Goniec.pl
Jarosław Kaczyński drwiący z osób LGBT nie zostanie ukarany, wnioski nie będą dalej procedowane

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jarosław Kaczyński jest bezkarny. Prezes PiS może obrażać ludzi i nic mu za to nie grozi

7 Lipca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Jarosław Kaczyński pozostanie bezkarny. Prezes PiS nie musi obawiać się, że jego oburzające słowa będące definicją mowy nienawiści zaowocują kłopotami. Wnioski o ukaranie byłego wicepremiera nie będą dalej procedowane. Są równi i równiejsi? Jeszcze nigdy nie było tego widać, aż tak bardzo.

Jarosław Kaczyński może więcej niż inni i nikt mu nic nie zrobi. Szary Kowalski może pomarzyć o wybiórczym stosowaniu przepisów w jego przypadku. - To pokazuje, kto godzi się na odbieranie godności osobom - stwierdziła Monika Falej z Lewicy, która pełni funkcję przewodniczącej komisji etyki.

Kopia Kopia Kopia Kopia Kopia Sklejka okrągła 1 (9)

Synoptycy przewidują mocne ochłodzenie. W niektórych częściach kraju może spaść śnieg

CZYTAJ DALEJ

Wnioski o ukaranie Jarosława Kaczyńskiego, jakie wpłynęły do komisji etyki poselskiej nie będą procedowane. Prezes PiS może bez obaw dalej obrażać Polki i Polaków. Część obserwatorów znalazła w działaniu byłego wicepremiera klucz. Zbliżają się wybory, a nic tak nie jednoczy jak wspólny wróg, którym wśród wyborców PiS jest praktycznie każdy, kto nie jest szaro-szary.

Jarosław Kaczyński nie zostanie ukarany, może dalej obrażać i nic mu za to nie grozi

- Wyobraźmy sobie, że ktoś z panów tutaj siedzących przychodzi w pewnym momencie do swojej pracy i mówi: "Proszę państwa, ja nie jestem Władysław, ja jestem Zosia". No i według tego, co nam zalecają z Zachodu, wszyscy powinni się temu podporządkować, bo inaczej się urażą. A dlaczego jestem Zosia? No bo... może jutro będę z powrotem Władysławem, ale dzisiaj jestem Zosia - drwił z uśmiechem na ustach Jarosław Kaczyński, a wsłuchani w niego wyznawcy rechotali niczym rubaszni wujkowie na imieninach cioci Wandy.

Jarosław Kaczyński miał zostać ukarany, ale komisja etyki poselskiej stwierdziła, że w sumie to... nie ma powodów. Faktycznie, drwienie i podsycanie nienawiści do osób doświadczających systemowej dyskryminacji i społecznego ostracyzmu - szczególnie w mniejszych miejscowościach - a nawet przemocy ze względu na swoją tożsamość nie są przesłankami do ukarania. Przynajmniej w przypadku prezesa PiS.

- Dość wszechobecnego szczucia pisowskiej władzy na kogokolwiek! To jest agenda tej władzy - skłócić Polki i Polaków, podzielić, wskazać zagrożenie, które nie istnieje i tym strachem przed innymi ludźmi zarządzać. Kolejny raz już Wam się to nie uda! - napisała na Facebooku Anita Kucharska-Dziedzic, która złożyła jeden z wniosków przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Prezes PiS znów chce wygrać wybory na fali rozdawania pieniędzy i nienawiści do sąsiadów?

Starcie z Donaldem Tuskiem i wskazywanie, że za PO było gorzej, już nie wystarcza Jarosławowi Kaczyńskiemu. Były premier tak mocno skupił się na podreperowaniu słupków przedwyborczego poparcia dla partii, iż sięgnął do odmętów przepisu na sukces okupionego drogą po trupach.

- Kaczyński rozpoczyna kolejną nagonkę, szuka kolejnych kozłów ofiarnych - stwierdził Robert Biedroń, który nie ma wątpliwości, że Jarosław Kaczyński wziął na celownik społeczność LGBT, bo to w prawicowym środowisku najbardziej oczywisty wróg.

Jarosław Kaczyński udzielił odważnego wywiadu, uderzył w polskie media i przyrównał je do rosyjskich

Totalne media tworzą "kontrrzeczywistość", nie chodzi o TVP. Jarosław Kaczyński udzielił mocnego wywiadu

CZYTAJ DALEJ

- Nie radzi sobie (Jarosław Kaczyński - przyp. red.) z szalejącymi cenami, nie radzi sobie z kredytami, które dotykają miliony Polek i Polaków, nie radzi sobie z zadłużeniem państwa, nie radzi sobie z własną partią. W tradycyjny sposób i po raz kolejny rozpoczyna nagonkę na kolejną grupę społeczną - dodał europoseł Lewicy.

Będą kolejne wnioski, nie chcą dać wygrać prezesowi

Niedawno sukces nad Jackiem Kurskim odnotowała Monika Olejnik, która wygrała w sądzie z TVP. Posłanki oburzone zachowaniem Jarosława Kaczyńskiego również liczą, że uda im się pociągnąć prezesa PiS do odpowiedzialności za krzywdzące i pełne mowy nienawiści słowa z Grudziądza.

Anita Kucharska-Dziedzic szykuje się do złożenia kolejnego wniosku. Układ sił w komisji pokazuje jednak, że może być to walka z wiatrakami. Poprzednie wnioski o ukaranie Jarosława Kaczyńskiego poparte zostały przez wnioskodawczynię oraz poseł Koalicji Obywatelskiej.

Przeciwko wyciągnięciu konsekwencji wobec byłego wicepremiera był nie tylko poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Świat. Jan Łopata reprezentujący barwy Polskiego Stronnictwa Ludowego również stwierdził, że nie ma wystarczających powodów do ukarania Jarosława Kaczyńskiego.

Mateusz Morawiecki pochwalił się grą w ping-ponga, internauci byli bezlitośni

Morawiecki chciał się pochwalić, wyszło jak zwykle. Internauci bezlitośnie kpią z premiera, ciężko powstrzymać śmiech

Mateusz Morawiecki chciał się pochwalić, że od dawna gra w tenis stołowy i nie mógł spodziewać się lawiny komentarzy pod niepozornym zdjęciem. Premier podpisał fotografie w niefortunny sposób, a internauci wykorzystali to w bezduszny sposób.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, tvn24

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

policjant kajdanki
Polska Policja

Wiadomości

Dolnośląskie: Przedstawiono zarzuty handlarzowi narkotykami. Miała mu pomagać 14-latka

Czytaj więcej >

Wiadomości

Oszuści podszywają się pod bank PKO. Wydano ostrzeżenie, klienci narażeni na straty

Czytaj więcej >
Szewach Weiss

Wiadomości

Szewach Weiss nie żyje. Były ambasador Izraela w Polsce miał 87 lat

Czytaj więcej >
Spalony Autobus, MPK Łódź

Wiadomości

Łódź: 5 zastępów straży pożarnej gasiło pożar autobusu MPK

Czytaj więcej >
JRG PSP Zakopane

Wiadomości

Podhale: Ewakuacja pasażerów pociągu. Linia wysokiego napięcia spadła na trakcję kolejową

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

Ogromne zagrożenie na południu Polski. Wysoki poziom alertów, trzeba wiedzieć

Czytaj więcej >