Goniec.pl
Przemysław Czarnek

Pawel Wodzynski/East News

Przemysław Czarnek jest wściekły. Zażądał sprostowania swoich słów: "Chamstwo, obłuda i ohydztwo"

17 Lipca 2022

Autor tekstu:

Monika Majko

W miniony czwartek redakcja "Super Expressu" przytoczyła na swoich łamach rzekomą wypowiedź ministra Przemysława Czarnka, który zdaniem dziennikarzy miał radzić Polakom, by w obliczu galopującej inflacji "mniej jedli". Szef MEiN stanowczo zaprzeczył tym doniesieniom i publicznie domaga się sprostowania.

- Czasami coś będziemy pichcić, znajomi zaproszą na obiady, ale bez przesady, drożyzna nie oznacza, że nie można jeść. Można jeść trochę mniej i trochę taniej - miał powiedzieć Przemysław Czarnek w rozmowie z "SE".

Mateusz Morawiecki pis

Mateusz Morawiecki ruszył w Polskę. Na spotkanie z premierem nie wpuszczono działaczy AgroUnii

CZYTAJ DALEJ

Przemysław Czarnek stanowczo zaprzeczył doniesieniom "Super Expressu"

Przytoczona przez "Super Express" wypowiedź ministra Czarnka oburzyła Polaków. "Złota rada" polityka PiS była szeroko komentowana i krytykowana przez internautów. Minister edukacji twierdzi jednak, że nic takiego nie powiedział.

Na sobotnim spotkaniu w Janowie Podlaskim Przemysław Czarnek zapowiedział, że sprawa będzie miała swój finał w sądzie. Zdaniem polityka dziennikarze tabloidu dopuścili się manipulacji. W mediach społecznościowych minister Czarnek opublikował list do redaktora naczelnego "SE", w którym domaga się "niezwłocznego sprostowania nieprawdziwych treści".

Andrzej Duda

Andrzej Duda poradził Polakom, jak żyć w czasach inflacji. Złote myśli prezydenta rozwścieczyły rodaków

CZYTAJ DALEJ

- Nigdy w życiu czegoś takiego nie powiedziałem. Chamstwo, obłuda i ohydztwo tych tzw. mediów polega na tym, że to nie jest dziennikarstwo, tylko to jest po prostu jedno wielkie oszustwo - mówił w sobotę na spotkaniu w Janowie Podlaskim szef MEiN.

Przemysław Czarnek zapowiedział, że sprawa będzie miała finał w sądzie

Z tłumaczeń ministra Czarnka wynika, że w trakcie krótkiego wywiadu dziennikarz "SE" miał zapytać go o to, gdzie będzie spędzał wakacje i czy będzie korzystał z restauracji. Polityk miał odpowiedzieć wówczas: "Będę unikał, ale bez przesady. Można jeść mniej i taniej w restauracjach".

- Jak się to ma do tego tytułu, który zrobili, "jedzcie mniej" do Polaków? To jest po prostu skandal. Ale dzisiaj musimy się przyzwyczaić, że przez następny rok walki wyborczej będzie kłamstwo, kłamstwo i jeszcze raz kłamstwo, które będzie w udziale opozycji z Tuskiem na czele i tych mediów, które tak naprawdę dziennikarstwa już dawno nie widziały - perorował oburzony Przemysław Czarnek.

Redakcja tabloidu nie śpieszy się jednak ze sprostowaniem, choć Przemysław Czarnek zapowiedział, że sprawa trafi do sądu. Trzeba jednak przyznać, że w obliczu ostatnich wpadek polityków PiS, wcale nie wydaje się aż tak nieprawdopodobnym, by taka "złota rada" mogła paść z ust przedstawiciela władzy.
Wiemy, jak mieszka Przemysław Czarnek

Nie wiedział, że na swoich filmach ujawnia tak dużo. Wiemy, jak mieszka Przemysław Czarnek

Willa pod Lublinem należąca do Przemysława Czarnka wyceniana jest na milion złotych. W oświadczeniu ministra edukacji przeczytać można, że dom, gdzie wolne chwile spędza polityk, ma "skromne" 220 mkw.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Super Express/Goniec.pl

Tagi:

Monika MajkoAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: monika.majko@goniec.pl

Podobne artykuły

zost

Wiadomości

Nie żyje Zbigniew "Vika" Wróblewski, założyciel kultowego zespołu Vader

Czytaj więcej >

Wiadomości

24-letnia Natalia wyszła na spacer i ślad po niej zaginął. Rodzina prosi o pomoc

Czytaj więcej >

Wiadomości

Jastrzębie-Zdrój: Seria wandalizmów na cmentarzu komunalnym. Policja apeluje do mieszkańców

Czytaj więcej >
Andrzej Duda
Grzegorz Jakubowski/prezydent.pl

Wiadomości

Andrzej Duda: W najbliższym czasie powstanie nowy rodzaj wojsk

Czytaj więcej >

Wiadomości

Niemcy. Gigantyczny karambol na autostradzie. Zderzenie 24 samochodów, jest wielu rannych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Kujawsko-Pomorskie: Próba uprowadzenia ucznia ze szkoły pod Grudziądzem

Czytaj więcej >