województw szybciej wróci do szkół? Czarnek ujawnił plany

Część uczniów może zakończyć naukę zdalną szybciej. Przemysław Carnek zdradził, że resort edukacji bierze pod uwagę skrócenie wcześniejszego terminu nauki z dala od budynku szkoły jedynie dla pięciu województw.- To wszystko spowodowane jest epidemią koronawirusa. To nieco ponad dwa tygodnie nauki zdalnej. Jesteśmy przekonani, że z końcem lutego wrócimy do nauki stacjonarnej - mówił 25 stycznia Przemysław Czarnek.W środę na antenie TVP Info minister przekazał jednak wiadomości, które wskazują, iż nie wszyscy uczniowie wrócą do szkoły dopiero 28 lutego. Część z nich może zakończyć naukę zdalną szybciej.

Piotr Molecki/East News
01.02.2022 20:38 Czarnek: winę za śmiertelność w czasie pandemii ponosi opozycja

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zabrał głos w trakcie debaty nad ustawą covidową. Jego zdaniem za wysoką śmiertelność w czasie pandemii odpowiadają poprzednie rządy. Szef resortu przekonywał, że PiS "nadrabia ich zaniedbania".

Ważne informacje od ministra edukacji, Przemysław Czarnek zabrał głos po spotkaniu z prezydentem
01.02.2022 07:41 Przemysław Czarnek skomentował spotkanie z Andrzejem Dudą

- Spotkanie trwało ponad dwie godziny. Przebiegało w szczerej atmosferze i było bardzo merytoryczne, zostało dotkniętych szereg wątków - wyznał Przemysław Czarnek po spotkaniu z Andrzejem Dudą i pierwszą damą. Minister edukacji ujawnił, na co przygotować muszą się rodzice. W szkołach zajdą duże zmiany.W poniedziałek Przemysław Czarnek odbył w Pałacu Prezydenckim ważną rozmowę z Andrzejem Dudą i jego żoną. Agata Kornahsuer-Duda wcześniej spotkała się z polityczkami opozycji, które przedstawiły jej obawy związane z tzw. lex Czarnek.Po wyjściu od pary prezydenckiej szef Ministerstwa Edukacji i Nauki skomentował dyskusję. - Chcieliśmy dzisiaj wyjaśnić wszystkie nasze spostrzeżenia i wątpliwości, które zostały zgłoszone przez panie z opozycji i w związku z tym, podnoszone przez parę prezydencką - powiedział dla TVP Info Przemysław Czarnek.

Piotr Molecki/East News
27.01.2022 16:43 Co ze studniówkami? MEiN wydało rekomendację

Ministerstwo Edukacji i Nauki zaleca przełożenie na późniejszy termin tych studniówek, które miałyby się odbyć do 27 lutego. Tego dnia uczniowie mają bowiem wrócić do nauki stacjonarnej. Jednak zasady wprowadzone w ubiegłym roku nie pozwalają na organizację imprezy w budynku szkoły.Pandemia znów może pokrzyżować plany uczniów. W czwartek 27 stycznia padł rekord zakażeń od początku pandemii w Polsce. Jak już informowaliśmy, Ministerstwo Zdrowia odnotowało 57 659 nowych przypadków koronawirusa, choć ostrzega, że to jeszcze nie jest szczyt piątej fali pandemii.

Czarnek
26.01.2022 13:18 "Fakt": Przemysław Czarnek pędził rządową limuzyną 180 km/h

Jak donoszą media, szofer wiozący ministra edukacji i nauki z Lublina do Warszawy poważnie naruszył przepisy drogowe. Limuzyna rządowa z Przemysławem Czarnkiem w roli pasażera miała pędzić z prędkością 180 km/h, przekraczając dozwolony limit o kilkadziesiąt kilometrów. Minister bagatelizuje jednak sprawę, tłumacząc, że podczas jazdy nie zwraca uwagi na pracę kierowcy. Jeśli do złamania przepisów rzeczywiście doszło, należy pamiętać, że każdy inny kierowca mógłby zapłacić bardzo wysoki mandat.Wielu polskich polityków za nic ma obowiązujące przepisy drogowe, co nieraz już udowadniali. Podsumowując wszystkie incydenty z udziałem partyjnych działaczy z każdej strony politycznego sporu, śmiało można stwierdzić, że powstał już nawet klub piratów drogowych. Po serii wpadek Donalda Tuska do zacnego grona postanowił dołączyć prominentny polityk obozu władzy Przemysław Czarnek, którego "Fakt" przyłapał na gorącym uczynku.

Duda
25.01.2022 11:24 W czwartek spotkanie prezydenta z ministrem edukacji ws. lex Czarnek

W czwartek po południu prezydent Andrzej Duda spotka się z ministrem edukacji i nauki Przemysławem Czarnkiem, aby porozmawiać na temat nowelizacji Prawa oświatowego. Głowa państwa ma bowiem zastrzeżenia co do niektórych zapisów kontrowersyjnej ustawy, która znacząco zwiększa kompetencje kuratorów kosztem uprawnień rodziców.Lex Czarnek cały czas budzi wielkie emocje wśród polityków, rodziców oraz uczniów. Ustawa nadająca kuratorom nowe, szersze uprawnienia jest krytykowana zarówno przez opozycję, jak i licznych specjalistów ds. oświaty. Zastrzeżenia co do niej ma mieć także prezydent Andrzej Duda.

Pawel Wodzynski/East News
20.01.2022 14:05 Minister Czarnek zapowiedział nowy przedmiot. Ruszy w 2023 r.

Przemysław Czarnek zdradził, że ministerstwo edukacji i nauki planuje wprowadzić nowy przedmiot do szkół. Zajęcia z biznesu i zarządzania mają zastąpić podstawy przedsiębiorczości. Szef resortu uważa, że dzięki temu uczniowie będą w stanie podejmować "rozsądne decyzje finansowe".Minister edukacji nie poprzestaje na lex Czarnek. - Chcemy przyspieszyć. Potrzebujemy menedżerów, potrzebujemy ludzi odważnych - przekonywał.

Twitter/Sejm
15.01.2022 07:48 Morawiecki zignorował dłoń Czarnka wyciągniętą w geście gratulacji

Po wystąpieniu na mównicy sejmowej premier Mateusz Morawiecki odbierał gratulacje od ministrów. Dłoń w stronę szefa rządu wyciągnął także minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Brak reakcji premiera został uwieczniony i podbija internet.Mimo odrzucenia dłoni przez premiera czwartek 13 stycznia był dla Przemysława Czarnka wyjątkowo udany. Sejm przegłosował bowiem forsowaną przez niego nowelizację prawa oświatowego.