Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Poruszające sceny na finale WOŚP. Nagle ogłoszono minutę ciszy
Eryk Błaszak
Eryk Błaszak 29.01.2023 20:17

Poruszające sceny na finale WOŚP. Nagle ogłoszono minutę ciszy

Katowice WOŚP
Michal Zebrowski/East News

Trwa wielki finał WOŚP. Niedzielny wieczór z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy spędzają m.in. mieszkańcy Katowic, którzy w trakcie wydarzenia minutą ciszy uczcili pamięć ofiar wybuchu, do którego doszło w jednej z tamtejszych kamienic. W wyniku eksplozji życie straciły dwie kobiety.

WOŚP Katowice. Minuta ciszy dla ofiar wybuchu w kamienicy

W piątkowych godzinach porannych całą Polską wstrząsnęła informacja o tragicznym wybuchu butli z gazem w jednej z kamienic w Katowicach, w wyniku czego życie straciły dwie kobiety w wieku 68 i 40 lat.

Swoje najgłębsze wyrazy współczucia wyraził m.in. za pośrednictwem mediów społecznościowych premier Mateusz Morawiecki, który przekazał, iż myślami jest z rodziną ofiar oraz pracującymi na miejscu służbami.

Minutą ciszy pamięć tragicznie zmarłych kobiet uczcili również mieszkańcy samych Katowic, którzy w trakcie organizowanego tam 31. finału WOŚP wrócili na chwilę pamięcią do tragicznych wydarzeń z piątku.

- WOŚP to wspaniały i radosny czas. Nie zapominamy jednak o dramacie, jaki miał miejsce w piątek. Minutą ciszy uczciliśmy zmarłych w wyniku wybuchu gazu w Kamienicy przy ulicy Bednorza, w której swoją siedzibę miał jeden z 8 sztabów WOŚP — przekazał w mediach społecznościowych profil Katowickiego Finału WOŚP 2023.

Katowice. Wybuch w kamienicy na ul. Bednorza 

W wyniku eksplozji życie straciły dwie kobiety w wieku 68 i 40 lat. Przez długi czas pracujące na miejscu służby nie mogły dotrzeć do ciała drugiej z poszkodowanych. Dodatkowo dach nad głową straciło siedem kolejnych osób.

Obecnie Prokuratura Okręgowa w Katowicach prowadzi śledztwo ws. ustalenia dokładnych okoliczności całego zdarzenia. Jak można było zauważyć na zamieszczonych zdjęciach, eksplozja była na tyle potężna, iż obróciła w gruzy połowę kamienicy i wybiła szyby z budynku będącego po przeciwnej stronie ulicy.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Fb/Katowicki Finał WOŚP 2023/Nowiny Zabrzańskie/wkatowicach.eu/fakt.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!