Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Burza

Burza

burza

grad burza
03.09.2023 14:50 Burze z gradem przechodzą przez kraj. IMGW wydało ostrzeżenia

Gdzie jest burza? Gwałtowne wyładowania, wiatr i grad będą w niedzielę 3 września przetaczać się przez trzy województwa. IMGW wydało żółte alerty I stopnia.

burza piorun
28.08.2023 19:00 Zacznie się już w nocy. Pół Polski będzie zagrożone, IMGW ostrzega

Gdzie jest burza? Przez Polskę przetacza się front, który przynosi ze sobą deszcz i wyładowania. IMGW nieustannie aktualizuje żółte i pomarańczowe alerty. Dodatkowo meteorolodzy ostrzegają, że od poniedziałku do środy odczujemy działanie strefy “falującego frontu”.

powalone drzewo grad burza
26.08.2023 21:05 Tylko na Podkarpaciu niemal 850 interwencji po burzach. Grad wielkości dłoni

Groźne ulewy przetaczają się nad Polską. Lubuscy Łowcy Burz pokazali zupełnie zalaną Wisłę, a IMGW poinformowało o zaskakujących odczytach termometrów. Deszcz, wichura i błyskawice nie oduczą ani w sobotę w nocy, ani w niedzielę.

Straż pożarna, trąba powietrzna
17.08.2023 11:26 Trąba powietrzna przeszła przez łódzkie. "To trwało pięć minut. Ściągało dach za dachem"

Przez dużą część Polski przetoczyły się wczoraj (16.08) silne nawałnice. W woj. łódzkim pojawiła się trąba powietrzna, która zrywała dachy i łamała drzewa. Strażacy walczą teraz ze skutkami żywiołu.

samolot RP Andrzej Duda
03.08.2023 19:10 Samolot z Andrzejem Dudą na pokładzie miał problemy z lądowaniem. Pilot nie miał wyjścia

Problemy samolotu, na którego pokładzie siedział Andrzej Duda. Maszyna cztery razy próbowała wylądować na lotnisku w Gdyni. Pilot musiał podjąć jednak trudną decyzję, chodziło o bezpieczeństwo prezydenta RP. Wizyta głowy państwa musiała zostać przełożona.

karetka deszcz strażacy
03.08.2023 17:05 Piorun uderzył w ludzi w polskiej miejscowości. Popełnili fatalny błąd

Burza w Rozewiu okazała się śmiertelnym zagrożeniem dla dwóch osób. Jeden z piorunów raził dwie osoby. Początkowe informacje wskazywały, iż piorunem rażona została “grupa ludzi”. Strażacy potwierdzili, że potrzebna była pilna pomoc medyczna. Jaki jest stan poszkodowanych i jak doszło do zdarzenia?

strażacy powalone drzewa
24.07.2023 22:09 Nawałnica w Tychach. Połamane drzewa i dziesiątki interwencji, IMGW pilnie ostrzega

Pogoda już od poniedziałku przypomina swoją groźną stronę. W Tychach przeszła nawałnica, która łamała drzewa. Wiatr, deszcz i grad sprawiły, że ludzie musieli w popłochu chować się do domów i mieszkań. IMGW ostrzega, że to nie koniec wyładowań na dziś. Z Zachodu wkroczyła do Polski “strefa burz”.

straż pożarna ulewa zalany tunel
13.07.2023 21:18 Ulewa sparaliżowała polskie miasto. Kierowcy uwięzieni w zalanym tunelu

Nawałnice, burze i silny wiatr przyniosły ze sobą wielkie problemy. Lubuscy Łowcy Burz pokazali zdjęcia po ulewie w Radomiu. Zalany tunel sprawił, że samochody znalazły się pod wodą. Kierowcy znaleźli się w wielkim niebezpieczeństwie.

samolot
26.06.2023 22:22 Piorun uderzył w samolot na pasie lotniska. W środku byli pasażerowie

Media obiegło niecodzienne nagranie, na którym widzimy, jak w samolot linii American Airlines stojący na pasie lotniska nagle uderza piorun. W środku byli pasażerowie. Autor nagrania oraz przedstawiciele lotniska poinformowali, że maszynie oraz podróżującym nic się nie stało. 

Burza
25.06.2023 20:46 Nadchodzą groźne burze z gradem. IMGW ostrzega, prawie cała Polska w alertach

Po dynamicznym pogodowo piątku, w weekend przyszedł czas na uspokojenie aury. Te jednak jest tylko chwilowe, gdyż na horyzoncie znów widać niebezpieczne burze. Groźne wyładowania atmosferyczne mogą gościć na naszym niebie już w poniedziałek, a także we wtorek i środę. Podpowiadamy, gdzie warto zachować szczególną ostrożność.

burza w Rzeszowie
23.06.2023 15:34 Zerwany dach, podtopione posesje i powalone drzewa to nie wszystko. Żywioł szaleje na Podkarpaciu

W piątek przez Polskę przechodzą niszczycielskie burze z porywistym wiatrem i gradem. Najbardziej niebezpiecznie, póki co, jest na południowym-wschodzie Polski, w tym w woj. podkarpackim, gdzie straż interweniowała już ponad 80 razy. W relacjach udostępnianych w sieci przez mieszkańców tego regionu widać wyraźnie, że żywioł nie oszczędził m.in. Rzeszowa. W stolicy Podkarpacia woda płynie strumieniami, a w powiecie łańcuckim wichura zerwała dach.

mapa polska ostrzeżenia alerty burze
15.06.2023 12:08 Alerty przed burzami. IMGW i RCB ostrzegają: "zabezpiecz drzwi i okna"

Burza, ulewy, wiatr i grad. Oto co czeka nas w najbliższych godzinach oraz dniach. IMGW nie ukrywa, że czeka nas pogodowy armagedon i już teraz trzeba przygotować się na gwałtowne zjawiska. Lepiej schować wszystko z balkonu i zabezpieczyć piwnice. Już obowiązują alerty, a ich zakres tylko się rozszerzy.

deszcz para parasol mapa
21.05.2023 14:55 IMGW wydało żółte alerty, pogoda robi się niebezpieczna. Będzie grzmieć, padać i wiać

Niebezpieczna prognoza pogody IMGW. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami. W trakcie wyładowań wiać będzie silny wiatr i spadnie nawet 25 mm wody na każdy metr kwadratowy. - W kolejnych godzinach zjawiska konwekcyjne będą się nasilać - czytamy w żółtym alercie dla Wałbrzycha.

wichura
01.05.2023 21:14 Porywisty wiatr, burze i przymrozki. Pogoda pokaże swoje gorsze oblicze

Maj przywitał nas piękną wyżową i słoneczną pogodą, ale to koniec pozytywnych wieści. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przedstawił najnowszą prognozę, z której wynika, że natura nie zamierza dłużej sprzyjać wymarzonym urlopom. Już w nocy z poniedziałku na wtorek niebo zasnują chmury, zwiastujące deszcz i burze z silnymi porywami wiatru. W kolejnych dniach wcale nie będzie lepiej, co sprawi, że zapobiegliwi będą musieli wyciągnąć z szafy głęboko schowane swetry i kurtki.

burza
25.03.2023 10:54 Pogoda nie będzie łaskawa. Nad Polskę nadciągają burze i silny wiatr, trzeba uważać

Pogoda w najbliższym czasie nie będzie dla Polaków łaskawa. IMGW ostrzega, że nad naszym krajem pojawią się burze i silne wiatry. Jest również zagrożenie opadów gradu. To może być trudny czas. 

ulewy
08.09.2022 11:20 Zalane ulice, sparaliżowany ruch i powalone drzewa w Gorzowie Wlkp. Nad miastem przeszła potężna nawałnica [NAGRANIA]

Niespokojny początek dnia na zachodzie Polski. Od rana na Ziemi Lubuskiej i Pomorzu Zachodnim grzmi, mocno wieje i intensywnie pada deszcz oraz grad. Na nagraniach zamieszczonych w sieci widać, że strażacy mają ręce pełne roboty. Do prawdziwego kataklizmu doszło w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie oberwała się chmura.Jak zapowiadali synoptycy, w czwartek 8 września w wielu miejscach w Polsce spodziewane jest załamanie pogody. Ta w ostatnich dniach nie była najgorsza i pozwoliła czerpać garściami z ostatnich letnich promieni słońca, jednak już dziś przypomną o sobie burze, deszcze i silny wiatr. Próbkę swoich możliwości dynamiczna aura już dała w zachodnich regionach.

Nad Małopolską przeszły gwałtowne burze, podtopienia nawet na Krupówkach w Zakopanem
21.08.2022 09:07 Ulewy nad Małopolską, ulice zamieniły się w potoki. To efekt "training storms". "Fast flood" nawet na Krupówkach

Nad Małopolską przeszły gwałtowne burze. Ulice zamieniły się w rwące rzeki, a piwnice kolejnych budynków napełniły się wodą. Opady wyrzuciły na jezdnie kamienie i czasowo zablokowały drogi. Podtopione zostały Krupówki w Zakopanem. IMGW nie ukrywa: doszło do zjawiska "flash flood". Polscy Łowcy Burz dodają: nad Podhale przeszły "training storms".Sobota i noc z 20 na 21 sierpnia nie była spokojna dla mieszkańców Małopolski. Strażacy nieustannie wyjeżdżali ze swoich strażnic z powodu podtopień i utrudnień wywołanych przez gwałtowne wyładowania oraz opady.- W Małopolsce mieliśmy do czynienia z kumulacją opadu burzowego dochodzącego do prawie 15 mm/10 min na stacji Nowe Bystre. Obserwowaliśmy zjawiska "flash flood", czyli powodzi błyskawicznych, powodujące lokalne podtopienia - informowało w sobotę po południu IMGW. Wieczorem sytuacja nie uległa dużej poprawie.17:35 #IMGWliveW Małopolsce mieliśmy do czynienia z kumulacją opadu burzowego dochodzącego do prawie 15 mm/10 min na stacji Nowe Bystre. Obserwowaliśmy zjawiska "flash flood", czyli powodzi błyskawicznych, powodujące lokalne podtopienia. https://t.co/05IyaBzD9y— IMGW-PIB METEO POLSKA (@IMGWmeteo) August 20, 2022

Gwałtowne burze nad Małopolską, Kraków sparaliżowany
23.07.2022 20:52 Potężne burze nad Małopolską. Kraków sparaliżowany, strażacy nie nadążają odbierać telefonów

Wiatr kładł drzewa, a ulice zamieniły się w potoki. Kraków i cała Małopolska zmaga się z przechodzącym frontem burzowym. Tylko do godziny 19 strażacy interweniowali aż 900 razy, z czego aż ponad 500 interwencji dotyczy Krakowa i powiatu krakowskiego. W stolicy Małopolski stanęli tramwaje, a nagrania umieszczane w sieci pokazują, że żywioł nie zwracał uwagi, co stoi na jego drodze.Prognoza pogody IMGW oraz wydane ostrzeżenia przed burzami stały się rzeczywistością. Przez Małopolskę przeszedł prawdziwy żywioł. Drzewa niemal kładły się pod naporem wiatru i ulewnego deszczu.Kraków nie uchronił się przed morderczą siłą burzy. - Najpierw silny wiatr, który przewracał parasole restauracyjne oraz stoliki, a teraz ulewa nad tarnowskim Rynkiem. Po upałach przez Małopolskę przechodzą burze. Uważajcie! - napisał na Twitterze Bartłomiej Maziarz, dziennikarz Radia Kraków.Najpierw silny wiatr, który przewracał parasole restauracyjne oraz stoliki, a teraz ulewa nad tarnowskim Rynkiem. Po upałach przez Małopolskę przechodzą burze. Uważajcie! @RadioKrakow pic.twitter.com/Ya7r1Bxkge— Bartłomiej Maziarz (@BartMaziarz) July 23, 2022

piorun
12.07.2022 09:21 Piorun uderzył tuż obok domu, kobieta o mało nie straciła życia. Mocne nagranie z USA

Porażające nagranie z Missisipi w USA. W trakcie szalejącej burzy mieszkanka Saltillo postanowiła wyjść na zewnątrz, aby nagrać ekstremalne warunki pogodowe. Chwilę później o mało nie straciła własnego życia.

Świdwin: Szokujące nagranie z przejścia ulewy. Jadący samochód momentalnie wystrzelił w powietrze
02.07.2022 15:04 Świdwin: Szokujące nagranie obiegło sieć. Osobówka momentalnie wystrzelił w powietrze

Po tym, jak w piątek nad Polską przetoczyły się ulewne deszcze i gwałtowne nawałnice, sieć zalały dramatyczne zdjęcia i nagrania dokumentujące skalę żywiołu. Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło na ulicach Świdwina na Pomorzu Zachodnim, gdzie pod samochodem wystrzeliła niespodziewanie studzienka kanalizacyjna. Auto na moment znalazło się tuż nad ziemią, a kierująca pojazdem kobieta przeżyła chwile grozy.Niespokojny dzień, wieczór i noc przeżyli mieszkańcy wielu regionów Polski, w tym Pomorza Zachodniego. Płytki i wolno przemieszczający się niż przyniósł obfite opady deszczu i nawałnice, które spowodowały wiele szkód i postawiły służby w stan najwyższej gotowości.

Nawałnice
29.06.2022 10:16 Bilans wtorkowych burz. Strażacy interweniowali ponad 500 razy, IMGW nadal ostrzega

We wtorek strażacy mieli ręce pełne roboty. Wszystko z powodu nawałnic, które przeszły przez Polskę. Funkcjonariusze musieli interweniować ponad 500 razy. Z połamanymi drzewami i podtopionymi ulicami walczyli głównie w woj. mazowieckim. IMGW ostrzega, że pogoda da się nam jeszcze we znaki i wydał ostrzeżenia trzeciego i drugiego stopnia.Końcówka czerwca jest uciążliwa nawet dla największych wielbicieli upałów. Gdy termometry pokazują ponad 32 st. C., a na zewnątrz szaleją burze, pojawia się dość duże zagrożenie.

Potężne burze nad Polską. Blisko 70 interwencji straży w woj. opolskim, zalane piwnice i mieszkania
28.06.2022 15:35 Potężne burze nad Polską. Blisko 70 interwencji straży w woj. opolskim, zalane piwnice i mieszkania

Wtorku, 28 czerwca br., nie będzie można zaliczyć do pogodowo spokojnych. Od rana w całym kraju jest duszno i gorąco, a to nie koniec wzrostu temperatur. Poza alertami ostrzegającymi przed zgubnym wpływem upałów należy wziąć pod uwagę także duże ryzyko wystąpienia gwałtownych burz. O sile nawałnic przekonali się już mieszkańcy Opolszczyzny, którzy muszą wypompowywać wodę z zalanych piwnic i lokali.Jak informowaliśmy, dziś pogoda znów daje się nam wszystkim we znaki. Synoptycy od wczesnego ranka ostrzegają przed kolejną falą afrykańskich żarów, a także dużym prawdopodobieństwem, że w wielu regionach zagrzmi i spadnie ulewny deszcz.Taka aura jest niezwykle groźna dla ludzi, bo zbyt długie przebywanie na słońcu i nieodpowiedni poziom nawodnienia mogą skutkować problemami ze zdrowiem. Jeśli zaś chodzi o gwałtowne burze, te mogą być śmiertelnym zagrożeniem dla tych, którzy w porę nie schowają się w bezpieczne miejsce.

Piorun
23.06.2022 19:04 USA. Tragedia podczas spaceru. Piorun śmiertelnie raził 52-latkę i jej dwa psy

Mrożąca krew w żyłach historia ze Stanów Zjednoczonych, która sprawi, że każdy poczuje respekt przed nieprzewidywalną naturą. Mieszkanka Południowej Kalifornii zginęła tragicznie podczas spaceru ze swoimi dwoma psami. Choć za oknem szalała burza, kobieta odważyła się wyjść z pupilami. Cała trójka została wówczas śmiertelnie porażona piorunem.Słoneczna Kalifornia kojarzy nam się przede wszystkim z błękitnym oceanem, szerokimi piaszczystymi plażami, wysokimi temperaturami, Hollywood i wszechobecną idyllą.Takie wyobrażenie jest jednak nieco złudne, bo i tam zdarzają się dni, gdy niebo zasnuwa się gęstymi chmurami, z których solidnie pada i zza których przebijają się złowrogie błyskawice.Z dynamicznymi zjawiskami mierzyła się choćby ostatnio południowa część stanu, nad którą w środę przetoczyły się gwałtowne burze. Front sztormowy sprawił mieszkańcom okolicy nie lada problemy, odcinając prąd i doprowadzając do zamknięcia plaż.

Burze nad Polską
20.06.2022 10:28 Gdzie jest burza. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia, burze z gradem nad Polską

W poniedziałek szykuje się diametralna zmiana pogody. Choć w niektórych regionach nadal będzie upalnie, to pojawią się burze z gradem. IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla prawie wszystkich województw. Mogą pojawić się również trąby powietrzne. Zmiana w pogodzie ma związek z napływem chłodniejszego powietrza polarno-morskiego. Synoptycy ostrzegają, że najsilniejsze burze pojawią się w pasie od Śląska, przez centrum Polski, aż do Podlasia. Może spaść 30-40 mm deszczu.

Prognoza pogody na poniedziałek: gwałtowne burze, alert RCB trafił do stek tysięcy osób
13.06.2022 10:02 Alert RCB przed silnymi burzami. Nawałnice obejmą niemal cały kraj, "możliwe przerwy w dostawie prądu"

Wydano pilny alert RCB w związku z nadciągającymi burzami. Osoby z 12 województw otrzymały specjalnego SMS-a ostrzegającego przed zbliżającymi się nawałnicami. IMGW wydało już ostrzeżenia II stopnia. Będzie padać, wiać nawet do 110 km/h oraz grzmieć, trzeba się przygotować.Setki tysięcy osób otrzymały na swoje telefony alert RCB. Powodem wysłania ostrzeżenia są prognozowane gwałtowne burze, które po spokojnym weekendzie w poniedziałek powrócą do Polski. - Uwaga! Dziś (13.06) burze z gradem i silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr - oto treść, którą przeczytają osoby znajdujące się w niebezpiecznych regionach. Żywioł pokaże w poniedziałek swoją mocą.Alert RCB

Gdzie jest burza? IMGW wydało alerty w związku z burzami, prognoza pogody na poniedziałek
30.05.2022 08:02 Prognoza pogody: poniedziałek z burzami. IMGW wydał już alerty, obowiązują praktycznie cały dzień

Poniedziałek przyniesie ze sobą kolejny dzień niespokojnej pogody, IMGW już wydało ostrzeżenia I stopnia przed burzami. - Miejscami grad - ostrzegli w alercie synoptycy. Gdzie jest burza? To pytanie zadawać będą mieszkańcy konkretnego regionu kraju i nie jest on mały.Od około godziny 11 w sporej części Polski zrobi się niebezpiecznie. IMGW prognozuje wystąpienie gwałtownych burz. Z powodu prognozy pogody na poniedziałek i aż 70 proc. pewności sprawdzenia się szacunków synoptyków, Instytut wydał ostrzeżenia I stopnia. Gdzie jest burza? To pytanie będzie padać dziś w konkretnych powiatach.Alerty w związku z możliwością wystąpienia burz nie objęły całego kraju. Sytuacja nie będzie równie niebezpieczna, co w piątek i Rządowe Centrum Bezpieczeństwa nie zdecydowało się na wysłanie specjalnego SMS-a, jednak IMGW ostrzega. Nie należy lekceważyć ostrzeżeń.

ostrów wielkopolski ulewa
25.05.2022 08:28 Ostrów Wielkopolski: skutki burzy widoczne jak na dłoni. Z dróg zrobiły się rzeki

Ostrów Wielkopolski: letni okres ulew wrócił do Polski. Mieszkańcy musieli mierzyć się z zalanymi ulicami - z odprowadzaniem wody nie radziły sobie już studzienki ściekowe. Burze zaatakowały Wielkopolskę i zapowiada się, że to jeszcze nie koniec.W ubiegłych latach burze nad Polską zebrały żniwo w postaci zniszczonych domów, połamanych drzew i ofiar śmiertelnych. Czy w tym roku pogoda obejdzie się z krajem łagodniej?

Burze wróciły do Polski, IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia
24.05.2022 14:39 Ostrzeżenia I stopnia przed burzami. Front będzie posuwał się w głąb kraju

Po weekendzie pełnym burz, ulew i silnego wiatru, gwałtowna aura ponownie wraca do Polski. We wtorek na zachodnim krańcu kraju pojawią się silne burze, którym będą towarzyszyły obfite opady deszczu. - Wieczorem front dotrze do centrum, a w nocy z wtorku na środę do wschodniej części kraju - podaje IMGW. Wydano już ostrzeżenia I stopnia.Trwający tydzień nie przyniesie ze sobą wysokich temperatur i słońca. Burze wróciły nad Polskę i IMGW już teraz ostrzega mieszkańców zachodniej części kraju. To tam zagrzmi w pierwszej kolejności.- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 20 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h - czytamy w ostrzeżeniu I stopnia przed burzami dla powiatu poznańskiego.

  • 1
  • 2