Goniec.pl > Polityka > 14. emerytura zostanie zawieszona przez inflację? Rzecznik rządu zabrał głos, nie ma wątpliwości
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 28.07.2022 16:22

14. emerytura zostanie zawieszona przez inflację? Rzecznik rządu zabrał głos, nie ma wątpliwości

14. emerytura zostanie zawieszona przez inflację? Rzecznik rządu zabrał głos
Pawel Wodzynski/East News

Rzecznik rządu skomentował propozycję posła PO na temat 14. emerytur. Piotr Müller wykorzystał słowa przeciwnika do uderzenia w partię Donalda Tuska i podkreślenie, że opozycja chce podejmować decyzje na niekorzyść Polaków. - Chcę uspokoić - zapewniła prawa ręka Mateusza Morawieckiego.

Nie tylko Donald Tusk wykorzystuje każde słowo do uderzenia w PiS i Jarosława Kaczyńskiego. Ostatnia wypowiedź Tomasza Lenza z PO posłużyła jako przykład "realnych planów" opozycji.

Obóz rządzący wie, że wygrywa faktem wypłacania kolejnych pieniędzy w ramach coraz to nowych świadczeniach. Chociaż Jarosław Kaczyński nieśmiało przemyca stwierdzenia, że era rozdawnictwa się kończy, to Piotr Müller postanowił uspokoić emerytów. Chodzi o 14. emeryturę.

14. emerytura zostanie zawieszona? Poseł PO zaskoczył deklaracją w TVP Info

Piotr Müller, wykonując misję dbania o wizerunek rządu i psucia wizerunku opozycji nie mógł przepuścić okazji do skomentowania porannych słów posła PO. Dyskusja toczyła się przy stole w TVP Info i stała się pretekstem do bolesnego ciosu wymierzonego w partię Donalda Tuska.

- Zastanówmy się, czy okresowo nie ograniczyć wypływ pieniądza na rynek, czyli może jednak zawiesić czternastkę, piętnastkę - mówił Tomasz Lenz w odniesieniu do możliwych rozwiązań związanych z inflacją.

To nie były jedyne słowa, które posłużyły rzecznikowi rządu do wbicia szpili w wizerunek PO. - Jeżeli obiecujemy czternastkę, piętnastkę, ludzie te pieniądze otrzymują, biegną do sklepu te pieniądze wydają i znowu nakręcają inflację - grzmiał poseł reprezentujący Donalda Tuska.

Rzecznik rządu zabrał głos ws. 14. emerytury

W środę w serwisie goniec.pl informowaliśmy o niespodziance, jaką rząd zaoferował seniorom ws. 14. emerytury. Już za mniej niż miesiąc dodatkowe pieniądze pojawią się na kontach uprawnionych do wypłaty.

W czwartek Piotr Müller odniósł się do wypowiedzi posła PO dotyczącej zawieszenia tzw. czternastki. Seniorzy zostali zapewnieni, że pieniądze nie zostaną im zabrane. Szkoda, że nie padły deklaracje o walce z inflacją i działaniem, by jak najwięcej trzynastki i czternastki zostało w portfelach.

- Chcę uspokoić i zapewnić, że 14. emerytura będzie wypłacona i nie ma planów żadnych zmian - powiedział podczas briefingu rzecznik rządu. - Pod koniec sierpnia wypłacona będzie pierwsza tura. Nie ma planów, by ograniczać świadczenia dla seniorów - dodał Piotr Müller.

Rząd nie zabierze 14. emerytury, bo seniorzy nie kupią sobie już nic

Uwagę zwraca argumentacja stojąca za deklaracją rzecznika rządu. Piotr Müller obiecał, że pieniądze nie zostaną zabrane, bo... wtedy emeryci nie będą mieli szans na zapewnienie sobie podstawowych produktów spożywczych.

- Emeryci są tą grupą, która najmocniej odczuwa kwestie związane z wyższymi cenami, ponieważ ich koszyk produktowy złożony jest w głównej mierze z produktów, które mają stosunkowo wysoką inflację - wyjaśniał Piotr Müller.

Znów zabrakło autorefleksji i pomysłu na inne sposoby pomocy emerytom niż ślepe pompowanie pieniędzy. Co warto odnotować, rząd PiS został skrytykowany przez dziennikarza TVP Info, który nie hamował języka i wyrzucił, że "każde dziecko wiedziało, że będzie inflacja".

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: wp.pl, goniec.pl