Goniec.pl > Wiadomości > Tragedia podczas WOŚP. Nie żyje 46-latek, nie dało się go uratować
Irmina Jach
Irmina Jach 29.01.2023 19:09

Tragedia podczas WOŚP. Nie żyje 46-latek, nie dało się go uratować

Znicz
Iberion

Tragedia podczas zbiórki na WOŚP. Podczas meczu zorganizowanego w ramach 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zmarł Dariusz Szczepaniak, trener, nauczyciel oraz założyciel Akademii Piłkarskiej Ostrzeszów. Miał zaledwie 46 lat.

29 stycznia upływa w Polsce pod znakiem 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Polacy jednoczą się, by wesprzeć szczytny cel wyznaczony przez fundację Jurka Owsiaka. Tym razem WOŚP gra na rzecz walki z sepsą. W całym kraju odbywają się nie tylko kwesty, ale także specjalne wydarzenia. Jednym z nich był mecz w Ostrzeszowie.

Tragedia podczas WOŚP. Nie żyje 46-latek

Podczas turnieju piłkarskiego rozgrywanego w ramach finału WOŚP na boisku zasłabł 46-letni Dariusz Szczepaniak. Mimo błyskawicznej akcji reanimacyjnej nie udało się uratować życia sportowca, który swoją grą chciał wesprzeć WOŚP.

- Wciąż nie możemy uwierzyć w tę stratę dla całej lokalnej społeczności, a przede wszystkim naszego sportowego środowiska. Był naszym wychowawcą, mentorem piłkarskim i przede wszystkim dobrym kolegą. Swoją pracą ukształtował setki młodych mieszkańców naszego powiatu. Zapamiętamy Go jako niezwykle serdeczną osobę, otwartą na innych, solidną i wytrwałą w dążeniu do założonych celów — napisał burmistrz Ostrzeszowa Patryk Jędrowiak w mediach społecznościowych.

Dariusz Szczepaniak był trenerem, nauczycielem, menadżerem sportu i założycielem Akademii Piłkarskiej Ostrzeszów. W przeszłości był reprezentantem ostrzeszowskiej Victorii, Białego Orła Koźmin Wielkopolski, a także klubów: LKS Czarnylas, LKS Jankowy 1968 oraz Centra Ostrów Wlkp. Wyrazy współczucia dla bliskich.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!