Dziś padł tegoroczny rekord dobowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przekazało, że odnotowano ponad 15 tysięcy nowych przypadków, dlatego wiele osób wypatruje już nowych obostrzeń i zastanawia się, czy na święta wielkanocne zostanie wprowadzony zakaz przemieszczania się po kraju. Ministerstwo Zdrowia udzieliło kilku ważnych informacji.
W czasach epidemii można zaobserwować wysyp wszelkiego rodzaju alternatywnych metod leczenia, które nie są polecane przez lekarzy i specjalistów. Osoby, które zostały zainfekowane koronawirusem, ale nie przechodzą choroby w bardzo ciężki sposób, który wymagałby ratowania ich życia przez personel medyczny, często sięgają po niekonwencjonalne środki, takie jak lek przeznaczony dla zwierząt. Eksperci biją na alarm.
Jolanta Kwaśniewska i jej mąż Aleksander nie tak dawno poinformowali, że przeszli zakażenie koronawirusem. O chorobie dowiedzieli się w lutym i jak podano w oficjalnym komunikacie oboje dość ciężko przeszli COVID-19.
Konferencja prasowa Angeli Merkel i premierów krajów związkowych trwała przez kilka godzin. Kanclerz Niemiec mówiła o rozpoczynającej się nowej fazie pandemii oraz nadziejach nadzieje na jej wygaszenie. Zdaniem przywódczyni trwający proces masowych szczepień daje realną perspektywę otwarcia gospodarki.
Branża gastronomiczna pozostaje zamknięta już od kilku miesięcy. Restauracje z powodu obostrzeń wynikających z trwającej pandemii mogą wydawać jedzenie i napoje jedynie na wynos. O trudnej sytuacji tej branży mówi się od jakiegoś czasu. Podobno trwają rozmowy Ministerstwa Rozwoju i Ministerstwa Zdrowia w sprawie częściowego zniesienia restrykcji.
Głównym tematem obrad Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego było rozszerzenie obostrzeń sanitarnych na dwa kolejne województwa, które podzielą los Warmii i Mazur.
Podczas konferencji prasowej, która odbyła się dzisiaj Adam Niedzielski poinformował o aktualnych obostrzeniach. Zdradził też informacje o tym, co czeka nas na Wielkanoc. Niestety, nie miał dobrych informacji. Pojawiło się jednak światełko nadziei. Chodzi o luzowanie obostrzeń już po świętach.
Krystyna Janda próbuje zadbać o swój teatr, a także ludzi, z którymi współpracuje. Przyznała, że sytuacja w kulturze jest cały czas trudna, a pandemia nie odpuszcza i wraz z widmem kolejnego lockdownu potrzebują pieniędzy, aby mogli utrzymać się na powierzchni.
W środę (3 marca) na specjalnej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski wraz z premierem Mateuszem Morawieckim podjęli decyzję o dostarczeniu maseczek ochronnych do regionów z największą liczbą nowych przypadków zakażenia koronawirusem.
Podczas piątkowej konferencji prasowej Adam Niedzielski przekazał informacje o aktualnej sytuacji epidemiologicznej w kraju. Minister Zdrowia nie ukrywał, że liczba zarażeń i zgonów wciąż rośnie, a szczyt trzeciej fali pandemii jest ciągle przed nami. Czas na luzowanie obostrzeń przyjdzie prawdopodobnie w połowie kwietnia.
Od 27 lutego obowiązuje nowe rządowe rozporządzenie. Zakazuje ono zakrywania nosa i ust szalikami, chustami, ale także przyłbicami. Obowiązkowe stają się maseczki. Wszelakie inne środki mogą stanowić ochronę dodatkową, lecz nie podstawową. Na terenie Polski nadal można używać maseczek materiałowych, co stanowi niejako ewenement na mapie Europy Wschodniej.
W poniedziałek 8 marca w późnych godzinach wieczornych Narodowy Fundusz Zdrowia wysłał ważny komunikat do wszystkich podległych placówek. Centrala zaleciła ograniczenie do niezbędnego minimum lub czasowe zawieszenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo.
Waldemar Kraska na antenie TV Republika zaznaczył, że obecnie rząd nie doszedł do konkretnych ustaleń w sprawie restrykcji, które będą obowiązywały w okresie Wielkiejnocy. Eksperci zajmują się monitorowaniem sytuacji epidemiologicznej. Wszystko wskazuje jednak na to, że Ministerstwo Zdrowia nie zrezygnuje z limitu osób przy stole.
Pandemia koronawirusa trwa w Polsce już ponad rok. Kolejne obostrzenia dotykają naszego życia coraz bardziej. Polacy boleśnie odczuwają decyzję rządzących, przypomnijmy, że z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną, nie mogliśmy się cieszyć prawdziwym Bożym Narodzeniem, a Sylwester został przez rząd de facto odwołany przez wprowadzenie zakazu przemieszczania się. Obecnie obowiązujące przepisy, mówią o limicie gości, których możemy zaprosić do naszego domu. Czy na święta szykowane są kolejne obostrzenia?
W ostatnich dniach ogłoszono, jak będzie wyglądać nowy system wprowadzania obostrzeń związanych z pandemią. Część z nich będzie obowiązywała całą Polskę, ale inne dotyczyć będą poszczególnych województw, które mają wysokie wskaźniki nowych zachorowań.
Ministerstwo Zdrowia każdego dnia dostarcza nam nowych informacji na temat rozwoju epidemii w Polsce. Niestety dziś otrzymaliśmy bardzo niepokojące wieści. Mamy nowy rekord zakażeń, jeśli chodzi o rok 2021. Liczby robią wrażenie. Jeśli sytuacja się nie poprawi, możemy spodziewać się zdecydowanych kroków ze strony rządu.
Biedronka wprowadza do swojej oferty od poniedziałku, 15 marca testy na koronawirusa. Nie będą one jednak pokazywały, czy jesteśmy aktualnie zakażeni. Są to testy serologiczne, które mogą jedynie potwierdzić obecność przeciwciał COVID-19.
Pandemia koronawirusa w Polsce nie zwalnia tempa. Ministerstwo Zdrowia każdego dnia informuje o rosnącej liczbie przypadków zakażeń koronawirusem. Tak jak zapowiadał Adam Niedzielski, Polacy zbliżają się do szczytu trzeciej fali pandemii.
W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem przed kilkoma dniami Narodowy Fundusz Zdrowia - na polecenie ministra zdrowia - wysłał do szpitali pismo, w którym zaleca, by ograniczyły planowe badania i operacje. Działania mają na celu oszczędzanie środków, sprzętu i członków personelu potrzebnych do walki z pandemią.
Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o zaostrzeniu obostrzeń w związku z dużą liczbą nowych przypadków zakażeń koronawirusem w kolejnych województwach. Do woj. warmińsko-mazurskiego i pomorskiego od poniedziałku 15 marca dołącza woj. lubuskie oraz mazowieckie.
Podczas porannej rozmowy w RMF FM Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik rządu ds. szczepień wypowiedział się na temat tego, jak może wyglądać w Polsce okres świąt wielkanocnych. Podzielił się spostrzeżeniami na temat ewentualnych modeli dalszej dynamiki rozwoju pandemii oraz restrykcji, które mogą nas czekać w najbliższym czasie.- Przestrzegając dyscypliny sanitarnej i przepisów, które obowiązują, mamy szansę, że lockdown nie będzie niezbędny. Oczywiście, patrząc na rozwój epidemii, nie można wykluczać żadnego scenariusza - powiedział na antenie Michał Dworczyk.
Projekt "Polska szwalnia" rozpoczął się 16 kwietnia 2020, gdy Andrzej Duda i Jadwiga Emilewicz ogłosili start inicjatywy. Miała ona polegać na stworzeniu zintegrowanej produkcji maseczek ochronnych na masową skalę w naszym kraju. Program miał zapewnić nowe miejsca pracy i zagwarantować lepszy dostęp do środków ochronnych.
Nieoficjalne informacje, do jakich dotarli dziennikarze Wirtualnej Polski wskazują, że dziś podczas popołudniowej konferencji prasowej Adam Niedzielski, minister zdrowia ma ogłosić całkowity lockdown kraju. Czy to koniec z regionalnymi obostrzeniami, a zaostrzone restrykcje obejmą cały kraj? Sprawdzamy najnowsze informacje.
Mamy najgorszą sytuację od lat. Tylko dziś padł tegoroczny rekord dziennej liczby zakażeń - 25 052 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce. Przypomnijmy, że rekord dziennej liczby padł podczas II fali padł 8 listopada 2020 roku, wówczas stwierdzono 27 321 przypadków. Różnica wynosi zatem zaledwie 2 tysiące przypadków. Lockdown podczas II fali został wprowadzony przy dziennej liczbie 13 tys. przypadków.
Koronawirus w Polsce nie daje za wygraną. Epidemia rozpędza się w bardzo niepokojącym tempie. W związku z tym rząd rozważa podjęcie ostatecznych środków zaradczych. Według ustaleń dziennikarzy może czekać nas nawet zakaz przemieszczania się.
Maseczki stały się już nieodłącznym elementem naszego pandemicznego krajobrazu. Niewielu jednak wie, że trzeba je mieć w pewnych nieoczywistych okolicznościach. Jeżeli o tym zapomnimy, grozi nam bardzo wysoki mandat, nawet do tysiąca złotych. Lepiej mieć się na baczności.
Według nieoficjalnych informacji polski rząd szykuje się na realizację najczarniejszego scenariusza. Wczoraj padł kolejny rekord dziennej liczby zakażeń. Dane poinformowały o 27 278 nowych przypadkach. Z powodu koronawirusa zmarło 78 osób, a z powodu COVID-19 i chorób współistniejących 278 osób. To rekord tego roku i drugi najwyższy wynik od początku trwania pandemii w Polsce.
Położona w archipelagu Azorów wyspa Corvo, czyli Wyspa Wronia, to najmniejsza zamieszkała cześć Azorów. O niewielkiej wysepce, pochodzenia wulkanicznego zrobiło się głośno po tym, jak lokalne władze poinformowały, że lokalna społeczność uzyskała odporność zbiorową na koronawirusa COVID-19.