Goniec.pl > Uderzenie Pioruna - Goniec

Uderzenie Pioruna - Goniec

uderzenie pioruna - Goniec

burza
01.09.2023 19:23 Chciał nagrać burzę z piorunami. Nie mógł przewidzieć tego, co stało się sekundy później

Pewien mężczyzna postanowił uwiecznić na swoim nagraniu burzę, której towarzyszyły ogromne wyładowania atmosferyczne. Nie spodziewał się jednak, jak może się to dla niego skończyć. Wideo, które prezentujemy na końcu artykułu, powinno być dla wielu przestrogą.

karetka deszcz strażacy
03.08.2023 17:05 Piorun uderzył w ludzi w polskiej miejscowości. Popełnili fatalny błąd

Burza w Rozewiu okazała się śmiertelnym zagrożeniem dla dwóch osób. Jeden z piorunów raził dwie osoby. Początkowe informacje wskazywały, iż piorunem rażona została “grupa ludzi”. Strażacy potwierdzili, że potrzebna była pilna pomoc medyczna. Jaki jest stan poszkodowanych i jak doszło do zdarzenia?

W Łodzi zmarł 17-latek trafony pod koniec sierpnia piorunem.
12.09.2022 16:12 Łódź: Piorun trafił dwie osoby. Nie żyje 17-latek, drugi poszkodowany leży w szpitalu

Po dwóch tygodniach walki o życie 17-letniego mężczyzny, którego raził piorun w jednym z łódzkich parków, przekazano informację o jego śmierci. W trakcie burzy nastolatek usiłował schronić się pod jednym z pobliskich drzew. Kiedy oczekiwał, aż pogoda się uspokoi, niespodziewanie uderzyła błyskawica.

TOPR ewakuował turystów z Małego Koziego Wierchu
15.08.2022 21:04 Dramat w słowackich Tatrach. Nie żyje polski turysta rażony piorunem

Tragedia na szlaku turystycznym pod Krywaniem w Tatrach Wysokich. W poniedziałek po południu piorun dotkliwie raził dwoje turystów z Polski. Jeden z turystów z obrażeniami trafił do szpitala w Popradzie, drugi, pomimo interwencji ratowników, zmarł. Pogotowie górskie apeluje, by przed wycieczką w góry sprawdzać aktualne prognozy pogody.Zakończeniu długiego sierpniowego weekendu w słowackich Tatrach towarzyszyła wyjątkowo dynamiczna pogoda, która nie sprzyjała górskim wędrówkom. O takim scenariuszu przestrzegali zresztą turystów już w sobotę tatrzańscy przewodnicy, prognozujący, że poranne promienie słońca błyskawicznie zastępować będą wypiętrzające się burzowe chmury i popołudniowe burze.

piorun
12.07.2022 09:21 Piorun uderzył tuż obok domu, kobieta o mało nie straciła życia. Mocne nagranie z USA

Porażające nagranie z Missisipi w USA. W trakcie szalejącej burzy mieszkanka Saltillo postanowiła wyjść na zewnątrz, aby nagrać ekstremalne warunki pogodowe. Chwilę później o mało nie straciła własnego życia.

Wielkopolska: Piorun uderzył w drzewo w Wągrowcu. Wybuchł ogromny pożar, interweniowała straż
02.07.2022 08:24 Wielkopolska: Piorun uderzył w drzewo w Wągrowcu. Wybuchł ogromny pożar, jest nagranie

Lipiec dla wielu mieszkańców Polski rozpoczął się bardzo niespokojnie. W piątek przez kraj przetoczyły się silne nawałnice, którym towarzyszyły intensywne opady deszczu, grad, ryzyko wystąpienia trąb powietrznych oraz wyładowania atmosferyczne. Grzmoty uderzających piorunów słychać było zarówno za dnia, jak i wieczorem i w nocy. Do groźnego incydentu doszło w wielkopolskim Wągrowcu.Niespokojna pogoda w piątek pokrzyżowała plany wielu osobom. Zadowoleni z pewnością nie byli mieszkańcy i turyści wypoczywający w północnej części kraju, gdzie mocno padało i było naprawdę niebezpiecznie.W konsekwencji z częścią zabawy pożegnać musieli się uczestnicy gdyńskiego Opener'a, a koncerty długo wyczekiwanych gwiazd zostały odwołane w ostatniej chwili. Z kolei w zachodniopomorskiem ewakuowano około 900 harcerzy, a mieszkańcy Szczecina mierzyli się z chaosem komunikacyjnym wywołanym licznymi podtopieniami.