Goniec.pl
Chleb leżał w mecze, TikTokerka go zjadła i w sieci zawrzało

TikTok.com/ekoalternatywa

Wzięła chleb z ławki w metrze i zrobiła jedną rzecz. Internet nie wytrzymał, rozpętała się burza

15 Lipca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Afera chlebowa zatacza coraz szersze kręgi i padają coraz mocniejsze słowa. TikTokera znalazła na ławce w metrze chleb i bułkę. Szalejące ceny i chęć życia bez marnowania jedzenia sprawiły, że kobieta zdecydowała się zabrać porzucony przez kogoś chleb do domu. Pokazała, jak go "odświeża" i się zaczęło. Internet jest podzielony bardziej niż w sporze o smak wadowickiej kremówki.

TikTokerka pokazała, jak zabiera do domu porzucony w metrze chleb i nie wyrzuca go, a... je i chwali się sposobem na odświeżenie starego pieczywa. To zbyt dużo dla wielu osób i w komentarzach zawrzało, a afera chlebowa rozlała się po sieci.

Screen Twitter / Nexta

Matka z córką wracały z zajęć, gdy doszło do tragedii. Nagranie rozrywa serce na milion kawałków

CZYTAJ DALEJ

Pozornie niewinne nagranie i jeszcze bardziej niewinna decyzja podjęta przez TikTokerkę, która znalazła chleb w metrze, wywołała burze. - Czy wzięlibyście chleb znaleziony na ławce w metrze? Ja wzięłam - napisała w krótki filmie publikująca pod pseudonimem Ekoalternatywa.

Afera chlebowa: na ławce w metrze leżał chleb i bułka, wzięła je do domu i zjadła

- Pewnie pomyśleliście, że hardcore. Dla mnie do wczoraj też to był hardcore - napisała szczerze TikTokerka Ekoalternatywa, w opisie relacji "reanimacji" bezpańskiego chleba.

Na nagraniu widać, jak pieczywo leży na kamiennej ławce w podziemiach metra. Twórczyni promująca ekologiczny styl życia w duchu zero warte (bez marnowania jedzenia i maksymalnego wykorzystywania nawet resztek z gotowania) stwierdziła, że pokaże, że w momencie galopujących bez opamiętania cen nie można przepuścić okazji na oszczędzenie kilku złotych.

- W domu opłukałam pod wodą i podpiekłam w piekarniku. Dzięki temu zabiłam bakterie. A rano miałam pyszny chrupiący chlebek na śniadanie - wyjaśniła na nagraniu TikTokera odpowiedzialna za rozpętanie afery chlebowej.

TikTokerka znalazła na ławce w metrze chleb i zjadła go w domu. Fot.: TikTok.com/ekoalternatywa

TikTokerka znalazła na ławce w metrze chleb i zjadła go w domu. Fot.: TikTok.com/ekoalternatywa

Na filmie widać, jak leżący wcześniej w metrze chleb ląduje w piekarniku. Później ręka kobiety ściska skórkę, a ta wygląda na chrupiącą. W sieci zawrzało, a osoby, które trafiły na profil Ekoalternatywy, nie omieszkały podzielić się swoim zdaniem na temat afery chlebowej.

TikTokerka pokazała, jak uratowała chleb porzucony w metrze. Fot.: TikTok.com/ekoalternatywa

TikTokerka pokazała, jak uratowała chleb porzucony w metrze. Fot.: TikTok.com/ekoalternatywa

Polska jako dumny naród wydający na świat kolejne pokolenia geniuszy znającym się na dosłownie wszystkim nie zawiódł. Nie zabrakło "naukowców" znających od podszewki kwestie bakteriologiczne, jak i specjalistów od bezpieczeństwa tłumaczących, co nieznana osoba mogła chcieć osiągnąć, porzucając na stacji metra chleb.

Ogrom teorii spiskowych o porzuconym w metrze chlebie

TikTokerka nie spodziewała się, że krótkie nagranie z porzuconym na stacji metra chlebie wywoła aż takie poruszenie. Stało się jednak inaczej i Polacy postanowili żywo dyskutować wokół zachowania Ekoalternatywy.

@ekoalternatywa Pewnie pomyśleliście że hardcore. Dla mnie do wczoraj też to był hardcore 😂 #ekoalternatywa #ekologia #freeganizm ♬ Island In The Sun - Weezer

- Czy to żart? - zapytała jedna komentujących, dodając do swojego zdania emotikonki wyrażającej zdumienie. - To wcale nie jest podejrzane, jak chleb leży na ławce - dodał ktoś inny.

Wakacje to czas żniw dla złodziei, sprawdź, czy nie naznaczyli twojego mieszkania

Znalazłeś monetę na wycieraczce lub mały rysunek przy drzwiach? Natychmiast zawiadom policję

CZYTAJ DALEJ

- Ja nawet zapakowane bym się bała wziąć - stwierdziła kobieta, która dołączyła do dyskusji w aferze chlebowej na TikToku. - Gumy jak znajdziesz to odklejasz, gotujesz i masz pyszna świeżą gumę do żucia? - zapytało kilka osób, drwiąc z zachowania TikTokerki. W komentarzach znaleźć można coś więcej, niż tylko zdziwienie samym faktem zabrania pieczywa z miejsca publicznego.

Pojawiły się również opinie ostrzegające przed tym, co mogło być wewnątrz chleba i bułki zabranej z metra. "A w środku żyletki", "co z tego, że zabiłaś bakterie jak mogło tam być dosłownie wszystko", "a w środku ktoś wstrzyknął trutkę" czy "nie chce psuć ci humoru, ale istnieją bakterie termofilne".

Wiele osób martwiło się o... bezdomnego

Kilkusekundowy filmik zamieszczony na TikToku pokazał, że warszawscy bezdomni mogą liczyć na ogrom wsparcia. Przynajmniej w sieci. Wiele komentarzy pod filmem, który wywołał aferę chlebową, dotyczyło tego, że ekologiczna influencerka... okradła z jedzenia bezdomnego.

"Tymczasem bezdomny umierający z głodu zostawiający sobie ten chleb na później", "a co jak jakiś bezdomny zostawił sobie ten chlebek?", "bezdomny: dobra zostawię ten chleb i pójdę do łazienki (publicznej) i co i chleba nie ma".

@ekoalternatywa Jak widać żyje i mam się dobrze po tym chlebie 🤣 dla niewtajemniczonych: @ekoalternatywa #chlebzmetra #ekoalternatywa ♬ original sound - m gewehr

Film z chlebem z metra obejrzało już ponad 3,2 mln osób. Polubiło go ponad 170 tysięcy osób, a w dyskusji pojawiło się ponad 11 tysięcy komentarzy. Mamy nadzieję, że TikTokerka nie borykała się po spożyciu pieczywa z metra z problemami żołądkowymi oraz, że chociaż połowa osób martwiąca się o jedzenie bezdomnego kupiła komuś w kryzysie bezdomności śniadanie lub obiad.

Elektryk pokazał swój paragon z niemieckiego Lidla

Polak pracuje w Niemczech, pokazał swój paragon z Lidla. Szybko zamknął usta krytykom

Elektryk mieszkający w Niemczech pokazał paragon z Lidla. - Gdzie tutaj widzisz 2 razy drożej - napisał mężczyzna na Twitterze. Powodem był zarzut dotyczący kłamstwa na temat tego, że za zachodnią granicą jest taniej. Rozpętała się prawdziwa burza, a dowodów nie zabrakło.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Dofinansowanie dla TVP

Wiadomości

PiS wykorzystało nieuwagę Polaków przed meczem. Jest decyzja ws. TVP

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki

Wiadomości

Jacek Ozdoba o Mateuszu Morawieckim: "Konsekwencje ponosi Polska"

Czytaj więcej >
Trafiła na czarną listę Putina

Wiadomości

Trafiła na czarną listę Putina. "Nie mogę wrócić do Rosji, bo będę tam prześladowana"

Czytaj więcej >
Rosjanie mają dość wojny w Ukrainie?

Wiadomości

Rosjanie mają dość? Sondaż na zlecenie Kremla nie pozostawia złudzeń

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rosja zapowiada gigantyczną podwyżkę wydatków na broń. 50 proc więcej w 2023 roku

Czytaj więcej >

Wiadomości

Byliśmy na grobie matki Jarosława Kaczyńskiego. Jeden szczegół zadziwia

Czytaj więcej >