Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Agata Duda przekazała na WOŚP wyjątkowy przedmiot. Robi wrażenie
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 29.01.2023 22:47

Agata Duda przekazała na WOŚP wyjątkowy przedmiot. Robi wrażenie

Agata Duda w trakcie wystąpienia
Grzegorz Jakubowski/KPRP

Agata Duda słynie ze swojego zaangażowania w różnego rodzaju akcje charytatywne. W tym roku pierwsza dama po raz kolejny okazała wsparcie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na aukcję przekazała bardzo osobisty przedmiot.

Agata Duda ze wsparciem dla fundacji Jurka Owsiaka

Żona prezydenta RP znana jest nie tylko ze swojego nienagannego stylu, ale także ze wsparcia dla wszelkich akcji charytatywnych. Agata Duda, jako pierwsza dama, często otacza opieką najbardziej potrzebujących.

Tak też było podczas 31. finału WOŚP. Przypomnijmy, że kwota zebrana w niedzielę 29 stycznia zostanie przeznaczone na wsparcie dla walczących z sepsą. Prezydentowa postanowiła przekazać na ręce fundacji wyjątkową rzecz — cekinową marynarkę.

Ubrana w nią była w trakcie przedświątecznego spotkania z paniami ambasador i małżonkami szefów misji dyplomatycznych w 2019 roku. Okraszona pięknymi wzorami marynarka z pewnością podkreśli sylwetkę przyszłej posiadaczki.

Niewątpliwie, jest to jeden z najcenniejszych okazów z garderoby Agaty Dudy. Dodatkowo na zwycięzcę czekać będzie podpisana fotografia, przedstawiająca małżonkę prezydenta, odzianą w oddany na licytację przedmiot.

Do akcji dołączył również Prezydent RP

Swoje wsparcie dla fundacji Jurka Owsiaka okazał także Andrzej Duda. Na licytację powędrowały spinki do mankietów ze srebra i malachitu.

Przedstawiają one orła z herbu Polski na imponującym tle z zielonego kamienia. Spinki są niezwykle szykowne, wykonane z dbałością o każdy szczegół. Zwycięzca aukcji otrzyma także dedykację z własnoręcznym podpisem prezydenta.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: prezydent.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!