Goniec.pl > Wośp

Wośp

Jerzy Owsiak
28.01.2023 16:35 Zarobki Jerzego Owsiaka. Oto pensja szefa WOŚP

Już jutro miliony Polaków będą śledziły wydarzenia związane z 31 finałem WOŚP. Choć dzialalność Jerzego Owsiaka sprawiła, iż w polskich szpitalach nie brak wysokiej jakości sprzętu medycznego, to niektóre środowiska w kraju zarzucają mu czerpanie korzyści finansowych z Orkiestry. Jakiś czas temu, głos w tej sprawie zabrał sam zainteresowany. Ile zatem zarabia szef WOŚP?

Jerzy Owsiak wyjawił wstrząsające fakty o tragedii w Katowicach. "Tam był też nasz sztab"
28.01.2023 09:11 Jerzy Owsiak ujawnił kulisy tragedii w Katowicach. Aż strach pomyśleć

Już w niedzielę 31. finał Wielkiej orkiestry Świątecznej Pomocy. Rozsiane po całej Polsce i świecie sztaby Jerzego Owsiaka znów będą zbierać pieniądze w szczytnym celu, tym razem na rzecz walki z sepsą. Jak się jednak okazuje, mało brakowało, a święto dobroczynności, tak jak przed czterema laty, odbyłoby się w cieniu ogromnej tragedii. Wszystko przez tragiczne zawalenie się kamienicy w katowickich Szopienicach.

Jerzy Owsiak
26.01.2023 23:17 Polacy kłócą się o Jerzego Owsiaka. "Banda łobuzów!"

Już w najbliższą niedzielę miliony Polaków zaangażują się po raz kolejny w zbiórkę pieniędzy w ramach 31 finału WOŚP. Choć działalność Jerzego Owsiaka przyczyniła się do zakupu niezwykle cennego sprzętu w wielu jednostkach szpitalnych, to w niektórych środowiskach jego osoba budzi skrajnie negatywne emocje. Opinie w tej sprawie zebrał dziennikarz "Super Expressu", który postanowił zapytać obywateli o ich stosunek do Orkiestry.

TVP/WOŚP
22.01.2023 16:04 TVP będzie wspierać WOŚP? Polacy postawili sprawę jasno

Od momentu przejęcia władzy w TVP przez ludzi związanych z partią rządzącą w naszym kraju, Telewizja Publiczna zaprzestała wsparcia dla fundacji Jerzego Owsiaka. Wirtualna Polska w przeprowadzonym badaniu zapytała Polaków, jakie jest ich zdanie o praktyce Telewizji Polski względem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jurek Owsiak, WOŚP
21.01.2023 21:08 Jurek Owsiak opowiada o relacjach z TVP. "Czułem, że jestem nikim"

Już niedługo kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tymczasem do kin trafił film dokumentalny pt. "Fenomen", który opowiada o fundacji i jej założycielu, Jurku Owsiaku. Mężczyzna opowiada w nim m.in. o jego burzliwych relacjach z TVP - od początków WOŚP-u w stacji po otwartą wojnę z nadawcą publicznym.

25-latek ukradł puszkę WOŚP, wpadł przez inne przestępstwo
21.01.2023 14:31 25-latek ukradł puszkę WOŚP ze sklepu. Wpadł przez inne przestępstwo

Puszka WOŚP to dla złodziei łakomy kąsek. 25-latek z Garwolina chciał się szybko wzbogacić i szansę na to upatrzył w pieniądzach przekazywanych na walkę z sepsą. - Kradzież pieniędzy przeznaczonych na cele charytatywne szczególnie bulwersuje — stwierdziła policja. Młody złodziej miał pecha, gdyż kradzież puszki WOŚP nie była główną sprawą, w której był podejrzany.

19-latek ukradł ze sklepu puszkę WOŚP, pieniądze wydał na alkohol
19.01.2023 13:32 19-latek ukradł ze sklepu puszkę WOŚP. Ujawnił, na co przeznaczył pieniądze

Puszka WOŚP stała przy kasie w sklepie, ale 19-letni złodziej miał co do niej inne plany. Młody przestępca szybko poradził sobie z zabezpieczeniem i zabrał karton wypełniony pieniędzmi, które posłużyć mają do wsparcia 31. finału WOŚP. Złodziej wpadł w ręce policji przez własny błąd.

30-latek ukradł ze sklepów puszki WOŚP, próbował się tłumaczyć
17.01.2023 09:51 31. finał WOŚP przed nami, a policja już zatrzymała złodzieja. 30-latek ukradł 7 puszek z pieniędzmi

Wielki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jeszcze się nie odbył, a złodzieje już ostrzą zęby na puszki. Chełmscy policjanci zatrzymali 30-latka, który podczas wizyt w sklepach wychodził z nich nie tylko z zakupami, ale z puszkami z logo WOŚP. Próbował się tłumaczyć, ale obecnie wisi nad nim widmo 8 lat pozbawienia wolności.

"Fakty" TVN zadrwiły z Andrzeja Dudy, wszystko przez materiał o WOŚP
10.01.2023 09:27 "Fakty" TVN wspierają WOŚP. Nie przepuszczono okazji na bolesną drwinę z polityków

"Fakty" TVN boleśnie zadrwiły z Andrzeja Dudy. Prezydent uraczony został złośliwą uwagą w kontekście zbiórek WOŚP, które promowane były w niedzielnym wydaniu serwisu. Piotr Marciniak nie mógł się powstrzymać.

Jurek Owsiak, WOŚP
23.12.2022 22:20 Katecheta obrażał WOŚP na lekcji religii. Reakcja uczniów przejdzie do historii

W jednej z gdańskich szkół podczas lekcji religii katecheta miał obrażać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Gdy jeden z nastolatków stanął w obronie fundacji, usłyszał, że "wstąpił w niego szatan". Uczniowie postanowili pokazać swoją dezaprobatę wobec postawy nauczyciela, ale ich reakcja jeszcze bardziej go rozzłościła.

31. finał WOŚP: Jurek Owsiak ogłosił cel zbiórki
12.10.2022 13:35 Jurek Owsiak właśnie ogłosił ważną wiadomość. Pierwszy taki finał WOŚP w historii, "gramy dla wszystkich"

31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jurek Owsiak w samo południe ogłosił hasło i cel 31. zbiórki w ramach WOŚP. "Finał dla wszystkich: małych i dużych". Pieniądze zebrane przez wolontariuszy do puszek przeznaczone zostaną na walkę z sepsą.31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nabiera kształtów. Jurek Owsiak oficjalnie ogłosił, na co będą zbierane pieniądze i komu tym razem uratują one życie. To pierwszy taki finał w historii akcji.- Po raz pierwszy finał będzie dotyczył i małych i dużych, bo problem jest ogromny. Da się go rozwiązać, jeżeli kupimy urządzenia, które są na świecie - powiedział w środowe południe Jurek Owsiak.

wosp
30.03.2022 19:49 30. Finał WOŚP. Kolejny rekord zbiórki, podano ostateczną kwotę

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podsumowała tegoroczną zbiórkę w ramach 30. finału WOŚP, który odbył się 30 stycznia 2022 roku. Darczyńcy wykazali się w tym roku wyjątkową hojnością, dzięki czemu udało się pobić zeszłoroczną kwotę zbiórki o ponad 13,5 miliona zł.Zakończyło się liczenie wszystkich środków, które wpłynęły na konto tegorocznej zbiórki WOŚP. Zsumowano nie tylko pieniądze wrzucone do puszek wolontariuszy, którzy kwestowali niemal na całym świecie, ale również wszystkie elektroniczne wpłaty i kwoty zgromadzone dzięki internetowym aukcjom i darowiznom rzeczowym.

Jurek Owsiak
11.02.2022 22:40 Jurek Owsiak otrzymał list od złodzieja, który ukradł puszkę WOŚP-u. Zaskakujące wyznanie

Jurek Owsiak otrzymał list od złodzieja, który skradł jedną z puszek z datkami na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Mężczyzna przeprosił za swój czyn i przyznał, że jest uzależniony od narkotyków. Prezes WOŚP-u opublikował fotografię listu, który dotarł do fundacji z zakładu karnego. Poinformował również, że wystosowano odpowiedź do nadawcy. Kradzież puszki WOŚP Za nami jubileuszowy 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku jego celem było zebranie pieniędzy na wsparcie polskich oddziałów okulistyki dziecięcej. Jak poinformował Jurek Owsiak, udało się zgromadzić 136 282 325 zł. Niestety, podobnie jak w latach ubiegłych, podczas zbiórki doszło do kilku incydentów, podczas których skradziono puszki, do których zbierane były datki na rzecz WOŚP. Mimo działań policji, nigdy nie udaje się uniknąć tego rodzaju występków. Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo Okazuje się jednak, że jeden ze złodziei bardzo żałuje popełnionego czynu. Do tego stopnia, że zdecydował się na wystosowanie listu do fundacji Jurka Owsiaka. Nadawca wysłał go z zakładu karnego. Jurek Owsiak zdecydował się na upublicznienie treści listu w swoich mediach społecznościowych. Poinformował również, że WOŚP wysłał już odpowiedź do mężczyzny. Wyrzuty sumienia - Napisałem do państwa ten list w celu przeproszenia za kradzież puszki z pieniędzmi i bardzo ubolewam nad tym, bardzo żałuję, bo okradłem chore i potrzebujące dzieci - czytamy w treści zamieszczonej na fanpage'u prezesa WOŚP. Mężczyzna prosi o przebaczenie i wyjaśnia, że jest osobą uzależnioną od narkotyków. Dodaje też, że wkrótce zostanie poddany odpowiedniej terapii w ośrodku zamkniętym. - Coś się musiało stać, może rozmowa z wychowawcą, może rozmowa z kimś innym, ale na pewno stało się coś dobrego - przekonywał Jurek Owsiak w poście zamieszczonym na Facebooku. Prezes WOŚP poinformował również, że wysłana została do mężczyzny odpowiedź z zapytaniem, w jaki sposób zamierza zadośćuczynić za popełnioną kradzież. Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:Premier o seniorach. Rekordowa waloryzacja od 1 marcaEkspert skrytykował zachowanie Kaczyńskiego. Posłanka broni prezesaDolny Śląsk: syn zamordował rodziców. Sam zgłosił się na policjęJeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]Źródło: goniec.pl

WOŚP
03.02.2022 15:08 Incydenty w Warszawie podczas finału WOŚP. Do akcji wkroczyła policja

Finał WOŚP w Warszawie: policja informuje o dwóch zatrzymanych osobach, w związku z incydentami, do których doszło podczas jubileuszowego finału WOŚP w miniony weekend. Finał WOŚP w Warszawie przebiegał na szczęście bez dużej liczby niebezpiecznych incydentów, jednak nie zabrakło osób, które chciały przywłaszczyć sobie pieniądze, wrzucane przez Polaków do charakterystycznych puszek z sercem. Stołeczna policja informuje o dwóch zatrzymaniach.

Jarosław Sellin
31.01.2022 11:20 Prawicowe media zaatakowały Jerzego Owsiaka. Sprawę skomentował polityk PiS

Jarosław Sellin zareagował na skandaliczne publikacje, jakie ukazały się w prawicowych mediach na temat Jerzego Owsiaka. Polityk Prawa i Sprawiedliwości nie ukrywał, że negatywnie ocenia osobę szefa WOŚP, jednak zaznaczył, że opinia na temat Owsiaka powinna być rozgraniczona z recenzją jego charytatywnej akcji.Jerzy Owsiak od lat budzi duże emocje. Są tacy, którzy uwielbiają zarówno jego, jak i jego inicjatywę i chętnie dorzucają się do puszek WOŚP, są też tacy, którzy nie potrafią znieść wyrazistej osobowości Owsiaka i odwracają się na widok wolontariuszy.Od sześciu lat cała Orkiestra stoi kością w gardle polskiej prawicy. TVP ignoruje akcję, cenzurując serduszka i jedynie wspominając o wielkim charytatywnym wydarzeniu w głównym serwisie informacyjnym, a politycy obozu władzy otwarcie krytykują imprezę, na siłę stawiając ją w opozycji do inicjatyw Caritasu.Również i w tym roku, przy okazji 30. finału, prawicowe media postanowiły zaatakować Owsiaka i WOŚP, publikując stronnicze i stawiające absurdalne zarzuty artykuły w sieci. O ich ocenę pytany był w programie "Tłit" WP polityk PiS Jarosław Sellin.Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

TRICOLORS/East News
31.01.2022 07:41 Polski Ład uderzył w Jurka Owsiaka. Czuje się "ukarany" za bycie klasą średnią

Jurek Owsiak udzielił obszernego wywiadu Onetowi, w którym opowiadał nie tylko o 30. Finale WOŚP. Pomysłodawca popularnej zbiórki przyznał, że podobnie jak mnóstwo Polaków stracił na Polskim Ładzie. - Jestem typowym Kowalskim i właśnie dostałem za to w łeb - ocenił.Jurek Owsiak przyznał, że jego wątpliwości budzi odbieranie pieniędzy Polakom, którzy ciężko pracują. Nie ma także wątpliwości, że środki trafią dla osób, które "nie pracują".

Puszka
30.01.2022 22:20 Sosnowiec: Nocne włamanie do dyskontu. Zginęły m.in. puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W Sosnowcu doszło do włamania do jednego z dyskontów. Sprawca lub sprawcy, dokonali kradzieży niektórych z dostępnych w sklepie towarów. Wzięli ze sobą również puszki WOŚP, które wystawione były dla klientów chcących złożyć datek. Złodzieje nie mieli litości dla niedowidzących dzieci, dla których sprzęt rehabilitacyjny ma zostać zakupiony ze środków pozyskanych podczas tegorocznego finału WOŚP. Zuchwała kradzież pieniędzy dla dzieci W całej Polsce trwa jubileuszowy 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zbierane są na rzecz wyposażenia szpitali w sprzęt niezbędny dla oddziałów okulistyki dziecięcej. Wolontariuszy WOŚP-u można spotkać na ulicach, ale puszki pojawiły się w miejscach publicznych, w tym również w sklepach już wcześniej. Podczas zakupów można było włożyć do nich datek mający być wsparciem dla akcji charytatywnej. Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo Na taki pomysł zdecydowano się w jednym z dyskontów w Sosnowcu. Niestety, tamtejsze puszki nie zostaną zwrócone do organizatorów. Doszło bowiem do włamania, w wyniku którego zostały skradzione. - Włamano się do sklepu, jednego z dyskontów. Skradzione zostały różnego rodzaju towary, a przy okazji puszki WOŚP-u, które w tym sklepie były wystawione - przekazała w rozmowie z Goniec.pl podkom. Sonia Kepper z sosnowieckiej policji. Policja na tropie włamywaczy Do zdarzenia doszło w nocy z 28 na 29 stycznia, tuż po północy. Choć policja nie podaje nazwy dyskontu wiadomo, że znajduje się on w centrum miasta, nieopodal Komisariatu Policji I w Sosnowcu. - Na chwilę obecną nieznane są jeszcze konkretne straty. Po weekendzie zgłoszenie zostanie uzupełnione w toku postępowania - powiedziała nam podkom. Sonia Kepper. CHCESZ Z NAMI WESPRZEĆ WOŚP? TUTAJ MOŻESZ TO ZROBIĆWiadomo, że wśród skradzionych przedmiotów znalazły się puszki na datki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W sprawie wszczęte zostało już dochodzenie, które ma wyjaśnić okoliczności włamania oraz zlokalizować jego sprawców. Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:Konin: 74-latek popełnił samobójstwo na SOR-ze. Prokuratura bada sprawęPoseł PiS opowiedział, dlaczego wspiera WOŚP i Jurka OwsiakaWOŚP: Trwa licytacja bombki choinkowej z podpisem Lecha KaczyńskiegoJeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]Źródło: Goniec.pl

TRICOLORS/East News - zdjęcie ilustracyjne
30.01.2022 21:54 WOŚP 2022. Młynarska skrytykowała TVP na scenie. "Walić to"

Agata Młynarska od początku wspiera WOŚP. W niedzielę pojawiła się na scenie 30. Finału i wspomniała początki zbiórki, gdy Orkiestra grała przed siedzibą TVP. Słowami "walić to" zaapelowała do widzów o "bycie ponad to", co dzieje się wokół telewizji publicznej.Tymczasem, ku zaskoczeniu wielu komentatorów, dziennikarze telewizji publicznej tym razem nie rozmazali serduszek WOŚP na ubraniach polityków, którzy pojawili się w niedzielę w TVP Info. Mimo tego w trakcie "Wiadomości" wyemitowanych o 19:30 poświęcili zbiórce pieniędzy niezbyt wiele uwagi.

córka jurka owsiaka wośp ewa owsiak
30.01.2022 19:44 Córka Jurka Owsiaka opowiedziała o tegorocznym finale WOŚP

Córka Jurka Owsiaka wspierała tatę podczas rozpoczęcia tegorocznego finału WOŚP. Ewa Owsiak opowiedziała o tym, co działo się dzień wcześniej i poświęciła kilka zdań wolontariuszom, którzy już wczoraj chodzą z puszkami po miastach Polski.Mówiła m.in. o tym, że choć przez 30 lat zmieniło się wiele - sposoby płatności czy rodzaje działań - to nie zmieniło się jedno, czyli chęć pomocy drugiej osobie.

Wiadomości TVP
30.01.2022 18:28 TVP Info o WOŚP. Materiał o finale w popołudniowym programie

Niedziela upływa pod znakiem świętowania trzydziestego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Imprezę relacjonuje ze szczegółami między innymi stacja TVN. Co ciekawe, głos na ten temat zabrała także TVP, która zwykle konsekwentnie milczała.Tegoroczny finał WOŚP trwa w najlepsze. Do godziny 16:00 wolontariuszom udało się zebrać łącznie ponad 60 milionów złotych. Przebieg imprezy można śledzić zarówno w mediach społecznościowych i portalach internetowych, jak i dzięki transmisjom telewizyjnym.

WOŚP Trzaskowsi
30.01.2022 17:46 30. finał WOŚP w Warszawie. Rejs po Wiśle, dzień w ZTM, słupek parkingowy, świąteczny plakat miasta. Co można wylicytować w stolicy?

Trwa 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie. Urząd Miasta we współpracy z dzielnicami oraz stołecznymi przedsiębiorstwami przeznaczył na licytacje wiele wyjątkowych przedmiotów oraz atrakcji. Wśród nich znalazł się m.in. świąteczny plakat z podpisem Rafała Trzaskowskiego, rejs po Wiśle czy przejazd nowym składem metra. Co można wylicytować podczas tegorocznego finału WOŚP? Przedstawiamy najciekawsze licytacje wystawione przez stołeczne miasto.1. Świąteczny plakat z podpisem prezydenta WarszawySłynny plakat świąteczny Warszawy z podpisem prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Miejski pejzaż pełen świątecznych symboli. Warszawski plakat autorstwa Oli Jasionowskiej zachwyca techniką nawiązującą do klasyki polskiej szkoły plakatu z I połowy XX w. Stał się inspiracją dla innych polskich miast do stworzenia własnych kompozycji. Ale oryginał jest tylko jeden.- Dla mnie święta Bożego Narodzenia to święto dobra, bliskości i życzliwości. A kolejnym świętem dobra i solidarności między ludźmi jest coroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podpisuję się pod tym obiema rękami - powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Życzliwi doszukiwali się na plakacie "ukrytego przekazu" w postaci ośmiu gwiazdek.2. Pierwszy przejazd nowym pociągiem metra Skoda VarsoviaPrzed osobą o wielkim sercu otworzymy drzwi do nowego pociągu metra nim wejdą do niego inni pasażerowie. Zwycięzca aukcji weźmie udział w pierwszym przejeździe składem Skoda Varsovia. Pociągi te są obecnie w produkcji, a pierwszy z nich przyjedzie do Warszawy na przełomie marca i kwietnia. Gdy tylko zakończy się proces certyfikacji, będziemy mogli zaprosić zwycięzcę wraz z dwiema osobami towarzyszącymi do udziału w pierwszym przejeździe.3. Przejazd zabytkowym tramwajem podczas Nocy MuzeówNajstarszy warszawski wagon na wyłączność? Tak! To możliwe. Weź udział w licytacji. Zabierz rodzinę i znajomych na wyjątkowy przejazd jedynym w swoim rodzaju i najstarszym warszawskim wagonem A z 1906 roku. Przejazd będzie częścią parady wagonów historycznych z okazji Nocy Muzeów.4. Przejazd w kabinie maszynisty nowego pociągu SKMSzybka Kolej Miejska (SKM) z przyjemnością po raz kolejny gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Zapraszamy wszystkich miłośników kolei, sympatyków komunikacji miejskiej, mieszkańców Warszawy i nie tylko do wzięcia udziału w licytacji, której przedmiotem jest przejazd w kabinie maszynisty Impulsa 2 – nowego pociągu SKM oraz zwiedzanie stacji techniczno-postojowej na warszawskich Odolanach.Zwycięzca aukcji będzie mógł zająć miejsce obok maszynisty w kabinie nowoczesnego Impulsa 2 – i to wyjątkowego! To jedyny pojazd w Polsce, którego wygląd nawiązuje do symboliki europejskiej, upamiętniając miniony Europejski Rok Kolei.5. Urzekający rejs po Wiśle, Dzień z dendrologiem od Zarząd Zieleni Warszawy - Dzielnica Wisła to nasze ulubione miejsce w stolicy. Zachwyca unikalną przyrodą, bogatą kulturą i ofertą rekreacyjną. Czas nad rzeką to gwarancja niezapomnianych chwil! - czytamy w opisie aukcji.Zwycięzca będzie miał możliwość skompletowania własnej dziesięcioosobowej załogi rejsu, a sam otrzyma unikatową wiślaną bluzę, która od kilku sezonów jest marzeniem stołecznych morsów.6. Przypinka i spinki z syrenką od wiceprezydenta Michał OlszewskiMichał Olszewski - Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy przekazuje na licytację dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przypinkę i spinki do mankietów w kształcie warszawskiej Syrenki!7. Maskotka IO z autografem srebrnej medalistki Agnieszki Kobus-Zawojskiej od Renaty Kaznowskiej - Wiceprezydent m.st. WarszawyNa wyjątkowy 30. Finał zastępca Prezydenta Warszawy zdecydowała się przekazać oficjalną maskotę Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 opatrzoną autografem wioślarki srebrnej medalistki igrzysk Agnieszki Kobus – Zawojskiej.Zwycięzcę licytacji zapraszam również na lunch do warszawskiej restauracji podczas którego przekażę wygraną. Spotkanie będzie świetną okazją do rozmowy o Warszawie, i nie tylko :)8. Spacer po Warszawskie ZOO z dyrektorem Andrzejem Kruszewiczem.Podczas spaceru dr Andrzej G. Kruszewicz opowie o mieszkańcach stołecznego ogrodu, w tym o zwierzętach najbardziej zagrożonych wyginięciem oraz o swoich ulubieńcach z Warszawskiego ZOO. Będziecie mogli posłuchać także wyjątkowych opowieści dyrektora o zwierzętach i zadać mnóstwo pytań. Odwiedzicie także słynną „myszojeleniową” rodzinkę, czyli kanczyla jawajskiego Arnolda, jego partnerkę Lindę oraz potomka pary urodzonego w grudniu 2021 r. Podczas spaceru otrzymacie najnowszy kalendarz „Zwierzaki Warszawiaki” na 2022 rok oraz zestaw gadżetów ze zwierzętami.9. Dzień w ZTM oraz imienne 30-dniowe Warszawskie Karty Miejskie od Warszawski Transport Publiczny.Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie zaprasza do licytowania aukcji – Dzień w ZTM – poznaj kulisy pracy Warszawskiego Transportu Publicznego. Zwycięzca licytacji m.in. spotka się z Dyrektorem ZTM, zobaczy codzienną pracę Centrali Ruchu, Punktu Obsługi Pasażerów czy Dyspozytorni w węźle Młociny. Będzie mógł razem z dyspozytorami uczestniczyć w nadzorze komunikacji miejskiej na terenie Warszawy, a także podejrzeć przygotowania do tworzenia nowych rozkładów jazdy linii autobusowych, Metra Warszawskiego, Szybkiej Kolei Miejskiej oraz tramwajowych.10. Słupek Szwagra od Zarządu Dróg MiejskichJak powszechnie wiadomo, słupki parkingowe w Warszawie, a może nawet w całej Polsce, produkuje mityczny "szwagier". Jego zarobek jest jedynym celem słupkowania i wyznawców tej wersji żadne kwestie bezpieczeństwa czy zgodności z przepisami nie przekonają.Przedmiotem aukcji jest absolutny unikat. Słupek z Fabryki Szwagra. Jedyny, do którego Szwagier się przyzna. Opatrzony ostatecznym dowodem autentyczności w postaci napisu "Słupek od Szwagra". Dodatkowo potwierdzony certyfikatem. :)

Iberion WOŚP
30.01.2022 17:45 Grupa mediowa Iberion gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Przyłącz się do nas

Kolejny rok grupa mediowa Iberion wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zorganizowaliśmy zbiórkę, dzięki której można przekazać fundusze na szczytny cel doposażenia polskich szpitali. To wyjątkowa, jubileuszowa edycja akcji charytatywnej Jurka Owsiaka. Jedno pozostaje niezmienne - wciąż gramy razem z WOŚP. Iberion wspiera WOŚP Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już po raz 30. Tym razem celem akcji odbywającej się pod hasłem "Przejrzyj na oczy" jest zebranie pieniędzy na wyposażenie oddziałów okulistyki dziecięcej w polskich szpitalach. Projekt jest bardzo kosztowny, ale Polacy wielokrotnie udowodnili już, że mają ogromne serca. CHCESZ Z NAMI WESPRZEĆ WOŚP? TUTAJ MOŻESZ TO ZROBIĆBez wątpienia tak będzie i tym razem. W całym kraju organizowane są wydarzenia promujące inicjatywę Jurka Owsiaka, odbywają się koncerty, a na ulicach zobaczyć można wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami na datki. Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo Grupa mediowa Iberion, tak jak każdego roku, postanowiła dołączyć do akcji. W tym celu zorganizowaliśmy internetową zbiórkę pieniędzy na Facebooku. Za jej pośrednictwem można w szybki i prosty sposób podzielić się darem swojego serca. Z uwagi na to, że Facebook pokrywa wszystkie koszty związane z obsługą, możesz być pewien, że 100 % przekazanej kwoty zostanie przekazana bezpośrednio Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Liczy się każdy groszW ubiegłym roku grupie mediowej Iberion udało się zebrać ponad 100 tys. zł, które przekazane zostały na rzecz fundacji Jurka Owsiaka. W 2022 r. mamy nadzieję osiągnąć przynajmniej taki sam wynik! Pieniądze będziemy zbierać do 3 stycznia. Liczy się każda najmniejsza wpłata. Jesteśmy przekonani, że nasi czytelnicy to ludzie o wyjątkowej wrażliwości i ciepłych sercach, którzy z pewnością wykażą ogromne wsparcie niewidomym i niedowidzącym dzieciom. Z zebranych środków Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zamierza wyposażyć polskie szpitale w specjalistyczny sprzęt okulistyczny, m.in. oftalmoskopy do badania dna oka, tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego, czy urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń siatkówki. Zapotrzebowanie na wyposażenie jest niezwykle duże i stale rośnie. Niezbędne jest zatem umożliwienie lekarzom przeprowadzania diagnostyki oraz podejmowania opieki nad najmłodszymi pacjentami na najwyższym światowym poziomie. Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:Konin: 74-latek popełnił samobójstwo na SOR-ze. Prokuratura bada sprawęPoseł PiS opowiedział, dlaczego wspiera WOŚP i Jurka OwsiakaWOŚP: Trwa licytacja bombki choinkowej z podpisem Lecha KaczyńskiegoJeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]Źródło: Goniec.pl

EAST NEWS
30.01.2022 17:18 WOŚP 2022. Najsłynniejszy wolontariusz zebrał już ponad 135 tys. zł

18-letni Łukasz Berezak ze Szczecina dowodzi, że w pomaganiu innym nie przeszkadza nawet choroba. Najsłynniejszy wolontariusz WOŚP od 10 lat zbiera pieniądze, ponieważ "chociaż w małym stopniu chce odwdzięczyć się Orkiestrze". W tym roku w ramach eSkarbonki zgromadził już ponad 135 tys. zł.Łukasz Berezak sam trzykrotnie skorzystał ze sprzętów, które zostały ufundowane z pieniędzy zebranych przez WOŚP. O wolontariuszu, który sam zmaga się z ciężką chorobą, cała Polska usłyszała osiem lat temu.

Z ostatniej chwili czerwone
30.01.2022 16:01 WOŚP 2022: Na koncie już ponad 60 mln zł

Tuż po godz. 15:00 WOŚP przekazała najnowsze dane dotyczące tegorocznej zbiórki pieniędzy. Na konto Fundacji wpłynęło już ponad 60 mln zł. W tym roku środki zostaną przekazane na okulistykę dziecięcą.WOŚP gra już od 30 lat. Jedno miasto postanowiło docenić szlachetną akcję i już dzisiaj otworzy ulicę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

WOSP2021 Dominik Malik 6487 small 1502x1000
30.01.2022 15:20 WOŚP 2022. Kto występuje w Warszawie? O której odbędzie się Światełko do Nieba?

W Warszawie, tak jak w całej Polsce, trwa 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na placu Defilad obok Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie stoi namiot koncertowy. Wstęp obowiązuje w ścisłym reżimie sanitarnym. Na scenie WOŚP zagrają m.in. De Mono, Blenders, Dżem, Nocny Kochanek, IRA, Kwiat Jabłoni oraz LemON. Tradycyjnie o 20 odbędzie się "Światełko do Nieba".W tym roku Fundacja WOŚP gra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Kto może aktywnie uczestniczyć w 30 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie? - W tym roku, ze względów bezpieczeństwa musieliśmy zrezygnować z koncertu pod gołym niebem - na wydarzenie do studia koncertowego, czyli wielkiego namiotu zapraszamy osoby z Europejskimi Certyfikatami Covid. Osoby bez certyfikatów będą musieli poddać się testom na obecność wirusa - informuję biuro prasowe WOŚP.W związku z pandemią COVID-19, Fundacja WOŚP wprowadziła szereg zasad bezpieczeństwa:Każda osoba, która chce wejść do studia koncertowego i/lub telewizyjnego, przed wejściem musi przejść szybki test na obecność koronawirusa w specjalnie przeznaczonym do tego punkcie. Do studia mogą wejść jedynie osoby z negatywnym wynikiem testu.W studiu koncertowym jest ograniczona liczba miejsc, a wszyscy uczestnicy wydarzeń powinni pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego.Wszystkie osoby w studiu (poza osobami występującymi na antenie) muszą nosić, zasłaniając nos i usta, odpowiednie maseczki (FFP2, FFP3 lub KN95). W studiu przygotowane są zapasy maseczek dla osób, które nie posiadają własnych.

WOŚP Elbląg
30.01.2022 14:58 WOŚP 2022: Ksiądz z Elbląga od lat wspiera akcję. W jego ślady idą inni duchowni

Ksiądz Kazimierz Klaban z Elbląga od lat wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Kapłan wraz ze swoimi wiernymi przekazuje zebrane podczas mszy świętej pieniądze do puszki Orkiestry. Taka postawa wśród księży niestety nie jest powszechna, choć coraz więcej z nich przekonuje się do idei wydarzenia.Polski Kościół, choć mógłby odegrać ważną rolę w nakłanianiu Polaków do wspólnego wzięcia udziału w dobroczynnej akcji Jerzego Owsiaka, od jakiegoś czasu dystansuje się od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo tego, są w Polsce księża i parafie, które nie odbierają imprezy jako konkurencji dla Caritasu i chętnie przyłączają się do zbierania funduszy na szczytne cele. Jedną z pozytywnych postaci jest z pewnością ks. Kazimierz Klaban z Elbląga, który od 5 lat przeznacza pieniądze z tacy na zbiórkę WOŚP.

Maciej Orłoś
30.01.2022 13:58 Maciej Orłoś opowiedział o stosunku do WOŚP i powodach odejścia z TVP

Maciej Orłoś zdradził Onetowi, dlaczego zdecydował się odejść z TVP. Jak wyznał, jednym z powodów był atak na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i Jerzego Owsiaka. - Nie rozumiem tego, jak można nie towarzyszyć, nie być obecnym z Orkiestrą, która robi tyle dobrych rzeczy - powiedział.Maciej Orłoś był przez lata jednym z gospodarzy "Telexpressu". W 2016 roku, po 25 latach dziennikarz niespodziewanie rozstał się z Telewizją Polską. Aktualnie rozwija swój własny kanał na YouTube i czasem gości w różnych programach. U Iwony Kutyny w "Onet Rano" opowiedział o powodach swojego odejścia z TVP i stosunku do WOŚP.

WOŚP
30.01.2022 12:48 WOŚP 2022: Ponad 50 milionów złotych na koncie zbiórki

Organizatorzy tegorocznego 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poinformowali, że na koncie zbiórki jest już ponad 50 mln złotych. W tym roku liczni wolontariusze przy pomocy szczodrych serc Polaków po raz kolejny próbują pobić rekord zebranych pieniędzy.30. jubileuszowy finał WOŚP trwa w najlepsze. Do tej pory udało się już zebrać ponad 50 milionów złotych, o czym w mediach społecznościowych poinformował partner akcji TVN24. Środki zostaną w tym roku przekazane na okulistykę dziecięcą.