Goniec.pl
Mateusz Morawiecki

flickr.com/premierrp/Domena Publiczna

Morawiecki: "Realne 10 mln szczepień miesięcznie". Premier zdradza szczegóły

12 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Oktawian Góral

Udostępnij:

"Realne jest wykonanie co najmniej 10 mln szczepień miesięcznie" - deklaruje Mateusz Morawiecki. Wskazuje jednak, że wszystko jest uzależnione od dostaw preparatów do Polski. Podczas dzisiejszej konferencji w Gliwicach premier wskazał,

Mateusz Morawiecki zadeklarował dziś w Gliwicach, że jeżeli zwiększą się dostawy szczepionek do Polski, nasz kraj będzie w stanie wykonać nawet 10 mln iniekcji w ciągu miesiąca. Premier wskazuje, że szczepionki są najlepszym rozwiązaniem i to za ich sprawą w najbliższych tygodniach będziemy dostrzegać efekty walki z pandemią.

Premier mówi o szczepieniach

Dziś Mateusz Morawiecki wybrał się z wizytą do województwa śląskiego. Prezes Rady Ministrów odwiedził między innymi punkt szczepień w Gliwicach. Podczas zorganizowanej konferencji prasowej Morawiecki chwalił Narodowy Program Szczepień i wskazywał, że ten przyspiesza. Jak poinformował, do Polski dociera także coraz większa liczba szczepionek.

Mateusz Morawiecki wskazywał, że niezagrożone będą dostawy partii liczącej od 5,5 mld do 7 mln dawek. Poinformował przy tym, że liczy na zwiększenie dostaw do naszego kraju pod koniec bieżącego miesiąca. - To oznacza, że będziemy mogli pierwszą dawką zaszczepić około 6 mln obywateli - przekazał premier.

Morawiecki mówił, że szczepionki bardzo pomagają. Jak informował szef rządu, nawet przyjęcie pierwszej dawki powoduje, że gdy dojdzie do zakażenia wirusem, przebieg choroby bardzo rzadko jest ciężki. - Ona przynajmniej sprawia tyle, że bardzo rzadko następuje ciężki, tragiczny przebieg choroby COVID-19, a więc naprawdę warto - informował.

Premier przedstawił także informację, że Polska szykuje się na przyjęcie dużej dostawy szczepionek. Jak wskazywał, w każdym powiecie ma powstać punkt, który będzie gotowy na zmagazynowanie dużej liczby szczepionek. Jak informuje Morawiecki, jest to element realizacji planu powszechnych szczepień.

Polska presja na UE w sprawie szczepień

Jak przypomniał Mateusz Morawiecki, odbył on przed kilkoma dniami rozmowę z szefową Komisji Europejskiej, w której zaznaczał, że liczy na zwiększenie dawek szczepionki, a także przedstawił plan na kolejne miesiąca, a nawet przyszły rok. Morawiecki podsumował, że nasza presja na Unię Europejską daje rezultaty.

[EMBED-243]

- Kilka dni temu rozmawiałem z przewodniczącą Komisji Europejskiej pani Ursulą von der Leyen już o III kwartale, IV kwartale, o przyszłym roku i o jak największych zaopatrzeniach w szczepionkę na kolejne miesiące - mówił w Gliwicach Morawiecki. Dodał, że jego zdaniem szczepienia są najlepszym rozwiązaniem w obecnej sytuacji i w najbliższym czasie będzie przynosiło rezultaty.

Szef rządu wskazał, że w danych widać, że szczepienia przynoszą oczekiwane rezultaty. Ponadto podkreślił, że za finansowanie szczepień dla obywateli odpowiada budżet państwa i ma nadzieję, że dzięki wspólnemu wysiłkowi (...) przeprowadzimy program szczepień jeszcze szybciej niż do tej pory.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Przyjaciel Krzysztofa Krawczyka został przy grobie do samego końca uroczystości

  • Krzysztof Krawczyk mieszkał w pięknej rezydencji

  • Podczas pogrzebu Krzysztofa Krawczyka jego żona przytuliła trumnę

Oktawian Góral

Humanista, człowiek wielu pasji. W dziennikarstwie stawia swoje pierwsze kroki. Najchętniej podejmuje się tematyki społecznej, politycznej oraz związanej z ekonomią. Znaczną część życia poświęcił na pracy w branży turystycznej, której problemy zna i chętnie o nich pisze. Studiował filologię polską, obecnie kształci się na kierunku zarządzanie. Interesuje się historią, językami, naukami społecznymi oraz sztuką. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz wiadomość na adres: oktawian.goral@iberion.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

policja

Wiadomości

Zachodniopomorskie: W pensjonacie znaleziono zwłoki 40-latka. Prawdopodobnie doszło do zbrodni

Czytaj więcej >
sinice

Wiadomości

Mężczyzna wykąpał się w Bałtyku. Jest zakażony bakterią Vibrio vulnificus

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski ocenił wystąpienie Andrzeja Dudy podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ

Czytaj więcej >
konferencja

Wiadomości

Posłowie Dariusz Joński i Michał Szczerba zostali wyproszeni z konferencji prasowej

Czytaj więcej >
tk

Wiadomości

Trybunał Konstytucyjny odroczył rozprawę w sprawie wyższości prawa unijnego nad krajowym

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Andrzej Duda przed sesją ONZ pomylił prezydentów USA

Czytaj więcej >