Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > TVP będzie wspierać WOŚP? Polacy postawili sprawę jasno
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 22.01.2023 16:04

TVP będzie wspierać WOŚP? Polacy postawili sprawę jasno

TVP/WOŚP
Jakub Kaminski/East News/Pawel Wodzynski/East News

Od momentu przejęcia władzy w TVP przez ludzi związanych z partią rządzącą w naszym kraju, Telewizja Publiczna zaprzestała wsparcia dla fundacji Jerzego Owsiaka. Wirtualna Polska w przeprowadzonym badaniu zapytała Polaków, jakie jest ich zdanie o praktyce Telewizji Polski względem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Badanie Wirtualnej Polski. Polacy w większości odpowiadali jednogłośnie

Badanie przeprowadzone w dniach 6-9 stycznia przez Wirtualną Polskę za pośrednictwem Ogólnopolskiego Panelu Badawczego Ariadna ukazało, co Polacy sądzą o zachowaniu dowodzących TVP w kontekście Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wystarczyło kilka pytań, by poznać pogląd społeczeństwa na praktykę sterujących telewizyjnym potentatem.

Zapytano ankietowanych o to, czy TVP powinno przeprowadzić transmisję z nadchodzącego finału WOŚP. Twierdząco wypowiedziało się 58 proc. z nich. 35 proc. osób zaznaczyło odpowiedź "zdecydowanie tak", a 23 proc. - raczej tak. Przeciwnych było 19 proc. procent respondentów, a 23 proc. poddanych badaniu, wybrało opcję "trudno powiedzieć".

Następnie Wirtualna Polska chciała poznać zdanie Polaków, odnośnie do tego, czy Telewizja Publiczna powinna okazywać wsparcie oraz gwarantować promocję dla Fundacji Jerzego Owsiaka. Tutaj wyniki były jeszcze bardziej jednoznaczne.

71 proc. ankietowanych udzieliło pozytywnej odpowiedzi. 45 proc. z nich wybrało opcję "zdecydowanie tak", natomiast 26 proc. wskazało na odpowiedź "raczej tak". Inne, negatywne zdanie miało jedynie 13 proc. badanych. Od wyrażenia swojego zdania na ten temat powstrzymało się 16 proc. respondentów.

Jako ostatnie, zadano także ankietowanym pytanie, dotyczące ich oceny praktyki TVP, objawiającej się w powstrzymywaniu od pomocy, promocji oraz wsparcia dla działalności Jerzego Owsiaka. Zachowanie Telewizji Publicznej w tej kwestii, także zostało ocenione przez Polaków brutalnie.

62 proc. badanych zganiło Telewizję Polską za takie działanie, oceniając je w 44 proc. zdecydowanie negatywnie, a w 18 proc. raczej negatywnie. 16 proc. ankietowanych jest zwolennikami takiego zachowania, a 22 proc. respondentów wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".

Na jaki cel w 2023 roku będą zbierane pieniądze przez WOŚP?

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 29 stycznia. W tym roku zdecydowano się przeznaczyć zebrane środki na kupno sprzętu, niezbędnego do walki z sepsą. W ciągu dotychczasowej działalności WOŚP uzbierał już ponad 1,75 mld złotych, przyczyniając się w dużej mierze do rozwoju polskiej medycyny.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: wp.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!