Goniec.pl

Pawel Wodzynski/East News

"Czarnek, zgłoś nieprzygotowanie". Uczniowie z Mysłakowic oprotestowali wizytę ministra edukacji

6 Września 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Niecodzienne sceny podczas wizyty ministra edukacji Przemysława Czarnka w szkole podstawowej w Mysłakowicach. Na miejscu gościa powitała grupa nastolatków skandujących hasła krytyczne wobec działań resortu i nowego przedmiotu Historia i teraźniejszość. Polityk nie krył swojego zniesmaczenia, sugerując nawet, że demonstrująca młodzież nie jest "normalna".

Wtorkowa wizyta ministra Przemysława Czarnka w szkole podstawowej w Mysłakowicach na Dolnym Śląsku jest chyba najlepszym dowodem na to, jak do działalności polityka odnosi się znaczna część dzisiejszej młodzieży.

Wbrew pragnieniom Zjednoczonej Prawicy, młodzi ludzie nie są jedynie podatnymi na manipulację podmiotami, które łatwo zmanipulować za pomocą zideologizowanych podręczników, ale przede wszystkim świadomymi obywatelami, mającymi swoje własne zdanie i potrafiącymi wyciągać wnioski z tego, co dzieje się w ich otoczeniu.

Nic więc dziwnego, że w niektórych z nich na samą myśl o polityku będącym źródłem ich zgryzot do głosu dochodzi buntownicza natura. A skoro jest okazja, by wyrazić swój głośny sprzeciw, to trudno z niej nie skorzystać.

Wizyta ministra edukacji zbojkotowana przez uczniów

- "Hit to sh*it", "edukacja, nie manipulacja" czy "szkoła dla ludzi, nie dla polityki" - to tylko niektóre z haseł, jakie skandowali nastolatkowie zgromadzeni przed budynkiem szkoły podstawowej w Mysłakowicach.

Uczniowie nie kryli swojej krytycznej postawy wobec podręcznika do HiT-u autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego, który wywołał liczne kontrowersje i masę sprzeciwu . Najgorsze w tym wszystkim jest jednak to, że, jak zapowiedział Czarnek, "dzieło" doczeka się kontynuacji . Czy w świetle tych wydarzeń można dziwić się desperacji młodzieży?

Ta, wyraźnie poirytowana, doskonale przygotowała się na spotkanie z goszczącym w jej progach ministrem edukacji, dzierżąc w dłoniach transparenty z hasłami brzmiącymi m.in. "Czarnek, zgłoś nieprzygotowanie", "uczniowie i ryby mają głos" oraz "Czarnek nie ma essy (czegoś pozytywnego - red.). Ku nieszczęściu Czarnka, w tłumie powiewały także działające na niego jak płachta na byka tęczowe flagi, będące symbolem środowisk LGBT+.

- Próbujemy pokazać, że jesteśmy przeciwko temu, co od 2015 roku robi PiS wobec osób LGBT. Jak je szykanuje, demonizuje i próbuje wmówić im chorobę psychiczną - tłumaczył w rozmowie z TVN24 jeden z protestujących uczniów.

Przemysław Czarnek piętnuje protestującą młodzież

Choć widać było, że młodzi ludzie włożyli dużo pracy w przygotowania do wizyty kontrowersyjnego gościa, pokaźnych rozmiarów komitet powitalny nie zdołał zadowolić Czarnka, który nie krył swojej niechęci.

Wyraźnie podrażniony minister edukacji został wyraźnie zbity z tropu, przez co kompletnie zapomniał o jakiejkolwiek powściągliwości i wprost powiedział, co myśli o zgromadzonej przed szkołą grupie buntowników.

Gdybyście mogli nagrać, jak zachowuje się tęczowa młodzież, a jak zachowuje się normalna młodzież, to bylibyśmy wdzięczni - zwrócił się do reportera TVN24, wskazując najpierw na osoby protestujące, a później na uczniów zebranych przed budynkiem szkoły.

Pytany o to, czy dopuszcza możliwość, że demonstrujący nastolatkowie mogą mieć własne zdanie, odparł jedynie, że "tu jest szkoła, tu są dzieci".

Komentując reakcję polityka, moglibyśmy napisać zatem o skandalicznych słowach, dzielących dzieci na "normalne" i "nienormalne", a także o piętnowaniu czy stygmatyzowaniu, jednakże mając w pamięci jego wcześniejsze wypowiedzi o "ludziach, którzy nie są równi ludziom normalnym" nie oczekujemy zbyt wiele.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: TVN24, Goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

To koniec poszukiwań Jacka Jaworka? Jasny komunikat prokuratury
Czytaj więcej >

Polska

Dziennikarz TVP zamieścił absurdalny wpis o marszu w Warszawie. "Żeby tak bardzo mieć widzów za idiotów"
Czytaj więcej >

Polska

Ksiądz Tomasz osierocił dwoje dzieci. Zginął zaledwie kilka kilometrów od domu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Prowokacja TVP na marszu 4 czerwca? Widzowie od razu zwrócili uwagę na jedną rzecz
Czytaj więcej >

Życie

Memy po marszu 4 czerwca. Internauci nie mieli litości, zadrwili nie tylko z TVP i rządu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nowy płatny urlop dla pracowników. Mało kto o tym wie
Czytaj więcej >
Ada Rymaszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

 

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Polska

Polska

Jan Jałowczyk

Ojciec Kamilka z Częstochowy powalczy o opiekę nad Fabiankiem. Ważną decyzję podejmie sąd
Czytaj więcej >
Polska

Jan Jałowczyk

Pacjenci płonęli żywcem przywiązani do łóżek? Prokurator ujawnia
Czytaj więcej >
Polska

Jan Jałowczyk

Tajemniczy samolot nad głowami maszerujących w Warszawie. Ciągnął za sobą hasło
Czytaj więcej >
Polska

Jan Jałowczyk

Boże Ciało 2023. Kościół podjął pilną decyzję, wierni powinni wiedzieć
Czytaj więcej >
Polska

Agata Jaroszewska

Ksiądz poszedł na marsz równości. Kiedy chwycił za mikrofon, wszyscy zamarli
Czytaj więcej >
Życie

Agata Jaroszewska

Ksiądz imprezował z młodzieżą pod mostem, jest nagranie. "Nie wiem, czy wszyscy byli trzeźwi"
Czytaj więcej >