Goniec.pl > Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński
11.07.2023 12:11 Syn posłanki PiS-u zaatakował dziewczynę. Jarosław Kaczyński zabrał głos

Nie milkną echa zaatakowania dziewczyny przez syna posłanki PiS-u Iwony Arent. Głos w sprawie zabrał właśnie szef parlamentarzystki. Jarosław Kaczyński powiedział, że, choć trudno obciążać kobietę zachowaniem 29-latka, “w pewnym momencie powiedziała ona coś, czego absolutnie nie powinna powiedzieć”.

pieniądze ręka
11.07.2023 11:40 800 plus to nie koniec? Jasna deklaracja Jarosława Kaczyńskiego

Przedwyborcze targowisko obietnic ruszyło, a jego najlepszym podsumowaniem jest waloryzacja 500 plus. Wcześniej 800 plus było niemożliwe, ale nagle Jarosław Kaczyński zmienił zdanie. Najnowsze słowa prezesa PiS pokazują, że ostatnie słowo w kwestii pieniędzy na dzieci jeszcze nie padło.

Jarosław Kaczyński
11.07.2023 10:45 Jaka będzie rola Jarosława Kaczyńskiego po wyborach? Prezes PiS zabrał głos

Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu, w którym podjął trzy kluczowe kwestie. Określił, jaka będzie jego rola po jesiennych wyborach parlamentarnych, zabrał głos ws. potencjalnych kandydatów PiS-u na prezydenta oraz skomentował możliwość ponownego podwyższenia świadczenia 800 plus.

Tadeusz Rydzyk pielgrzymka Jasna Góra
10.07.2023 13:15 Jarosław Kaczyński tańczy i śpiewa. Zaskakujące nagranie z pielgrzymki Tadeusza Rydzyka

Coroczna pielgrzymka na Jasną Górę zorganizowana przez Radio Maryja, a więc Tadeusza Rydzyka, ponownie wywołała wielką dyskusję. Wszystko za sprawą obecności najważniejszych polityków w kraju. Obrazy roześmianych, trzymających się za ręce i tańczących ministrów oburzyła sporą część Polaków. W ugaszeniu kontrowersji nie pomogło wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego.

Tusk, Kaczynski
06.07.2023 11:41 Jarosław Kaczyński nazywa rozporządzenie ws. imigrantów błędem. Wymowny komentarz Donalda Tuska

Prezes PiS-u poinformował wczoraj (5.07) o wycofaniu się z procedowania rozporządzenia MSZ ws. imigracji. Przyznał, że projekt był urzędniczym błędem. Sprawę skomentował Donald Tusk, któremu wystarczyły tylko wymowne dwa słowa.

wybory
03.07.2023 15:00 Posłowie PiS chcą zmian w ustawie o referendum. Projekt wpłynął do Sejmu

Do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji ustawy o referendum ogólnokrajowym. Autorami są posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Jak podaje Informacyjna Agencja Radiowa, przedstawicielem wnioskodawców jest poseł Paweł Hreniak. Zakładana nowelizacja ma umożliwić przeprowadzanie referendum w tym samym dniu, w którym odbywają się wybory: do Sejmu i Senatu, wybory prezydenckie lub wybory do Parlamentu Europejskiego.

Jarosław Kaczyński
02.07.2023 22:07 Jarosław Kaczyński chce korpusu ochrony wyborów. „To muszą być dziesiątki tysięcy ludzi”

Jarosław Kaczyński wystąpił na zjeździe klubów „Gazety Polskiej”, gdzie wypowiedział się między innymi o zbliżających się wyborach parlamentarnych. Szef PiS zapowiedział utworzenie „korpusu kontrolującego wybory”. - Musimy wygrać, a jeżeli mamy wygrać, to w tej chwili chodzi o to, żebyśmy my wszyscy, cały obóz patriotyczny, zaczęli tak pracować, żeby można było to nazwać gryzieniem trawy - dodał wicepremier.

pilne
28.06.2023 21:19 Jarosław Kaczyński zapowiada wzmocnienie granicy. Rząd reaguje na obecność wagnerowców na Białorusi

Jarosław Kaczyński odniósł się w środę na konferencji prasowej do panującej sytuacji na Białorusi. - W związku z obecnością Grupy Wagnera na Białorusi została podjęta decyzja o zwiększeniu sił stale obecnych na granicy, a także o rozbudowaniu różnego rodzaju umocnień chroniących granicę – zapowiedział wicepremier i szef PiS Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński
24.06.2023 22:51 Niespodziewany incydent na wiecu PiS. Interweniowała policja

24 czerwca w Bogatyni (woj. dolnośląskie) odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Odbywający się na tle turowskiej elektrowni wiec został jednak zakłócony przez niespodziewany incydent z udziałem posła Koalicji Obywatelskiej Piotra Borysa. Interweniowała policja.

Jarosław Kaczyński
15.06.2023 20:29 Dziennikarka TVP pomogła w Sejmie uciec Jarosławowi Kaczyńskiemu. Nagranie obiegło sieć

Wczoraj (14.06) w Sejmie Jarosław Kaczyński był proszony przez dziennikarzy o komentarz odnośnie do śmierci ciężarnej 33-latki z Nowego Targu. Prezes PiS-u został “otoczony” przez dziennikarzy. Z pomocą przyszła mu reporterka TVP, która pomogła liderowi partii rządzącej znaleźć drogę ucieczki.

Jarosław Kaczyński
15.06.2023 14:34 Jarosław Kaczyński nagle zabrał głos w Sejmie. "Zorganizujemy referendum"

Prezes PiS-u niespodziewanie zabrał w Sejmie głos na temat przymusowej relokacji imigrantów forsowanej na forum Unii Europejskiej. Partia rządząca wyraźnie opowiada się przeciwko przyjmowaniu imigrantów, zwłaszcza z innych kręgów kulturowych. Jarosław Kaczyński zapowiedział również przeprowadzenie referendum w celu rozstrzygnięcia kwestii relokacji imigrantów.

Jarosław Kaczyński
14.06.2023 20:37 Jarosław Kaczyński o oburzeniu po śmierci ciężarnej kobiety: "To jest jedno wielkie oszustwo"

Dziś (14.06) ulicami kilkudziesięciu polskich miast przeszły marsze upamiętniające zmarłą ciężarną Dorotę oraz inne kobiety, które straciły życie w związku z patologią ciąży. Wiele osób twierdzi, że do tragedii by nie doszło, gdyby w Polsce był dostęp do legalnej aborcji. Głos w sprawie zabrał m.in. Jarosław Kaczyński, który uznał, że “takiej sprawy nie ma, ona jest wymyślona przez propagandę, to jest część tej urojonej rzeczywistości”.

Emeryci, Jarosław Kaczyński
14.06.2023 16:12 Co z kolejnym obniżeniem wieku emerytalnego? "Mamy słowo samego prezesa"

Jakiś czas temu media obiegły doniesienia, jakoby PiS planowało wprowadzenie emerytur stażowych i de facto obniżenie wieku emerytalnego. Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki są przeciwni temu rozwiązaniu, a informatorzy wskazują, że ewentualne zapowiedzi w tej sprawie mogą być tylko elementami kampanii wyborczej.

Prawo i Sprawiedliwość
14.06.2023 13:14 Dziś pilna narada w PiS-ie. Nastroje w partii nie są najlepsze

Jak dowiedzieli się dziennikarze Wirtualnej Polski, dziś (14.06) po południu odbędzie się zebranie członków klubu Prawa i Sprawiedliwości z udziałem Jarosława Kaczyńskiego. Wewnętrzna walka w sztabie powoduje napięcie w partii, dlatego atmosfera zebrania może pozostawiać dużo do życzenia.

Jarosław Kaczyński
14.06.2023 12:32 Jarosław Kaczyński powróci do rządu? Ryszard Terlecki zabrał głos

Czy Jarosław Kaczyński powróci do rządu? Takie pytanie usłyszał dziś (14.06) szef klubu PiS-u i wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Przyznał, że nie jest to wykluczone, a odpowiednia decyzja zapadnie pod koniec czerwca. - Zawsze może wrócić, bo to przecież on jest liderem naszego środowiska i partii - oświadczył polityk.

Jarosław Kaczyński
12.06.2023 12:46 Doradca prezydenta ostrzega Jarosława Kaczyńskiego. "Panie prezesie, źle idzie"

W kolejnych badaniach opinii publicznej PiS utrzymuje przewagę, jednak niewiele wskazuje na to, że obecny obóz władzy będzie w stanie utrzymać samodzielne rządy w kolejnej kadencji. Ostatnio z apelem do Jarosława Kaczyńskiego zwrócił się Marcin Mastalerek, bliski doradca Andrzeja Dudy, zauważając, że partia jest obecnie w defensywie.

Jarosław Kaczyński
12.06.2023 11:58 Kto mógłby zastąpić Jarosława Kaczyńskiego na stanowisku prezesa PiS-u? Polacy zabrali głos

Jarosław Kaczyński niedługo kończy 74 lata. Coraz częściej padają więc pytania o to, kto mógłby zastąpić go na stanowisku prezesa PiS-u. WP zadała to pytanie Polakom. Okazuje się, że najwięcej badanych widzi w fotelu lidera Mateusza Morawieckiego.

Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński
11.06.2023 17:02 Mateusz Morawiecki: "Jarosław Kaczyński wyciągnął Polskę z dziadostwa"

Premier Mateusz Morawiecki skomentował dziś zmiany w polskiej gospodarce i konkurencyjną pozycję Polski na tle innych państw europejskich. Wskazał też osobę, która ma stać za dobrobytem zwykłych Polaków, którego ci nie uświadczyli za rządów poprzedników PiS-u. To prezes Jarosław Kaczyński.

Protest w miesięcznicę smoleńską
11.06.2023 12:44 Protestujący o miesięcznicy smoleńskiej: "Policja nareszcie poszła po rozum do głowy"

10 czerwca odbyły się obchody kolejnej rocznicy katastrofy smoleńskiej. Delegacja polityków PiS-u na czele z prezesem Jarosławem Kaczyńskim uczciła pamięć ofiar. Co ciekawe, pierwszy raz od dawna policja nie interweniowała w czasie happeningu Lotnej Brygady Opozycji.

None
10.06.2023 14:23 Jarosław Kaczyński w liście do zwolenników PiS: "Niemcom nie jest w smak silna Polska"

Jarosław Kaczyński uważa, że Niemcom nie jest w smak silna Polska. Napisał o tym w liście do Forum Klubów "Gazety Polskiej". Politycy KO od dawna grzmią, że takie poglądy tylko zaszkodzą Polsce. Uważają, że fobia antyniemiecka PiS przybiera już absurdalny wymiar.   

Jarosław Kaczyński i Andrzej Seweryn
03.06.2023 17:38 Burza po słowach Andrzeja Seweryna o Kaczyńskim. "Twoim zadaniem jest im przypie***lić"

Do mediów społecznościowych wyciekło nagranie, na którym Andrzej Seweryn w wulgarnych słowach wypowiada się m.in. o Jarosławie Kaczyńskim. Słowa aktora wywołały ogromne oburzenie wśród polityków PiS. Do sprawy odniósł się już także Donald Tusk.

Jarosław Kaczyński Andrzej Duda
03.06.2023 14:41 Andrzej Duda zapowiedział nowelizację "lex Tusk". Jest reakcja Jarosława Kaczyńskiego

W poniedziałek Andrzej Duda podpisał ustawę, która rozpoczyna prace komisji badającej rosyjskie wpływy w Polsce. W piątek, kiedy fala krytyki osiągała niewyobrażalny wymiar, prezydent oświadczył, że przygotował nowelizację przepisów. Podobno politycy PiS nie mieli pojęcia o planach Dudy. Teraz głos zabrał sam Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński
30.05.2023 15:05 Jarosław Kaczyński powiększył oszczędności. Politycy ujawniają majątki

Jarosław Kaczyński w ciągu roku powiększył oszczędności o ponad 30 tys. zł. Na stronie internetowej Sejmu pojawiły się oświadczenia majątkowe posłów za 2022 rok. To obowiązek, do którego politycy są zobowiązani zgodnie z ustawą o wykonywaniu mandatu posła i senatora. Kto jeszcze się wzbogacił?

Jarosław Kaczyński
29.05.2023 12:00 Polacy ocenili jakość przywództwa Jarosława Kaczyńskiego. Ważny sondaż przed wyborami

Z najnowszego sondażu wynika, że Jarosław Kaczyński zyskuje pozytywne oceny respondentów jako sprawny przywódca obozu Zjednoczonej Prawicy. Pozytywne opinie wychodzą jednak przede wszystkim od wyborców PiS-u. Takie wyniki wskazują na fakt, że partia może napotykać trudności w przekonaniu niezdecydowanych osób.

screen z "Faktów" TVN
27.05.2023 20:18 TVN stanowczo reaguje na skandaliczne słowa Jarosława Kaczyńskiego. Stacja podjęła ważną decyzję

To nie pierwszy raz, gdy PiS mówi o swoich krytykach “agenci Kremla”, ale gdy taka obelga padła wprost pod adresem dziennikarza TVN24, stacja musiała zareagować. Po skandalicznych słowach, jakie usłyszeć można była na dzisiejszej konferencji prasowej prezesa Prawa i Sprawiedliwości, amerykański nadawca zdecydował się złożyć pozew do sądu. O podjętych krokach prawnych poinformował w sobotnim wydaniu “Faktów” Piotr Marciniak. Lider Zjednoczonej Prawicy ma się czego obawiać?

Jarosław Kaczyński
27.05.2023 19:37 Skandaliczne słowa na konferencji Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS przekroczył granicę

Jak wracać, to tylko z przytupem. Tak przynajmniej postanowił Jarosław Kaczyński, o którego wystąpieniu jeszcze długo będzie głośno. Po dość długiej przerwie prezes PiS pojawił się na konferencji przy murze na granicy polsko-białoruskiej i zdecydował się odpowiedzieć na kilka pytań wybranych dziennikarzy. Gdy do głosu chciał jednak dojść reporter TVN24, najpierw został zignorowany, a następnie usłyszał z ust lidera partii rządzącej oburzające słowa.

Donald Tusk
26.05.2023 20:31 Donald Tusk pojawił się na głosowaniu ws. "Lex Tusk". Reakcja Kaczyńskiego mówi wszystko

Dziś (26.05) Sejm przegłosował kontrowersyjną ustawę, która potocznie jest nazywana “lex Tusk”. Nie było to po myśli byłego szefa rządu, który nieoczekiwanie pojawił się w Sejmie. Jan Grabiec z KO opublikował zdjęcie reakcji Jarosława Kaczyńskiego na obecność Donalda Tuska. Pokazano też, jak szef Platformy Obywatelskiej zareagował na wynik głosowania. 

Jarosław Kaczyński
20.05.2023 18:29 Nowy sondaż partyjny. Wyraźny spadek PiS

Prawo i Sprawiedliwość, według sondażów, wygrałoby tegoroczne wybory parlamentarne. Mimo że partia Jarosława Kaczyńskiego wciąż zajmuje pierwsze miejsce na podium, w ciągu miesiąca jej notowania spadły aż o 4 proc.