Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > 25-latek ukradł puszkę WOŚP ze sklepu. Wpadł przez inne przestępstwo
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 21.01.2023 14:31

25-latek ukradł puszkę WOŚP ze sklepu. Wpadł przez inne przestępstwo

25-latek ukradł puszkę WOŚP, wpadł przez inne przestępstwo
Policja Garwolin

Puszka WOŚP to dla złodziei łakomy kąsek. 25-latek z Garwolina chciał się szybko wzbogacić i szansę na to upatrzył w pieniądzach przekazywanych na walkę z sepsą. - Kradzież pieniędzy przeznaczonych na cele charytatywne szczególnie bulwersuje — stwierdziła policja. Młody złodziej miał pecha, gdyż kradzież puszki WOŚP nie była główną sprawą, w której był podejrzany.

Ukradł puszkę WOŚP

Policjanci z Garwolina otrzymali zgłoszenie, iż z jednego ze sklepów zniknęła puszka WOŚP. W środku znajdowały się pieniądze, które klienci chcieli przekazać na cele charytatywne.

Młody złodziej miał jednak inne plany. 25-latek miał jednak szersze plany dotyczące przywłaszczania sobie pieniędzy i własności innych.

- W miniony wtorek garwolińscy kryminalni zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu garwolińskiego, który z jednego z marketów ukradł czytnik e-booków, powodując straty w wysokości ponad 500 zł — przekazała na temat "przedsiębiorczego" 25-latka mł. asp. Małgorzata Pychner, rzeczniczka policji w Garwolinie.

Policjantka wyjaśniła, że wewnętrzne jednostki policji po zatrzymaniu 25-latka zaczęły ze sobą współpracować. Szybko okazało się, że kilka dni przed kradzieżą czytnika e-booków, złodziej sięgnął po puszkę WOŚP znajdującą się przy kasie jednego ze sklepów.

- 25-latek, wykorzystując moment nieuwagi sprzedawcy, zabrał z lady puszkę z datkami, przeznaczonymi dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy — zrelacjonowała mł. asp. Małgorzata Pychner.

Wzbogacił się o kilkaset złotych, a grozi mu wiele lat więzienia

Pracownicy sklepu, z którego 25-latek ukradł puszkę WOŚP, szacują, że wewnątrz było dopiero około 200 zł. Policjanci nie kryli jednak oburzenia zachowaniem mężczyzny.

Ukradł puszkę WOŚP, 25-latkowi grozi 5 lat więzienia. FOT.: KPP Garwolin
Ukradł puszkę WOŚP, 25-latkowi grozi 5 lat więzienia. FOT.: KPP Garwolin

- Każda kradzież zasługuje na potępienie, jednak kradzież pieniędzy przeznaczonych na cele charytatywne szczególnie bulwersuje — czytamy w komunikacie policji z Garwolina.

Teraz młody mężczyzna odpowie za swoje występki, do których się przyznał. 25-latek przebywa w policyjnym areszcie. Grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi: WOŚP policja