Goniec.pl
Stół weselny

pixabay.com/pl/users/photosforyou-124319/

Organizacja wesel i komunii możliwa już niedługo? Minister podał warunki

9 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Minister zdrowia Adam Niedzielski był gościem porannej rozmowy w RMF FM. Wypowiedział się w niej na temat luzowanie obowiązujących do 18 kwietnia obostrzeń. Odpowiedział również na pytania zadane przez słuchaczy, które dotyczyły m.in. powrot

Minister zdrowia pojawił się jako gość porannej rozmowy RMF FM. Rozmowa poświęcona była kolejnym krokom, które będą podejmowane przez rząd w walce z epidemią koronawirusa. Skupiono się przede wszystkim na obostrzeniach, które obowiązują do 18 kwietnia i możliwości ich znoszenia.

Minister zdrowia o znoszeniu obostrzeń po 18 kwietnia

Andrzej Niedzielski poinformował, że według najnowszych ustaleń najprawdopodobniej dojdzie do wprowadzenia regionalizacji - rozpoczynając od 18 kwietnia obostrzenia mają zostać powoli zdejmowane, ale na początku wyłącznie tam, gdzie sytuacja epidemiczna jest już pod kontrolą.

Minister przyznał, że w tej chwili priorytet jest jeden. Jest nim przywrócenie edukacji, która ma na celu wznowienie zajęć stacjonarnych w szkołach, a także ma pozwolić na przeprowadzenie egzaminów kończących szkołę. Niedzielski powiedział, że w pierwszej kolejności należy spodziewać się powrotu dzieci do żłobków oraz przedszkoli.

Oprócz tego minister chciałby przywrócenia zajęć w formacie hybrydowym w szkołach podstawowych, w klasach I-III. Według obecnych zapewnień miałoby do tego dojść jeszcze w kwietniu. Ten aspekt luzowania restrykcji również ma być objęty regułą regionalizacji.

Minister o organizacji wesel i komunii

Adam Niedzielski wypowiedział się również na temat przywrócenia możliwości organizacji wesel oraz komunii. Wszystko zależeń będzie od przebiegu epidemii w nadchodzących tygodniach i tego, czy władze podejmą ostateczną decyzję o rozpoczęciu regionalizacji i zdejmować będą restrykcję w województwach, gdzie sytuacja jest coraz lepsza.

Minister był ostrożny w podawaniu konkretnych terminów, od których rząd pozwoli na organizację wesel i komunii. Przyznał jednak, że wszystko zależy od sytuacji i utrzymania się trendów - spadku liczby nowych zakażeń i poprawy sytuacji w szpitalach.

Według niego to jest najważniejsze i zadecyduje o tym, kiedy przywrócona zostanie możliwość organizacji przyjęć. W rozmowie stwierdził jednocześnie: - Maj daje lepszą perspektywę - zaznaczył jednak, że jest to związane przede wszystkim z masowymi szczepieniami przeciwko COVID-19.

Matura ciągle pod znakiem zapytania

Andrzej Niedzielski odniósł się również do sytuacji związanej z egzaminem dojrzałości. Według ministra możliwość organizacji matur jest w tej chwili jednym z priorytetów. Rząd próbuje zapewnić możliwość normalnego przebiegu testów na koniec szkoły średniej.

Przyznał jednocześnie, że rządzący ciągle przeciągają podjęcie decyzji, by wiedzieć dobrze, jak wygląda obecnie sytuacja. Ostatecznie mamy dowiedzieć się o formie matury w przyszłym tygodniu: - Będziemy naprawdę robili wszystko, żeby te egzaminy się odbyły - powiedział minister zdrowia w rozmowie w RMF FM.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Ministerstwo Zdrowia: największa liczba zgonów w jednym raporcie od początku pandemii

  • Mama pana młodego zobaczyła pannę młodą. Rozpoznała w niej własną córkę

  • Nie żyje Łukasz Góral

Kamil MatuszakAutor

Studiował filologię polską, bo chciał opanować język i literaturę, by stać się rzetelnym dziennikarzem. Po wszystkim trafił do… agencji marketingowych, w których odpowiedzialny był za media społecznościowe. Po kilku latach roz

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

TVP przegrała w sądzie w sprawie "goebbelsowskich mediów"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Polski Ład przepychany na siłę. Kuriozalne obrady sejmowych komisji

Czytaj więcej >

Wiadomości

Stało się, pan Jacek wygrał wczoraj milion w "Milionerach". Oto finałowe pytanie

Czytaj więcej >
mężczyzna

Wiadomości

Polacy masowo otrzymują skierowania na kwarantannę. GIS ostrzega przed oszustami

Czytaj więcej >
Zdjęcia

Wiadomości

Straż Graniczna pokazała zdjęcia z telefonów imigrantów spod białoruskiej granicy

Czytaj więcej >
nie żyje

Wiadomości

Nie żyje Matthew Strachan, autor muzyki do "Milionerów"

Czytaj więcej >