Goniec.pl > Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński

Prawo i Sprawiedliwość
10.03.2023 18:01 Jarosław Kaczyński inauguruje kampanię wyborczą PiS. Prezes zapowiada "tysiące spotkań"

Wybory parlamentarne w Polsce dopiero na jesień, jednak już teraz największe partie polityczne w naszym kraju ogłaszają pełną mobilizację. Ofensywę wyborczą zapowiedział w piątek 10 marca Jarosław Kaczyński. Przemawiający na czele najważniejszych polityków w Prawie i Sprawiedliwości prezes ugrupowania, zapowiedział "tysiące spotkań" z wyborcami.

Wojciech Glanc podzielił się przejmującymi odczuciami, jakie mu towarzyszą w ostatnim czasie.
05.03.2023 15:08 [TYLKO U NAS] Wojciech Glanc miał niepokojącą wizję o Polsce i Ukrainie. "Jesteśmy pierwsi do odstawki"

Wojciech Glanc to jasnowidz, któremu losy Polski nie są obojętne. Chociaż opuścił granice kraju ponad 15 lat temu, z uwagą przygląda się wypadkom, które mają wpływ na sytuację Polaków. W rozmowie z portalem Goniec.pl podzielił się przeczuciami związanymi ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi, zdrowiem Jarosława Kaczyńskiego oraz sytuacją w Ukrainie. Jego przewidywania nie napawają optymizmem, jednak — jak podkreśla jasnowidz — wierzy on w siłę zjednoczenia narodu polskiego w momencie poczucia zagrożenia. 

None
02.03.2023 22:50 Jarosław Kaczyński przyznał, co myśli o Polsce w Unii Europejskiej

Jarosław Kaczyński udzielił długiego wywiadu dla Telewizji Publicznej. Zawarł w nim swoją opinię o wizycie prezydenta USA Joe Bidena w Polsce, a także o kwestii Unii Europejskiej. Słowa prezesa PiS zaskakują.

Jarosław Kaczyński
27.02.2023 13:46 Rafał Trzaskowski napisał list do Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS nie będzie zadowolony

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski opublikował w sieci otwarty list do Jarosława Kaczyńskiego, będący odpowiedzią na twierdzenia PiS, jakoby włodarz stolicy chciał m.in. ograniczać wolność Polaków realizując rekomendacje raportu C-40 Cities. - Przedstawianie pana jako człowieka wolności, człowieka dającego Polakom prawo wolnego wyboru to największa manipulacja w dziejach - uważa samorządowiec i zapewnia, że Kaczyński przegra, bo “kłamstwo zawsze przegrywa z prawdą”.

None
26.02.2023 21:58 Marta Kaczyńska podpadła stryjowi Jarkowi? Może nie być zadowolony po jej słowach

Jarosław Kaczyński atakuje opozycję, zarzucając im, że chcą wyeliminowania mięsa i zastąpienia go produktami pochodzenia owadziego. Tymczasem to właśnie środowiska związane z PiS-em najczęściej mówiły o tej zmianie. Do robaków przekonywała zarówno Marta Kaczyńska, jak i TVP.

Jarosław Kaczyński
22.02.2023 09:49 Jarosław Kaczyński podsumował wystąpienie Joe Bidena. Prezes PiS nie był usatysfakcjonowany

Politycy Prawa i Sprawiedliwości oficjalnie rozpływają się w zachwytach nad inicjatywą prezydenta Joe Bidena, który drugi raz w ciągu roku odwiedził Polskę. Gdy reflektory gasną, prezentują już jednak nieco inne zdanie na ten temat, o czym świadczy nagranie, jakie aktywista Bart Staszewski zamieścił w sieci. Krótkie wideo brutalnie obnażyło prawdę o tym, jak Jarosław Kaczyński podsumował wtorkowe wystąpienie amerykańskiego przywódcy. Z takiej recenzji nasi sojusznicy nie będą zadowoleni.

Donald Tusk napisał o "walentynkach Kaczyńskiego", szybko dostał wymowną odpowiedź
14.02.2023 18:01 Donald Tusk zadrwił z Jarosława Kaczyńskiego w Walentynki. "Obsesja i pustka"

Donald Tusk udowodnił, że nawet w Walentynki myśli o Jarosławie Kaczyńskim. Były premier opublikował wymowny wpis na Twitterze. Szybko doczekał się odpowiedzi ze strony polityków PiS. Nie zabrakło zdjęcia z Władimirem Putinem.

Jarosław Kaczyński
12.02.2023 12:43 Nowy sondaż wyborczy obnażył prawdę. Jarosław Kaczyński ma spory problem?

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się dzisiaj, to zwycięstwo odniosłaby Zjednoczona Prawica. Takie wyniki sondażu wyborczego opublikował tygodnik "Do Rzeczy", który zlecił pracowni Estymator przeprowadzenie badań. Wynik ten jednak nie oznacza zdolności do samodzielnego rządzenia. Według sondażu, połączone siły opozycji byłby w stanie powołać nowy rząd.

Jarosław Kaczyński i Mariusz Błaszczak
07.02.2023 22:55 Bezlitosny sondaż dla PiS. Zapytano o pieniądze, Jarosław Kaczyński ma problem

Ponad 60 proc. wyborców uważa, iż rad PiS nie jest wierny zasadzie Jarosława Kaczyńskiego, zgodnie z którą "do polityki nie idzie się po pieniądze". Pytanie takie na zlecenie Wirtualnej Polski zadała respondentom pracownia United Surveys. Jak się okazuje, wyniki winny zmartwić Jarosława Kaczyńskiego.

EN 01410235 0032
06.02.2023 21:58 Pilna narada w siedzibie PiS. Jarosław Kaczyński wrócił do pracy

W poniedziałek 6 lutego odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie kierownictwa PiS. Jarosław Kaczyński dyskutował z czołowymi przedstawicielami partii na temat strategii na przyszłe wybory. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że Prawo i Sprawiedliwość rozważa utworzenie rządu koalicyjnego.

EN 01522680 2477
31.01.2023 21:58 Jarosław Kaczyński musiał zapłacić 50.000 zł. Radosław Sikorski triumfuje

Koniec toczącego się od 2016 roku sporu między Jarosławem Kaczyńskim i Radosławem Sikorskim. Po długiej batalii sądowej i zasądzeniu kary w wysokości ponad 700 tys. zł na rzecz byłego ministra spraw zagranicznych, obu polityków znalazło inny sposób rozwiązania konfliktu. Prezes PiS wpłacił 50 tys. zł na rzecz sił zbrojnych Ukrainy, co europoseł z ramienia PO uznał za wystarczającą rekompensatę.

kaczyński
26.01.2023 09:56 Jarosław Kaczyński wraca i przejmuje stery. "Czuliśmy cały czas karzące oko prezesa"

Jarosław Kaczyński ostatnie tygodnie spędził albo w szpitalu, albo w domu kurując się po grudniowej operacji kolana. Dużo jednak wskazuje, że prezes Prawa i Sprawiedliwości wraca do politycznych rozgrywek na najwyższym szczeblu. Powrotu wicepremiera z niecierpliwością wyczekiwali partyjni działacze.

Kaczyński
23.01.2023 18:53 Jarosław Kaczyński otrzymał niechlubną nagrodę. Prezes PiS nie ma jednak powodów do radości

Rok 2023 rozpoczął się dla byłego premiera od nietypowego wyróżnienia. Jarosław Kaczyński zwyciężył w plebiscycie "Biologiczna Bzdura Roku 2022". Nagrodę uzyskał dzięki swoim słynnym słowom, odnoszącym się do kobiet oraz ich "dawaniu w szyję". Badanie, na podstawie którego wyłoniono zwycięzcę, przeprowadził autor bloga naukowego "To tylko teoria".

Jarosław Kaczyński
21.01.2023 22:48 Jarosław Kaczyński: Europa potrzebuje zwycięstwa PiS-u

Jarosław Kaczyński zwrócił się listownie do sympatyków PiS-u w Rzeszowie. Przekonywał, że nie tylko Polska potrzebuje zwycięstwa jego partii w tegorocznych wyborach parlamentarnych - ma to też być zgodne z racją stanu innych państw naszego regionu. Ocenił, że Polski nie stać na to, aby Zjednoczona Prawica nie wygrała wyborów.

Marek Suski, Jarosław Kaczyński
19.01.2023 14:44 Jarosław Kaczyński "gotowy do walki o Polskę". Marek Suski zdradził prawdę o stanie zdrowia prezesa

Po tym, jak Jarosław Kaczyński trafił w grudniu do szpitala w celu przejścia zabiegu wszczepienia endoprotezy kolana, wiele osób ponownie zaczęło zastanawiać się nad tym, w jakiej kondycji jest prezes Prawa i Sprawiedliwości i czy będzie on w stanie dalej kierować partią. Wszelkie spekulacje postanowił uciąć więc jego bliski współpracownik, poseł Marek Suski, który gościł dziś w Radiu ZET. Poza przekazaniem najświeższych doniesień o stanie zdrowia lidera Zjednoczonej Prawicy parlamentarzysta podzielił się też swoją własną refleksją na temat tego, jaką osobą jest jego zwierzchnik. Wiele osób może być więcej niż zaskoczonych.

Kukiz: Tusk oddałby Polskę za czapkę śliwek
18.01.2023 21:01 Paweł Kukiz: "Tusk oddałby Polskę za czapkę śliwek, a Kaczyński za Polskę oddałby życie"

"Istnieje zasadnicza różnica między szefami dwóch partii politycznych: Donald Tusk oddałby Polskę za czapkę śliwek, a prezes Kaczyński prawdopodobnie za Polskę oddałby życie" - oznajmił w "Gościu Wydarzeń" Paweł Kukiz.Paweł Kukiz w "Gościu Wydarzeń" zabrał głos na temat wyborów parlamentarnych, które odbędą się jeszcze w tym roku. Okazuje się, że polityk nie wie, w jakiej formule wystartuje jego partia. - Jest mi absolutnie obojętne, czy ordynację większościową, referenda, antykorupcję i antysitwę wprowadzę samodzielnie — co jest niemożliwe — czy z panem Biedroniem, panem Czarzastym, czy z panem Schetyną, czy panem Kaczyńskim, czy z kimkolwiek innym — oznajmił polityk, dodając, że chce "zmienić reguły w tym państwie".

Jarosław Kaczyński
17.01.2023 22:38 Tajemnicza kobieta u boku Jarosława Kaczyńskiego. Wielokrotnie była w jego domu

Jarosław Kaczyński wraca do optymalnej formy po niedawnej operacji wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego. W okolicach jego willi, ulokowanej na Żoliborzu w Warszawie, widywany jest w ostatnich dniach w towarzystwie pewnej kobiety. Kim jest tajemnicza osoba?

Jarosław Kaczyński upamiętnił matkę
17.01.2023 22:03 Jarosław Kaczyński upamiętnił matkę. Interweniowała policja

Jarosław Kaczyński w poniedziałek 16 stycznia gościł w Starachowicach, gdzie brał udział w uroczystościach upamiętniających jego zmarłą matkę Jadwigę Kaczyńską. Manifestanci, którzy również pojawili się na miejscu, zostali wylegitymowani przez policję.Msza upamiętniająca zmarłą dekadę temu Jadwigę Kaczyńską odbyła się w kościele pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach, mieście, z którego pochodziła matka Jarosława Kaczyńskiego. Po poniedziałkowym nabożeństwie prezes PiS złożył kwiaty przed tablicami upamiętniającymi matkę i ofiary katastrofy smoleńskiej, które znajdują się w Panteonie Pamięci Narodu Polskiego nieopodal starachowickiej świątyni.

Jarosław Kaczyński Zbigniew Ziobro
17.01.2023 14:04 Zbigniew Ziobro zabrał głos ws. wyborów. Mówił o Jarosławie Kaczyńskim

Zbigniew Ziobro zabrał głos na temat zbliżających się wyborów parlamentarnych. Minister sprawiedliwości przyznał, że Solidarna Polska poważnie rozważa samodzielny start. Zdziwienie może budzić także jego stanowisko ws. Jarosława Kaczyńskiego.Zbigniew Ziobro, który był gościem programu "Graffiti" Polsatu News, został zapytany, czy zamierza spotkać się z Jarosławem Kaczyński, który niedawno opuścił szpital. Okazuje się, że minister sprawiedliwości nie ma w planach rozmowy z prezesem PiS.

Jarosław Kaczyński
16.01.2023 14:15 Jarosław Kaczyński wspomina zmarłą matkę. Z ust prezesa PiS padły piękne słowa

Jadwiga Kaczyńska zmarła 17 stycznia 2013 roku mając 87 lat. Dzień ten zapisany jest w kalendarzu byłego premiera pogrubioną czcionką. Polityk na każdym kroku zaznacza, jak bliska więź łączyła go z matką. W dniu poprzedzającym dziesiątą rocznicę śmierci rodzicielki, z ust Kaczyńskiego padły wzruszające słowa...

Kaczyński
16.01.2023 11:21 Rząd szykuje ogromną waloryzację emerytur. Kaczyński będzie zadowolony, otrzyma dodatkowo 1110 zł

W 2023 roku rząd planuje rekordową waloryzację emerytur. Poza seniorami, będącymi zwykłymi zjadaczami chleba, zyskają na tym również politycy w tym Jarosław Kaczyński. O ile wzrosną ich świadczenia emerytalne? Znane są już obliczenia w tej kwestii.

kaczyński
14.01.2023 22:34 Posłanka klubu PiS usłyszała, jakie wykształcenie ma Jarosław Kaczyński. Oniemiała ze zdziwienia

Do nietypowych scen doszło w studiu Wirtualnej Polski w trakcie programu publicystycznego "Tłit". Zaproszona do rozmowy posłanka Solidarnej Polski, Maria Kurowska starała się wytłumaczyć jak bardzo szkodliwe są proponowane zmiany, w ramach nowelizacji ustawy o SN w kontekście KPO. Dopytywana o stosunek Jarosława Kaczyńskiego do poprawek, polityczka wypaliła w pewnym momencie, że prezes PiS nie jest prawnikiem, żeby się znać na tych kwestiach. Dziennikarz prowadzący rozmowę szybko zauważył, że lider partii rządzącej ma wykształcenie prawne, co całkowicie zbiło z tropu przedstawicielkę SP.

Jarosław Kaczyński
12.01.2023 08:51 Armia Ochrony Wyborów coraz bliżej. Tyle zarobią jej "żołnierze"

Sejm pracuje nad ustawą nowelizującą kodeks wyborczy. Po środowym pierwszym czytaniu, projekt trafił do komisji, gdzie będzie dalej procedowany. Ustawa jest pokłosiem podnoszonej przez Jarosława Kaczyńskiego konieczności zwiększenia bezpieczeństwa wyborów. Jak wyliczają dziennikarze "Faktu", po jej uchwaleniu, nowi mężowie zaufania będą mogli liczyć na dodatkowy zastrzyk gotówki.

Janina Goss
11.01.2023 22:40 Bliska współpracownica Jarosława Kaczyńskiego powołana do rady nadzorczej PKN Orlen

Minister aktywów państwowych Jacek Sasin w imieniu akcjonariusza Skarbu Państwa powołał do rady nadzorczej PKN Orlen Janinę Goss, wieloletnią współpracownicę Jarosława Kaczyńskiego, m.in. w spółce Srebrna. Nieoficjalnie wiadomo, że kobieta ma duży wpływ na decyzje prezesa PiS-u.

Jarosław Kaczyński
09.01.2023 19:37 Jarosław Kaczyński udzielił pierwszego wywiadu po wyjściu ze szpitala. "Jak nie idzie, to nie idzie"

Prezes PiS Jarosław Kaczyński niedawno wyszedł ze szpitala. Udzielił wywiadu Polskiej Agencji Prasowej, w którym komentował bieżące wydarzenia polityczne - tak sukcesy rządu, jak i - w jego mniemaniu - kompromitacje opozycji, która według niego działa zgodnie z przysłowiem "na złość mamie odmrożę sobie uszy".

kaczyński
09.01.2023 10:35 Jarosław Kaczyński się wścieknie. Najnowsze sondaże nie pozostawiają złudzeń

Nastał 2023, a więc rok wyborów parlamentarnych w Polsce. Najbliższe miesiące to bez wątpienia zacięta rywalizacja o to, kto będzie rządził naszym krajem przez kolejne cztery lata. To, że czeka nas twarda walka o dominację na scenie politycznej, potwierdzają ostatnie sondaże wyborcze. Nie są one jednak korzystne dla Jarosława Kaczyńskiego i Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński nie ma powodów do zadowolenia po kolejnych sondażach dotyczących najbliższych wyborów.
07.01.2023 20:33 Fatalny sondaż dla PiS. Wyniki nie pozostawiają złudzeń

Niecałe 55% respondentów uznało, iż po najbliższych wyborach parlamentarnych Prawo i Sprawiedliwość utraci władzę. Badanie przeprowadziła na zlecenie "Rzeczpospolitej" pracownia SW Research. Ankietowani odpowiadali na pytanie dotyczące wyniku, jaki osiągnie partia Jarosława Kaczyńskiego na jesieni tego roku.

sloncenarodu
05.01.2023 18:52 Jarosław Kaczyński wyszedł ze szpitala. Konieczna była interwencja ochrony

Prezes PiS Jarosław Kaczyński po ponad dwóch tygodniach hospitalizacji, opuścił szpital przy ul. Saszerów w Warszawie. Przed szpitalem czekali na niego ochroniarze, którzy wzięli od niego pakunki i odwieźli do domu. Polityk ma powrócić do podróży po Polsce na przełomie stycznia i lutego.