Goniec.pl

Andrzej Duda na kolanach u Rydzyka. Kontrowersyjna przemowa prezydenta, tłum skandował jedno słowo

10 Lipca 2022

Autor tekstu:

Udostępnij:

pielgrzymka

Slajd 1 z 12

pielgrzymka

Twitter/JasnaGoraNews

XXXI Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę

To juz trzydziesty pierwszy raz, gdy na Jasnej Górze zorganizowano spotkanie modlitewne środowisk skupionych wokół Radia Maryja. W tym roku towarzyszy mu hasło „Z Maryją posłani w pokoju”.

Slajd 2 z 12

pielgrzymka

Twitter/RadoslawBrzozka

Zamiast modlitwy, atak na "lewackie środowiska"

Radio Maryja nie byłoby sobą, gdyby jego fecie od początku nie towarzyszyły liczne kontrowersje. Gdy do głosu doszedł gdański bp Wiesław Szlachetka, z jego ust padły skandaliczne słowa o "środowiskach lewackich, które dopuszczają się profanacji imienia i krzyża naszego Zbawiciela, a także wizerunków Jego Matki”.

Slajd 3 z 12

pielgrzymka

Twitter/Chmielewska_M_

Tłumy na pielgrzymce Radia Maryja

Po sobotniej rozgrzewce, w niedzielę na błoniach od rana tłumnie gromadzili się wierni. Drugi dzień pielgrzymki rozpoczął się godzinkami ku czci ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Slajd 4 z 12

pielgrzymka

Twitter/JasnaGoraNews

Bayer Full dołącza do wielkiego świętowania

Po strawie duchowej, przyszedł czas na chwile rozrywki. Przed południem wiernych zabawiał ulubieniec o. Tadeusza Rydzyka, Sławoimr Świerzyński z zespołem Bayer Full, który zaśpiewał swój wielki hit "Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina".

Slajd 5 z 12

pielgrzymka

Twitter/Przemysław Czarnek

Minister Czarnek bawił się w tłumie

Jednym z uczestników spotkania był minister Przemysław Czarnek, który wizytę w Częstochowie zrelacjonował obszernie w mediach społecznościowych. Polityk nie mógł powstrzymać się przed tweetowaniem nawet w trakcie nabożeństwa. Podobnie, jak rok temu, towarszyszyła mu ukochana żona Katarzyna.

Slajd 6 z 12

pielgrzymka

Youtube/Trwam

Czarnek odpowiedział na apel o. Rydzyka

Przemysław Czarnek, znany z ogromnej sympatii do o. Rydzyka, najwyraźniej mocno wziął sobie do serca tegoroczne przesłanie redemptorysty. Kapłan zachęcał do udziału w pielgrzymce, pisząc, że "jest nas wielu, ale niektórzy jeszcze nie angażują się apostolsko. Są jak w letargu, jak śpiący „olbrzym”".

Slajd 7 z 12

pielgrzymka

Twitter/prezydentpl

Andrzej Duda przemówił do tłumu

Wizytę ministra edukacji przyćmiła jednak inna ważna osobistość, a mianowicie prezydent Andrzej Duda. W niedzielę głowa państwa przemówiła do tłumu, który przywitał go skandując głośne "Dziękujemy!"

Slajd 8 z 12

pielgrzymka

Twitter/MonikaaaBilska

Prezydent dziękuje Radiu Maryja

- Dziękuję (...) całej rodzinie Radia Maryja za waszą głęboką pamięć o ojczyźnie i o tym co jest dla ojczyzny rzeczywiście ważne by trwała. Za to, że codziennie stajecie w obronie świata wartości - mówił prezydent.

Slajd 9 z 12

pielgrzymka

Twitter/Piotrek_74

"Rodzina to dwoje ludzi - kobieta i mężczyzna"

Andrzej Duda nie unikał także zakrawajacych o światopoglądowy spór tematów. Stanowczo oświadczył, że dla niego "rodzina to dwoje ludzi - kobieta i mężczyzna". Mówił też, że ukoronowaniem wspólnoty, którą tworzą ludzie odmiennych płci, jest dziecko.

Slajd 10 z 12

pielgrzymka

Twitter/RadioMaryja

Wśród tematów wojna w Ukrainie

Wśród tematów mocno wybrzmiał też wątek wojny w Ukrainie. Duda dziękował pielgrzymom za pomoc najechanemu krajowi, a także za modlitwę za ojczyznę oraz Ukrainę i naród ukraiński.

Slajd 11 z 12

pielgrzymka

Twitter/JasnaGoraNews

Nie zabrakło patriotycznych gestów

Po wystąpieniu prezydenta pielgrzymi spontanicznie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Z kolei przed mszą świętą Andrzej Duda modlił się w kaplicy Cudownego Obrazu i złożył kwiaty pod Epitafium Smoleńskim.

Slajd 12 z 12

pielgrzymka

Twitter/Szczery2015

Imponująca frekwencja

W sieci znaleźć można masę zdjęć z Częstochowy, które zamieszczają głównie uczestnicy wydarzenia. Trzeba przyznać, że tłumy na błoniach robią duże wrażenie. Wydarzenie na bieżąco transmituje też TV Trwam i Radio Maryja.

instagram.com/robert.gorski.official

Robert Górski ma dom jak z bajki. Posiadłość kabareciarza to marzenie wielu

Robert Górski wraz z żoną i córeczką mieszka na Mazurach. Posiadłość króla polskiego kabaretu sprawia, że można się rozmarzyć. Piękny drewniany dom i bajeczna, malownicza okolica, są godne pozazdroszczenia!

Zobacz nastepną galerię >