Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Jurek Owsiak na konferencji zrugał dziennikarzy. Skandaliczny powód
Eryk Błaszak
Eryk Błaszak 29.01.2023 16:45

Jurek Owsiak na konferencji zrugał dziennikarzy. Skandaliczny powód

Jerzy Owsiak
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jerzy Owsiak nie zostawił suchej nitki na dziennikarzach Polska Press, którzy mieli ulec presji milczenia w związku z 31. finałem WOŚP. Według relacji Onetu, kierownictwo grupy medialnej miało narzucić daleko idącą wstrzemięźliwość w informowaniu o finale. Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaapelował do mediów, by wykonywały rzetelnie swoją pracę i uczciwie pisały faktach.

Jerzy Owsiak zrugał dziennikarzy Polska Press

- Taka moja prośba do Polski Press: to, że zakazaliście dziennikarzom pisania o WOŚP, to zakazała tego jedna osoba. A ja mam prośbę do dziennikarzy: jeżeli czujecie się profesjonalistami, to pamiętajcie o tym, że praca dziennikarza polega na tym, że musi odnotować fakty — mówił w trakcie niedzielnej konferencji prasowej Jerzy Owsiak.

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odniósł się tym samym do informacji jakoby kierownictwo grupy Polska Press wydało polecenia o milczeniu nt. 31 finału WOŚP lub pisania w razie konieczności lakonicznych tekstów. W rozmowie z Onetem jeden z małopolskich dziennikarzy mówił bowiem wprost o otrzymaniu przez podwładnych szlabanu na publikowanie obszerniejszych relacji z finału.

I choć Dorota Kania zasiadająca w zarządzie wydawnictwa ds. redakcyjnych, zaprzeczyła tym doniesieniom, to zważywszy płynącą od co najmniej 7 lat niechęć władzy względem działalności WOŚP, słowa członkini zarządu nie wybrzmiały przekonywająco.

- Jeżeli jedna osoba, jeden główny redaktor wami zarządził i nie krępował się czegoś takiego napisać, co natychmiast ujrzało światło dzienne w internecie, to wstydźcie się, to nie powinniście wykonywać tej pracy — grzmiał szef WOŚP.

- To powinien być najbardziej zły, czarny dzień w waszej pracy dziennikarskiej. Jeżeli zatailiście to, bo ktoś wam kazał, to nie róbcie tej roboty, to jesteście niewiarygodni — dodawał.

- Jeżeli tego zaniechacie i w poniedziałek w waszych gazetach regionalnych, a to są te wszystkie kupione przez Orlen, nie ukaże się relacja nie o nas, tylko o waszym społeczeństwie, to będzie to największy obciach i wstyd. Nie będziecie mogli spojrzeć w lustro, będzie to zaprzeczenie waszego zawodu — podsumował dosadnie Jerzy Owsiak.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: wp.pl/onet.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!