Goniec.pl
Jarosław Kaczyński "przywitany" w Płocku przez przeciwników okrzykiem "będziesz siedział"

Pawel Wodzynski/East News

Jarosław Kaczyński "przywitany" w Płocku przez przeciwników jednym zdaniem. Policja uformowała kordon

16 Lipca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Jarosław Kaczyński wizytując w Płocku, przeżył ogromny szok. Prezes PiS wyszedł ze swoich partyjnych pałaców i dowiedział się, że nie wszyscy obywatele doceniają jego zbawczą pracę na rzecz kraju. - Będziesz siedział - padało z gardeł małego tłumu, który nie został wpuszczony na spotkanie z byłym wicepremierem. Incydent nie popsuł jednak dobrego humoru szarej eminencji polskiej polityki.

Jarosław Kaczyński jeździ po Polsce i pytaniem pozostaje, czy prezes PiS chce przekonać Polaków, że żyje im się dobrze, czy samego siebie. W piątek były wicepremier zawitał do Płocka i nie obyło się bez incydentu.

Prognoza pogody na weekend: IMGW ostrzega przed burzami i wiatrem

Prognoza pogody na weekend: IMGW ostrzega przed burzami i wiatrem. Będzie niebezpiecznie

CZYTAJ DALEJ

Niedawno z przeciwnikami podczas wystąpienia musiał zmierzyć się Donald Tusk. Jarosław Kaczyński został postawiony w takiej samej sytuacji, jednak wydaje się, że styl poradzenia sobie ze sprawą jest zupełnie inny. W czasie, gdy przeciwnicy PO było w bezpośrednim sąsiedztwie przemawiającego polityka, przeciwnicy PiS... odgrodzeni zostali kordonem policji i zabroniono im wejścia na salę, gdzie odbywało się spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim.

Jarosław Kaczyński w Płocku dowiedział się, że będzie siedział

Lista grzechów, jakie ma na swoim sumieniu władza na czele z Jarosławem Kaczyńskim nie jest ani krótka, ani błaha. Wydaje się, że nawet bliskie kontakty z o. Tadeuszem Rydzykiem nie zmażą przewinień, które nie powinny znaleźć się na sumieniu dobrego chrześcijanina.

Przeciwnicy PiS postanowili wykorzystać moment "wyjścia do ludu". W piątek pod salą w Płocku, gdzie przyjechać miał Jarosław Kaczyński, pojawili się niezadowoleni z jedynej słusznej partii. Polska pozostała jednak Polską i nie było szans na merytoryczne spotkanie z rozmową i wymianą poglądów.

Doszło do incydentu. Odgrodzona przez policję grupa przeciwników Jarosława Kaczyńskiego zaczęła skandować na jego widok jedno, wyjątkowo dosadne zdanie: "Będziesz siedział, będziesz siedział".

Jarosław "będziesz siedział" Kaczyński zbył przeciwników

Mocne słowa lecące w stronę wchodzącego do lokalu Jarosława Kaczyńskiego, nie zrobiły na nim większego wrażenia. Wydaje się, że prezes PiS jest wiernym widzem "Wiadomości" TVP i wierzy, że działania rządu PiS są jedynym słusznym rozwiązaniem. Co więcej, przemieniają one Polskę w kraj mlekiem i miodem płynącym.

Polacy odpoczywali na plaży we Władysławowie, nagle "przyszedł" Donald Tusk i Jarosław Kaczyński

Donald Tusk i Jarosław Kaczyński "pojawili się" we Władysławowie. "Dla mnie to jest kawał ch**a"

CZYTAJ DALEJ

Wyłączenie ze spotkań przeciwników i wpuszczanie na nich jedynie zagorzałych fanów znacznie ułatwia pławienie się w blasku chwały. Jarosław Kaczyński nie omieszkał tego wykorzystać z Płocku.

Prezes PiS miłościwie przypomniał, że jego partia dokonała niemożliwego i kraj nad Wisłą oparł się wszelkim przeciwnościom losu. - Gdyby spojrzeć na naszą rzeczywistość siedem lat temu, to trudno by uwierzyć, że po tych siedmiu latach, mimo zaciekłego oporu opozycji, która sama siebie nazwała "totalną" (...), w sytuacji, w której były wielkie kryzysy — covid, wojna w Ukrainie — mimo wszystko będziemy o 30 proc. bogatsi, ale przede wszystkim, że zdołamy dokonać rzeczy, wydawałoby się niemożliwej — zwiększenie dochodu państwa o 826 czy 828 mld zł - mówił zadowolony z siebie prezes PiS.

Jarosław Kaczyński nie poprzestał tylko na tym. Były wicepremier powiedział do zgromadzonych w płockim lokalu, że trudno uwierzyć, iż PiS może pochwalić się sukcesami "nie podnosząc podatków, ale je obniżając".

Mateusz Morawiecki Podcast: co premier chce przekazać Polakom?

Posłuchaliśmy podcastu Morawieckiego, żebyście wy nie musieli. Trudno uwierzyć, co wygaduje premier

Mateusz Morawiecki ma podcast i posłuchaliśmy go, żebyście wy nie musieli. - Polska królestwem bezrobocia i umów śmieciowych - powiedział szef polskiego rządu w jednym z pierwszych odcinków w 2022 r. Słuchając kolejnych zdań padających z ust premiera Morawieckiego trudno oprzeć się wrażeniu, że osoba odpowiedzialna za narrację w stosunku do rządu i PiS w "Wiadomościach" TVP otrzymała zlecenie również na tę produkcję. Oto kilka słów Mateusza Morawieckiego z podcastu, z którymi warto się zapoznać. Niektóre cytaty niezwykle źle się zestarzały.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, radiozet

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Przemysław Czarnek mówi o emeryturach. "Musimy do tego wrócić"

Czytaj więcej >
Goniec.pl

Wiadomości

Zapytaliśmy Polaków o 30 mln zł dla polskich piłkarzy. "Daj pan spokój!" [SONDA]

Czytaj więcej >
PIOTR KOWALCZYK/East News

Wiadomości

Lech Wałęsa: "Donald Tusk nigdy nie pracował". Mocne słowa byłego prezydenta

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wiadomości

Jacek Kurski postawił warunki Kaczyńskiemu. Prezes PiS jasno odpowiedział

Czytaj więcej >
Pixabay/beejees

Wiadomości

Skarb Państwa zabierze emerytowi dorobek życia. "Brudne złodziejskie łapy"

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

Ważne informacje o emeryturach i 500 plus przed świętami. Prezes ZUS potwierdza

Czytaj więcej >