Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Piorun uderzył w dom, wybuchł pożar. Wstrząsające nagranie w sieci
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 28.05.2024 17:28

Piorun uderzył w dom, wybuchł pożar. Wstrząsające nagranie w sieci

pożar
Fot. Twitter/West Seneca Police

Jeden z mieszkańców miejscowości West Seneca w USA uchwycił swoim telefonem przerażające nagranie z momentu uderzenia pioruna w sąsiedni dom. Mężczyzna przebywał akurat na ganku swojej posiadłości. Krótki film w mediach społecznościowych ku przestrodze opublikowała miejscowa policja.

Nagrał uderzenie pioruna w pobliski dom

Potężne burze z ulewami paraliżują nie tylko mieszkańców Europy. W ostatnich dniach nawiedziły również Stany Zjednoczone. W czwartek nad zachodnią częścią amerykańskiego stanu Nowy Jork intensywne opady i silne burze zalały wiele miejscowości. Mieszkańcy narzekali również na przerwy w dostawie prądu, podtopienia i uszkodzenia budynków.

Do bardzo niebezpiecznego incydentu doszło w mieście West Seneca. Wszystko na krótkim nagraniu uchwycił jeden z mieszkańców. Policja opublikowała film, który szybko zyskał sporą popularność.

Koniec czasu dla rodziny. Niedziele handlowe mają być nawet 30 razy w roku

Przerażające nagranie trafiło do sieci. Piorun uderzył w dom

Jeden z mieszkańców, który podczas burzy przebywał na swoim ganku, nagrywał panujące warunki pogodowe, gdy na jego oczach doszło do bardzo silnego wyładowania. Piorun uderzył w dom sąsiada i wywołał pożar. Internauci zaznaczają, że nagranie, które w mediach społecznościowych zamieściła policja z West Seneca oglądane z dźwiękiem wywołuje ciarki.

ZOBACZ: Burza zastała ich w trakcie jazdy na autostradzie. Kierowcy się nie popisali [WIDEO]

Chwilę po uderzeniu pioruna doszło do niegroźnego pożaru domu, który strażacy bardzo szybko opanowali. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Burze nad Polską. IMGW ostrzega we wtorek

Bardzo silne burze z wyładowaniami atmosferycznymi, którym towarzyszą również intensywne opady deszczu, a nawet gradu wciąż przechodzą przez Polskę. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek 28 maja kolejne ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla województw:

  • zachodniopomorskiego, w powiatach wschodnich,
  • pomorskiego,
  • kujawsko-pomorskiego, w powiatach: sępoleńskim, nakielskim, żnińskim, mogileńskim,
  • wielkopolskiego, poza powiatami tureckim, kolskim,
  • lubuskiego, w powiecie wschowskim,
  • dolnośląskiego, poza powiatami: bolesławieckim, karkonoskim, Jelenia Góra, lwóweckim, lubańskim, zgorzeleckim,
  • opolskiego, poza powiatami: kluczborskim, oleskim, strzeleckim, kędzierzyńsko-kozielskim.

ZOBACZ: Wszyscy się mylili. Najnowsza prognoza na Boże Ciało, grille mogą się nie przydać

Prognozowane są burze z opadami deszczu od 20 mm do 40 mm, lokalnie około 50 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h, punktowo do 90 km/h. Lokalnie grad - informują synoptycy.