Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Zarobki Jerzego Owsiaka. Oto pensja szefa WOŚP
Eryk Błaszak
Eryk Błaszak 28.01.2023 16:35

Zarobki Jerzego Owsiaka. Oto pensja szefa WOŚP

Jerzy Owsiak
Michal Zebrowski/East News

Już jutro miliony Polaków będą śledziły wydarzenia związane z 31 finałem WOŚP. Choć dzialalność Jerzego Owsiaka sprawiła, iż w polskich szpitalach nie brak wysokiej jakości sprzętu medycznego, to niektóre środowiska w kraju zarzucają mu czerpanie korzyści finansowych z Orkiestry. Jakiś czas temu, głos w tej sprawie zabrał sam zainteresowany. Ile zatem zarabia szef WOŚP?

Jerzy Owsiak i skrajne opinie Polaków

Wydawać by się mogło, iż człowiek, za którego sprawą polskie szpitale są zaopatrywane w wysokiej jakości sprzęt medyczny (nie tak oczywisty w przypadku polskiej służby zdrowia), winien mieć spokój duszy związany z przysłużeniem się dobru społecznemu.

Jak jednak można zauważyć, szczególnie dosadnie w przeciągu ostatnich 7 lat, szef WOŚP-u nie może mówić o jakimkolwiek spokoju, bowiem oprócz afirmacji jego działalności, równie głośno słychać rożnego rodzaju oszczerstwa, płynące ze strony nieprzychylnej mu grupy obywateli.

Nie tak dawno te dwie skrajne postawy potwierdziły wypowiedzi zwykłych obywateli, zebrane przez nieustępliwego dziennikarza "Super Expressu", który zadawał pytania związane ze wspieraniem Orkiestry. Oprócz wielu głosów poparcia, pojawiły się również negatywne komentarze związane z zarobkami Jerzego Owsiaka, budzących u niektórych niesmak.

I choć negatywnie ustosunkowana grupa nie potrafiła często uargumentować stawianych Jerzemu Owsiakowi zarzutów, to twardo stali przy swoim stanowisku "nieuczciwości finansowej" szefa Orkiestry i mówili w kontrze o wsparciu Caritasu.

Wychodząc naprzeciw pojawiającym się wątpliwościom , dziennikarze "Super Expressu" sięgnęli do deklaracji Jerzego Owsiaka z 2019 r., kiedy za pośrednictwem mediów społecznościowych skomentował dosadnie całą sprawę.

Jerzy Owsiak zdradza ile zarabia

- Ja, Jurek Owsiak, od 6 lat pracuję w firmie Złoty Melon, która jest jednoosobową spółką należącą tylko i wyłącznie do Fundacji WOŚP i która ma na celu pozyskiwanie pieniędzy dla Fundacji poprzez prowadzenie wszelkich działań gospodarczych z nią związanych - pisał podówczas szef Orkiestry.

- Jestem prezesem zarządu tej spółki i moje wynagrodzenie „na rękę” wynosi ok. 10 tys. złotych. Jego wielkość nie zmieniła się w ostatnich latach znacząco, bo ostatnia moja podwyżka miała miejsce w październiku 2017 roku i wynosiła 1000 zł - dodawał.

Jednocześnie warto wspomnieć, iż cała działalność WOŚP-u podlega skomplikowanemu procesowi finansowej analizy, które przeprowadzają organy państwowe. Oprócz składania raportów i sprawozdań, fundacja jest szczegółowo prześwietlana.

- Ostateczną sumę zebranych w każdym Finale środków, potwierdzoną wyciągiem bankowym, podajemy do publicznej wiadomości tradycyjnie 8 marca. W tym samym terminie do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (wcześniej do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji) składamy sprawozdanie dotyczące ilości środków zebranych w ogólnopolskiej zbiórce publicznej oraz poniesionych na jej zorganizowanie kosztów - można przeczytać na oficjalnej stronie Orkiestry.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: se.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc.

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!