Goniec.pl > Wośp

Wośp

Adamowicz
30.01.2022 12:32 WOŚP 2022: 3 lata po śmierci Pawła Adamowicza. Wyrok dla Stefana W. wciąż nie zapadł

Niedawno minęła trzecia rocznica zamordowania prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Targu Węglowym. Niestety, winny nadal nie został ukarany, a prokuratura dopiero niedawno skierowała do sądu akt oskarżenia. Na 16 lutego wyznaczono termin pierwszej rozprawy Stefana W., który na oczach milonów Polaków ranił śmiertelnie niezapomnianego samorządowca.Dziś obchodzimy 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu nie sposób nie wspomnieć o wydarzeniach sprzed trzech lat, kiedy to doszło do tragicznego zamachu na Pawła Adamowicza.Pomimo tego, że mord dokonał się publicznie, a jego sprawca Stefan W. został błyskawicznie ujęty, nadal nie doczekaliśmy się wyroku i wszystko wskazuje na to, że cały proces potrwa jeszcze długie miesiące. Ten fakt budzi dziś wiele pytań nie tylko o kondycję polskiego wymiaru sprawiedliwości, ale i polityczne motywy zwlekania z ukaraniem winnego zbrodni.

Ulica
30.01.2022 11:54 WOŚP 2022: W Mińsku Mazowieckim powstanie ul. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wielkie dzieło ludzkich serc, które wyszło spod pędzla Jurka Owsiaka, w końcu doczeka się należytego upamiętnienia. Takie uhonorowanie z pewnością pozostanie do końca świata i jeden dzień dłużej! To już pewne! W Mińsku Mazowieckim zostanie otwarta ulica Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oficjalna uroczystość oddania drogi do użytku odbędzie się podczas finału 30. edycji akcji charytatywnej Jurka Owsiaka.

Kaczyński
30.01.2022 11:01 WOŚP: Trwa licytacja bombki choinkowej z podpisem Lecha Kaczyńskiego

Anonimowy darczyńca przekazał na licytację WOŚP bombkę choinkową z podpisem Lecha Kaczyńskiego. Zmarły tragicznie prezydent wspierał prężnie akcję charytatywną, którą od lat krytykuje jego brat bliźniak i duża część Zjednoczonej Prawicy. W 2010 roku głowa państwa razem z małżonką aktywnie włączyli się w inicjatywę, o czym dziś stara się zapomnieć prawa strona sceny politycznej.Jerzy Owsiak i WOŚP od sześciu lat są nieustannie atakowani przez polityków Zjednoczonej Prawicy. Krytyczne zdanie o akcji charytatywnej nieraz wypowiadali m.in. Krystyna Pawłowicz czy poseł Stanisław Pięta, a Telewizja Polska posunęła się nawet do wymazywania serduszek WOŚP z ubrań występujących w niej osób.Mimo wszelkich podziałów, organizatorzy imprezy zaapelowali niedawno o zakopanie topora wojennego. Nie trudno się domyślić, że PiS zignorowało ten postulat, choć jeszcze kilkanaście lat temu chętnie wspierało inicjatywę. Jedną z osób uczestniczących w zbiórce był sam prezydent Lech Kaczyński, który przekazał na licytację wiele cennych przedmiotów.

WOŚP
30.01.2022 10:13 76 procent Polaków popiera WOŚP. Co z wyborcami PiS?

Polacy nie mają wątpliwości i w znacznej większości popierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Co więcej, wśród zwolenników akcji jest także elektorat Prawa i Sprawiedliwości. Dobre wyniki odnotowuje również lider imprezy, Jerzy Owsiak, z którym sympatyzuje przytłaczająca liczba wyborców KO i Szymona Hołowni.Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od lat niesie pomoc polskiej opiece zdrowotnej. Mimo szczytnych idei i celów, nie wszyscy Polacy oceniają działalność Jerzego Owsiaka, jak i samą jego osobę, pozytywnie. Duży udział w negatywnym nastawieniu obywateli do inicjatywy mają także politycy Zjednoczonej Prawicy, którzy od lat piętnują akcję.Nie trudno więc wywnioskować, że sympatie polityczne znacząco odbijają się na stosunku do WOŚP i jej pomysłodawcy. Udowodniło to ostatnie badanie panelu Ariadna dla WP, podczas którego internauci odpowiedzieli na pytania o oceny i wybory, a także finansowe wsparcie w obliczu 30. finału corocznej imprezy.

WOŚP
30.01.2022 08:59 30. Finał WOŚP: rzeszowscy organizatorzy musieli zmienić plany

W niedzielę 30 stycznia odbywa się jubileuszowy 30. finał WOŚP. Niestety, wydarzeniu towarzyszy nieprzyjemna, a czasem nawet niebezpieczna aura, która w niektórych miastach pokrzyżowała plany organizatorom. Na przykład w Rzeszowie podjęto decyzję, że impreza odbędzie się w formule hybrydowej. Mimo tego, uczestnicy mogą liczyć na wiele atrakcji.Pogoda w ten weekend nie napawa optymizmem. Od soboty bardzo mocno wieje, co daje się we znaki mieszkańcom całej Polski. Tymczasem w niedzielę odbywa się jubileuszowy 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na wolontariuszy czeka więc wielkie wyzwanie, by przetrwać kapryśną i niebezpieczną aurę.

Owsiak, Kaczyński
30.01.2022 08:29 Poseł PiS opowiedział, dlaczego wspiera WOŚP i Jurka Owsiaka

Poseł Prawa i Sprawiedliwości prof. Jacek Kurzępa od lat wspiera WOŚP i wcale się z tym nie kryje. Polityk twierdzi, że akcja powinna być wyjęta poza nawias polityki i łączyć ideą dobroczynności. Co więcej, co roku odwiedza Przystanek Woodstock i wprost krytykuje PiS za jego nieumiejętny dialog z młodymi.Choć politycy prawicy znani są z tego, że od lat krytykują WOŚP i Jerzego Owsiaka, okazuje się, że w ich szeregach znaleźć można także mniej zacietrzewione i fundamentalistyczne postacie. Jedna z nich, poseł prof. Jacek Kurzępa, opowiedziała o swojej sympatii do inicjatywy, która łączy Polaków.

KWP w Bydgoszczy
16.01.2022 18:19 Bydgoszcz: Emerytka ukradła z Biedronki puszkę WOŚP

W trakcie zakupów w Biedronce przy ul. Kąkolowej w Bydgoszczy 78-latka ukradła puszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP). Policja namierzyła złodziejkę dzięki nagraniu z kamer monitoringu. Po kradzieży emerytka wyrzuciła puszkę.To nie pierwsza tego typu kradzież. Puszka WOŚP padła łupem również 37-letniego mieszkańca Bełchatowa. Złodziej również wpadł w ręce policji.

Piotr Molecki/East News
15.01.2022 20:40 Donald Tusk wspiera WOŚP. Na aukcję wystawił hulajnogę

Donald Tusk postanowił czynnie zaangażować się w zbiórkę pieniędzy organizowaną przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy (WOŚP). W tym roku lider PO wystawił na aukcję hulajnogę, którą jeździł po Brukseli. Choć oferta będzie ważna jeszcze przez ponad dwa tygodnie, to "limuzyna" już jest warta ponad 50 tys. zł.W tym roku WOŚP organizuje jubileuszowy 30. Finał. W niedzielę 30 stycznia 2022 r. tysiące Polaków ponownie wyjdą na ulice, aby zbierać pieniądze na szczytny cel.

Twitter/WOŚP
05.11.2021 12:47 WOŚP zbuduje punkt pomocy humanitarnej przy granicy z Białorusią

WOŚP zamierza zaangażować się w pomoc migrantom. Jerzy Owsiak ogłosił w trakcie konferencji prasowej, że WOŚP zbuduje punkt pomocy humanitarnej przy granicy. Inicjatywę popiera Rzecznik Praw Obywatelskich.Kryzys na granicy trwa mimo przedłużonego stanu wyjątkowego. O tym, jakie incydenty rejestruje Straż Graniczna, można przeczytać tutaj.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
30.07.2021 20:56 Nie szczędził mocnych słów. Owsiak odpowiada na falę krytyki

29 lipca 2021 roku wystartował kolejny festiwal Pol'and'rock, który w tym roku przyjął nową formę. Jerzy Owsiak wytłumaczył, dlaczego w tym roku koncerty nie są dostępne dla wszystkich oraz odpowiedział na krytykę i zarzuty o „segregację” widowni.Jakiś czas temu polski rząd zdecydował o przywróceniu możliwości organizacji koncertów plenerowych. Warunkiem udziału w takich wydarzeniach jest jednak posiadanie certyfikatu osoby zaszczepionej przeciwko COVID-19.