Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Finanse > 19-latek ukradł ze sklepu puszkę WOŚP. Ujawnił, na co przeznaczył pieniądze
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.01.2023 13:32

19-latek ukradł ze sklepu puszkę WOŚP. Ujawnił, na co przeznaczył pieniądze

19-latek ukradł ze sklepu puszkę WOŚP, pieniądze wydał na alkohol
policja Mrągowo

Puszka WOŚP stała przy kasie w sklepie, ale 19-letni złodziej miał co do niej inne plany. Młody przestępca szybko poradził sobie z zabezpieczeniem i zabrał karton wypełniony pieniędzmi, które posłużyć mają do wsparcia 31. finału WOŚP. Złodziej wpadł w ręce policji przez własny błąd.

Puszka WOŚP łupem złodzieja

31. finał WOŚP odbędzie się 29 stycznia, ale już teraz zbierane są pieniądze. Puszki WOŚP pojawią się w ostatnią niedzielę stycznia na ulicach całego świata, ale nie wszyscy gotowi są na pomoc potrzebującym.

Niektórzy, zamiast przekazać chociaż symboliczną złotówkę na walkę z sepsą, (to tegoroczny cele zbiórki pieniędzy przez WOŚP) wolą, ją... przywłaszczyć. Do jeden z takich sytuacji doszło w poniedziałek 16 stycznia w Mrągowie (woj. warmińsko-mazurskie).

19-latek był w sklepie, a gdy stał przy kasie, spojrzał na puszkę WOŚP. Nie walczył zbyt długo z myślami. Kartonowa puszka, gdzie klienci mogli wrzucać pieniądze, wróciła z nim do domu.

Chociaż puszka WOŚP była przyklejona taśmą do lady, to młody złodziej poradził sobie z tym zabezpieczeniem. Dopiero we wtorek pracownicy sklepu zdali sobie sprawę z kradzieży.

Przejrzeli monitoring i poznali jego twarz

Policja dowiedziała się o kradzieży puszki WOŚP ze sklepu w Mrągowie dzień później. - Pracownik sklepu składając we wtorek (17.01) zawiadomienie o kradzieży powiedział, że po przejrzeniu monitoringu, może to być znany im ze wcześniejszych kradzieży mężczyzna - przekazała mrągowska policja.

Niespodziewanie lokalni stróże prawa upiekli dwie pieczenie na jednym ogniu. Wieczorem tego samego dnia, gdy do policjantów wpłynęło zgłoszenie o kradzieży puszki WOŚP, doszło do awantury w jednym z domów. Pijany mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia. - Okazało się, że tym awanturnikiem był sprawca kradzieży puszki WOŚP - czytamy w komunikacie policji z Mrągowa.

Pieniądze z puszki WOŚP wydał na alkohol

19-letni złodziej miał sporo czasu na przemyślenie swojego zachowania. Po wytrzeźwieniu młody mężczyzna przyznał się do kradzieży puszki WOŚP z mrągowskiego sklepu.

- 19-latek przeznaczył pieniądze, które były darem serca i miały być przeznaczone na pomoc chorym osobom na alkohol, po którym zaczął się w domu awanturować - oświadczyła policja.

Złodziej nie był w stanie powiedzieć, ile pieniędzy znajdowało się w puszce WOŚP. Za to sąd będzie umiał wyliczyć, co grozi za przewinienia młodego mężczyzny. Śledczy podali, iż 19-latek usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!