Goniec.pl
Przemysław Czarnek pozwie Donalda Tuska. "Kłamstwa są zupełnie oczywiste"

Pawel Wodzynski/East News, Piotr Molecki/East News

Przemysław Czarnek pozwie Donalda Tuska. "Kłamstwa są zupełnie oczywiste"

15 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Nie milkną echa głośnej afery związanej ze skandaliczną treścią podręcznika do Historii i Teraźniejszości. Po tym, jak Donald Tusk skrytykował bulwersujące zapisy przez wielu odczytywane jako stygmatyzowanie dzieci poczętych z in vitro, głos zabrał minister edukacji Przemysław Czarnek. W rozmowie z TVP3 Lublin polityk zapowiedział podjęcie radykalnych kroków wymierzonych w lidera Platformy Obywatelskiej który, jego zdaniem, skłamał podczas spotkania z mieszkańcami Jaktorowa.

Czwartkowe spotkanie Donalda Tuska z mieszkańcami mazowieckiej miejscowości Jaktorów obfitowało w skrajne emocje, po których kurz nadal nie zdążył opaść na dobre. Swoje przemówienie lider PO dosłownie naszpikował oskarżeniami pod adresem rządzących, przebijając w tym temacie lipcową konwencję w Radomiu.

"Paskowy" TVP nie zmiarkował ironii internauty.

Skażenie Odry. TVP znów zaskoczyło paskiem i znalazło winnego katastrofy ekologicznej

CZYTAJ DALEJ

O to, by były premier miał o czym długo opowiadać zatroszczyli się zresztą sami reprezentanci obozu władzy, którzy w ostatnim czasie dopisali do listy swoich przewinień i afer kilka poważnych pozycji.

Jak na obytego w polityce lidera opozycji przystało, Tusk nie zapomniał o żadnej z nich, począwszy od skażenia Odry, kończąc na zaskakujących wątpliwościach co do legalności wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta. Jednak tym, co wzbudziło największe poruszenie samego polityka było kontrowersyjne posunięcie resortu edukacji, który lansuje obecnie pełen obrzydliwych tez podręcznik do HiT-u.

Kontrowersyjne zapisy w podręczniku do HiT

Przedmiot Historia i Teraźniejszość to wynik nieskończonej inwencji twórczej samego Czarnka, będący jego osobistą chlubą. Chcący koniecznie pozostawić po sobie jakikolwiek ślad w polskiej edukacji minister, postanowił skutecznie ją zdemolować, tak, by skutki tej katastrofy odczuwalne były przez wiele pokoleń.

Do realizacji swojego szatańskiego planu zatrudnił zatem samych "specjalistów", prezentujących te same poglądy, co i jemu. Z tego powodu głównym autorem podręcznika do HiT-u mianował, skądinąd cenionego historyka, prof. Wojciecha Roszkowskiego, który jednak zbyt mocno uwierzył w swoje umiejętności i zaczął parać się także m.in. etyką i biologią, tworząc trudną do zaakceptowania mieszankę.

- Coraz bardziej wyrafinowane metody odrywania seksu od miłości i płodności prowadzą do traktowania sfery seksu jako rozrywki, a sfery płodności jako produkcji ludzi, można powiedzieć hodowli. Skłania to do postawienia zasadniczego pytania: kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci? Państwo, które bierze pod swoje skrzydła tego rodzaju ‘produkcję’? - napisał w rozdziale zatytułowanym "Kultura i rodzina w oczach Zachodu", wywołując powszechne kontrowersje.

Tusk: "Nie ma takiej linii, której nie przekroczą"

Właśnie do tych słów postanowił odnieść się Donald Tusk, który, podobnie jak większość potrafiącego analitycznie myśleć społeczeństwa, zinterpretował zapis jako otwarty atak na dzieci zrodzone z metody in vitro.

- Czarnek wymyślił taki podręcznik, który ma uczyć nasze dzieci historii i teraźniejszości. Tam jest wiele różnych bardzo dziwnych, czasami strasznych tez. Ja dzisiaj odkryłem taki maluteńki rozdział o dzieciach in vitro. W tym podręczniku Czarnek i jego współpracownicy zamieścili takie słowa, że dzieci z in vitro, to jest hodowla ludzi, kto będzie kochał takie dzieci - mówił lider PO.

Nie kryjąc wyraźnego wzruszenia, Tusk oznajmił, że być może dzisiaj już w każdej polskiej szkole jest dziecko poczęte dzięki tej metodzie, które jest kochane przez bliskich.

- I to dziecko dostanie do ręki podręcznik i przeczyta w tym podręczniku, że jest dzieckiem z hodowli, którego nikt nie kocha [...]. Te wszystkie złe rzeczy, które zrobili w Polsce one wynikają także z tego, że nie wiem, czy tak się dobrali, czy władza to z nich zrobiła, ale jeśli coś takiego proponuje się polskiej szkole, polskim dzieciom, polskim rodzicom, to znaczy, że moim zdaniem nie ma granic łajdactwa dla nich. Nie ma takiej linii, której nie przekroczą - stwierdził.

Przemysław Czarnek zapowiada pozew przeciwko liderowi PO

Komentarz Tuska mocno zabolał resort edukacji, który błyskawicznie wydał oświadczenie, stanowiące, że jego pracownicy nie są autorami tych słów, a tak poza tym, to wcale nie odnoszą się one do dzieci poczętych z in vitro.

Jednocześnie Czarnek zażądał przeprosin, pozwalając administratorom profilu ministerstwa na Twitterze nazywać lidera PO "chorym i obłąkanym z nienawiści umysłem".Po przemyśleniu sprawy minister edukacji i nauki doszedł jednak do wniosku, iż byłemu premierowi trzeba nieco dokręcić śrubę i zdyscyplinować go sięgając po bardziej wymowne środki. Z tego powodu ogłosił z dumą na antenie TVP3 Lublin, że w tym tygodniu złoży pozew przeciwko politykowi za jego ponoć kłamliwe słowa w Jaktorowie.

- Kłamstwa są oczywiste. Tu nie chodzi o mnie. Gdyby chodziło tylko i wyłącznie o mnie, to polityk ma grubą skórę i jest w stanie wiele przetrzymać - to jest zupełnie oczywiste. (...) Natomiast tutaj w grę wchodzą już i są używane w sposób bezczelny i nikczemny dzieci do brudnej gry politycznej - to nie jest nawet polityczna, tylko brudna gra oparta na kłamstwach, tylko po to, żeby za wszelką cenę przejąć władzę, uniknąć pewnie jakiejś odpowiedzialności, no to trzeba postawić tamę - powiedział.

Niewykluczone zatem, że Czarnek będzie teraz częstym gościem na sali sądowej. W związku z publikacją podręcznika do HiT proces szefowi resortu edukacji i autorom głośno komentowanego "potworka" chce wytoczyć Kamil Mieszczanowski, który ma potomstwo poczęte dzięki metodzie in vitro.

Mężczyzna założył w internecie zbiórkę na ten cel, chcąc zgromadzić 30 tysięcy złotych. Chętnych do pomocy okazało się jednak tak wielu, że uzyskana kwota wynosi obecnie już ponad 250 tysięcy zł. Poza tym, blokadę podręcznika zapowiedziało stowarzyszenie wspierające osoby korzystające z metody in vitro.

pielgrzymka

Andrzej Duda na kolanach u Rydzyka. Kontrowersyjna przemowa prezydenta, tłum skandował jedno słowo

W dniach 9-10 lipca na Jasnej Górze w Częstochowie odbywają się uroczystości 31. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja. Główne wydarzenia zaplanowane zostały na niedzielę, a wśród uczestników byli nie tylko wierni słuchacze rozgłośni z Torunia, ale także znani politycy. Relacją ze spotkania pochwalili się m.in. Przemysław Czarnek i prezydent Andrzej Duda.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl, TVP3 Lublin

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

kremlin.ru Jakub Szymczuk/KPRM

Wiadomości

"Równie dobrze Putin może ogłosić aneksję Księżyca czy Marsa". Ostre reakcje na decyzję dyktatora

Czytaj więcej >
Karkonoski Park Narodowy/Facebook

Wiadomości

Mamy dopiero wrzesień, a w Polsce już szalała śnieżyca. Mamy nagranie

Czytaj więcej >
Kreml zapowiedział specjalną ceremonię, Władimir Putin podpisze tam ważny dekret

Wiadomości

Władimir Putin anektował kolejne regiony Ukrainy. Zebrani skandowali "Rossija!"

Czytaj więcej >
Flickr/ facebook.com/DorotaOstrowskaFoto/zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Skandal na cmentarzu. Poszedł na cmentarz i nie znalazł grobu bliskich, ksiądz sprzedał miejsce

Czytaj więcej >
Michał Dworczyk rezygnuje ze stanowiska. Polityk nie będzie już szefem Kancelarii Premiera

Wiadomości

Michał Dworczyk zrezygnował ze stanowiska. Polityk nie będzie już szefem Kancelarii Premiera

Czytaj więcej >
Flickr/European Parliament

Wiadomości

Donald Tusk staje w obronie przedsiębiorców i uderza w PiS. "Użyjemy wszystkich dostępnych środków"

Czytaj więcej >