Goniec.pl
Jarosław Kaczyński próbuje okiełznać polityków PiS, postawił ultimatum

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jarosław Kaczyński postawił w PiS ultimatum. Nawet Mateusz Morawiecki musi się do niego dostosować

15 Lipca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Jarosław Kaczyński hołduje swojej zasadzie i zastraszeniem chce okiełznać rozbisurmanionych polityków PiS, którzy uwierzyli, że są lepszy od wszystkich. RMF FM dotarł do zakulisowych ustaleń i słów, jakie padły z ust prezesa podczas serii pilnych spotkań. W razie niewykonania ultimatum wodza... realne stają się dymisje w rządzie.

O Jarosławie Kaczyńskim powstanie w przyszłości wiele książek i niemal pewne jest, że w kilku z nich historycy będą starali się ustalić, jak to możliwe, że nawet po odejściu z rządu prezes PiS ma większą władzę w rządzie niż jego realny szef Mateusz Morawiecki.

Polacy odpoczywali na plaży we Władysławowie, nagle "przyszedł" Donald Tusk i Jarosław Kaczyński

Donald Tusk i Jarosław Kaczyński "pojawili się" we Władysławowie. "Dla mnie to jest kawał ch**a"

CZYTAJ DALEJ

Pożar w PiS wymaga pilnego ugaszenia, a Jarosław Kaczyński postanowił ogień zwalczyć ogniem. Politycy partii rządzącej niczym rozwydrzone dzieci zostały zbesztane przez ojca.

RMF FM dotarło do ustaleń szeregu spotkań, jakie odbywały się w PiS w ostatnim czasie. Jarosław Kaczyński wyraził się jasno i nawet najważniejsze osoby w partii mają kierować się według zupełnie nowych zasad. Będą one trudne do przełknięcia dla osób, które biorąc przykład z samej góry, nie liczą się ze zdaniem innych, gdyż.. mogą robić wszystko.

Jarosław Kaczyński chce wygrać wybory i wie, że jego politycy mu nie pomagają

Zapowiadana i przesuwana dymisja Jarosława Kaczyńskiego miała mieć jeden cel: podbicie słupków wyborczych Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach. Prezes PiS oddaje się tej misji i wydaje się, że kluczowe jest w niej okiełznanie polityków własnej partii.

Nikt tak nie niszczy wizerunku PiS, jak posłowie PiS? Wszystko na to wskazuje. Jarosław Kaczyński doszedł do miejsca, gdzie zdecydował się na postawienie jednoznacznego ultimatum.

RMF FM ustaliło, że "Jarosław Kaczyński nakazał zagaszenie publicznych sporów i wzajemnego kopania pod sobą dołów między członkami PiS". Dziennikarze wskazują, że komunikat ten miał być szczególnie skierowany do dwóch frakcji: polityków z obozów Jacka Sasina oraz Mateusza Morawieckiego.

Jarosław Kaczyński postawił ultimatum, na szali dymisje

Prezes PiS z niepokojem patrzy na to, co robią politycy reprezentujący jego partię w całym kraju. Jarosław Kaczyński stwierdził, że jeśli kłótnie wewnątrzpartyjne nie ustaną, to może zakończyć się to przegraną w wyborach parlamentarnych w 2023 r.

Jarosław Kaczyński i sondaż przedwyborczy, duże problemy PiS

Sondaż wyborczy to żółta kartka dla PiS. Przed Jarosławem Kaczyńskim ogromne wyzwanie

CZYTAJ DALEJ

RMF FM podaje, że były wicepremier w związku ze swoimi obserwacjami i przewidywaniami zorganizował szereg spotkań, gdzie omawiane było zagrożenie wynikające z przenoszenia sporów między osobami z PiS z osobami z PiS do mediów.

Dziennikarze podali, że przekaz ze strony wodza do swoich niesfornych polityków był jasny. W czasie spotkań z ust Jarosława Kaczyńskiego miało paść ultimatum: "uspokoicie się albo wylatujecie".

Wśród kar w wachlarzu prezesa PiS znaleźć można widmo osłabiania walczących ze sobą frakcji wewnątrz partii poprzez powolne odsuwanie z piastowanych funkcji osób popierających danych polityków. Co ważne, głowy tracić nie będą czołowe nazwiska, a "jedynie" cały ich dwór.

Jarosław Kaczyński nie wie, jak poza groźbami utraty złotych koryt ujarzmić swoich polityków? Ustalenia dziennikarzy RMF FM wskazują, że prezesowi PiS skończyły się wszystkie inne opcje. Nie można jednak wykluczyć, że terror i strach to pierwszy wybór byłego wicepremiera próbującego zdyscyplinować swoją partię.

pielgrzymka

Andrzej Duda na kolanach u Rydzyka. Kontrowersyjna przemowa prezydenta, tłum skandował jedno słowo

W dniach 9-10 lipca na Jasnej Górze w Częstochowie odbywają się uroczystości 31. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja. Główne wydarzenia zaplanowane zostały na niedzielę, a wśród uczestników byli nie tylko wierni słuchacze rozgłośni z Torunia, ale także znani politycy. Relacją ze spotkania pochwalili się m.in. Przemysław Czarnek i prezydent Andrzej Duda.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: rmf fm

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Sanepid alarmuje, niebezpieczny produkt znika z Rossmanna

Wiadomości

Rossmann pilnie wycofuje popularny produkt. Sanepid alarmuje, wydano specjalne ostrzeżenie

Czytaj więcej >
Sylwester u Tadeusza Rydzyka, wiemy ile kosztuje i kto może na niego przyjść

Wiadomości

Tadeusz Rydzyk organizuje imprezę sylwestrową. Cena zaskakuje, plan imprezy jeszcze bardziej

Czytaj więcej >
Nie żyje ksiądz z Łęcznej, lekarze przez kilka godzin walczyli o jego życie

Wiadomości

Nie żyje ksiądz Marcin Modrzejewski. Miał zaledwie 32 lata

Czytaj więcej >
Pixabay.com Gianni Crestani

Wiadomości

Ratowniczka została wezwana do wypadku. Gdy dowiedziała się, kim jest ofiara, zaczęła głośno płakać

Czytaj więcej >
Władimir Putin "walczy o życie", wymowne słowa eksperta o sytuacji prezydenta Rosji

Wiadomości

Ekspert ujawnia, co dzieje się na Kremlu. "Władimir Putin walczy o życie"

Czytaj więcej >
Wypadek w Zakrzowie: dwie ofiary śmiertelne, jedna miała zaledwie 6 lat

Wiadomości

Śmiertelny wypadek w Zakrzowie. Zginęły dwie osoby, w tym 6-letnia dziewczynka

Czytaj więcej >