Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Takie wykształcenie ma Jerzy Owsiak. Nikt się nie spodziewał
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 29.01.2023 21:08

Takie wykształcenie ma Jerzy Owsiak. Nikt się nie spodziewał

31 finał WOŚP Jurek Owsiak
Michal Zebrowski/East News

Jurek Owsiak od lat kojarzony jest przede wszystkim z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Dziś odbywał się już 31. finał tego wspaniałego przedsięwzięcia. Niewiele osób wie jednak, jakim wykształceniem pochwalić może się szef WOŚP.

Jurek Owsiak ma bogatą przeszłość

Jurek Owsiak to osoba, która w pewnym stopniu polaryzuje polskie społeczeństwo. Zdecydowana większość jest jednak pod wrażeniem wsparcia, na jakie może liczyć dzięki jego działaniom polski system opieki zdrowotnej.

Znajdą się jednak i tacy, dla których poczynania szefa WOŚP są powodem do hejtu oraz przypisywania mu wymyślnych, niegodnych czynów. Prawda jest jednak taka, że pomoc, jaką dla polskich szpitali niesie WOŚP, uznać należy za nieocenioną.

Jerzy Owsiak urodził się w 1953 roku w Gdańsku, jednak już w wieku 8 lat przeprowadził się wraz z rodzicami do Warszawy. Tam ukończył liceum ekonomiczne. Czasy szkolne podsumował w programie Magdy Mołek "W roli głównej" następującymi słowami: "Byłem królem prywatek, ale się słabo uczyłem".

W rozmowie z magazynem "Viva!" w 2015 roku, w takich słowach szczerze wspominał swoją edukację: - Kiedy po podstawówce poszedłem do szkoły średniej, tam już szło mi jak po grudzie, bo interesowałem się wszystkim, tylko nie nauką. Słyszałem już o amerykańskim Woodstocku, o hippisach, to mnie pociągało. Powtarzałem jeden rok, ale jakoś szkołę skończyłem.

Po maturze Jerzy Owsiak wymarzył sobie studia na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Interesowała go także psychologia. Próby dostania się na wspomniane kierunki kończyły się jednak niepowodzeniem.

W dalszej kolejności szef WOŚodbyć musiał zasadniczą służbę wojskową. Po epizodzie w armii dała o sobie znać fascynacja ludzką psychiką. Jerzy Owsiak ukończył kurs psychoterapeutyczny, zdobywając dzięki temu odpowiednie uprawnienia. W latach 80. posiadał własną pracownię witraży.

Nadszedł czas na dziennikarstwo

Następnie jego losy powędrowały w kierunku dziennikarstwa. Brak odpowiedniego wykształcenia nie stanął mu na przeszkodzie do zaistnienia w tej branży. Naturalna wrażliwość oraz łatwość w nawiązywaniu kontaktu z rozmówcami, przyczyniły się do tego, że w latach 90. szef WOŚP zyskał uznanie, dzięki twórczym audycjom na antenie Programu III Polskiego Radia.

Działał także wspólnie z Telewizją Polską, Eską Rock czy też radiem WAWA. Jego programy takie jak np. "Róbta, co chceta, czyli rockandrollowa jazda bez trzymanki" zyskały pokaźną liczbę sympatyków.

Największą rozpoznawalność zawdzięcza jednak swojej działalności, prowadzonej pod szyldem "Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy". Pomoc, jaka niesie jego fundacja, przyczyniła się do uratowania życia setek maluchów. Wyrazy uznania oraz szacunku, składane przez pełnych wdzięczności Polaków, towarzyszą mężczyźnie od wielu lat.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: superbiz.se.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!