Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Piękna akcja kierowców autobusów w Gliwicach. Stworzyli wielkie serce dla WOŚP
Eryk Błaszak
Eryk Błaszak 29.01.2023 22:14

Piękna akcja kierowców autobusów w Gliwicach. Stworzyli wielkie serce dla WOŚP

MPK Gliwice WOŚP
Fb/Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Gliwicach/Mosquidron

Na niebywały gest zdecydowali się pracownicy MPK w Gliwicach, którzy ustawili autobusy w taki sposób, by po zapaleniu świateł pojazdów powstało ogromne, czerwone serce. Wszystko z okazji trwającego 31. finału WOŚP. W akcję zaangażowano 15 osób oraz 30 autobusów.

WOŚP Gliwice. Wielkie serce z autobusów

NIemałą pomysłowością wykazali się pracownicy MPK w Gliwicach, którzy świętując 31. finał WOŚP postanowili przy użyciu znanych im z codziennych obowiązków pojazdów ułożyć wielkie czerwone serce.

Trwający niedzielny finał WOŚP przyniósł niejedną niespodziankę oraz niejedno wzruszenie i na pewno na stałe zapisze się w historii. Oprócz wyjątkowo hojnych darczyńców oraz kompletnie zmienionej formuły "światełka do nieba" w pamięci organizatorów wydarzenia na trwałe utkwi niewątpliwie wielkie serce ofiarowane przez pracowników MPK w Gliwicach.

- Dzisiejszej nocy kilka Pań i Panów kierowców skrzyknęło się aby stworzyć coś wielkiego, takim też było wielkie serce ułożone z 30 autobusów 12 i 15-metrowych marki Solaris. Całe przedsięwzięcie trwało około 4h przy wielkim zaangażowaniu uczestników - napisali entuzjastycznie w mediach społecznościowych przedstawiciele MPK w Gliwicach.

Jak podkreślili pracownicy MPK, zadanie nie należało do najłatwiejszych, gdyż w trakcie ustawiania autobusów zajezdnia cały czas była użytkowna przez inne autobusy, które które kończyły kursy, co przy ograniczonym terenie stanowiło nie lada wyzwanie logistyczne.

- Tym akcentem rozpoczynamy w Gliwicach 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! SieMa! - pisali pełni werwy pracownicy MPK.

Oprócz wielu fotografii, w sieci pojawiło się również nagranie z całego wydarzenia. Można na nim zaobserwować ogrom pracy włożonej przez osoby zaangażowane w ułożenie autobusów oraz przepiękny efekt czerwonej poświaty utworzonej z tylnych świateł pojazdów.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Fb/Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Gliwicach/interia.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!