Goniec.pl
Lockdown

Pixabay.com/mammiya/cc0

Lockdown potrwa dłużej, niż do 9 kwietnia? Eksperci nie mają wątpliwości

29 Marca 2021

Autor tekstu:

Oktawian Góral

Udostępnij:

Lockdown potrwa dłużej niż 2 tygodnie, a 9 kwietnia nie oznacza końca restrykcji? Eksperci rozwiewają wątpliwości i nie pozostawiają złudzeń. Wszystko wskazuje na to, że obostrzenia pozostaną z nami znacznie dłużej, niż przez najbliższe dwa tygodnie. Na c

Eksperci serwisu Money.pl publikują wstrząsające informacje. Wszystko wskazuje na to, że lockdown pozostanie z nami dłużej, niż zapowiadają rządzący. Jak piszą na łamach swojego portalu specjaliści, to się nie uda - wskazując na luzowanie obostrzeń i znoszenie restrykcji po 9 kwietnia. Jaki scenariusz jest najbardziej prawdopodobny?

Lockdown będzie przedłużony?

Podczas jednej z licznych konferencji prasowych, Adam Niedzielski - minister zdrowia wskazywał, że jeżeli sytuacja epidemiologiczna w Polsce nie będzie ulegała poprawie, to trzeba będzie rozważyć przedłużenie obowiązujących restrykcji, a nawet wprowadzenie ostrzejszych ograniczeń. 

Jak ustalili dziennikarze, rząd ma na najbliższe dni bardzo klarowny plan. Na ten moment wszystkie wysiłki rządzących skupiają się na zapewnieniu wystarczającej liczby łóżek covidowych w polskich szpitalach Niestety sytuacja w tym aspekcie jest fatalna.

Aktualnie szybciej przybywa pacjentów, niż wolnych miejsc. Jak wskazują reporterzy, sytuacja ta ma charakter regionalny. Fatalnie jest między innymi w województwie mazowieckim, coraz gorzej dzieje się na Śląsku, gdzie przygotowano plan ewakuacji części pacjentów do innych szpitali.

Będą nowe obostrzenia?

Portal Money.pl ustalił, że na tę chwilę nie są planowane żadne nowe obostrzenia. Jak wskazują dziennikarze, jest to pewne z dwóch powodów. Po pierwsze, rząd chce przekonać się, jak działają obecne restrykcje i czy będą odnosiły skutki. Drugi zaś jest o wiele bardziej prozaiczny... rząd za bardzo nie ma już czego zamknąć. Decyzje o kolejnych restrykcjach są na tę chwilę poza możliwościami.

- I nie można się dziwić. Wskaźnik zakażeń na 100 tys. mieszkańców przekroczył próg 70. A był to poziom wskazany jeszcze kilka miesięcy temu jako moment wprowadzenia narodowej kwarantanny - piszą specjaliści z Money o widmie przedłużenia lockdownu.

Jako podparcie swojej tezy przywołują analizę wykonaną przez ekspertów z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego.

Wynika z niej, że spadku poniżej 20 tys. nowych zakażonych dziennie spodziewać będzie się można dopiero pod koniec kwietnia. W związku z tym prognozuje się przedłużenie obostrzeń.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Właśnie się dowiedzieliśmy. Nie żyje Anna Koźmińska

  • Minister Maląg wydała komunikat w sprawie 500 plus

  • Rząd rozda 30 mln zł. Pieniądze przeznaczono na wsparcie inicjatyw patriotycznych

Źródło: Money

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >