Goniec.pl
14. emerytura zostanie zawieszona przez inflację? Rzecznik rządu zabrał głos

Pawel Wodzynski/East News

14. emerytura zostanie zawieszona przez inflację? Rzecznik rządu zabrał głos, nie ma wątpliwości

28 Lipca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Rzecznik rządu skomentował propozycję posła PO na temat 14. emerytur. Piotr Müller wykorzystał słowa przeciwnika do uderzenia w partię Donalda Tuska i podkreślenie, że opozycja chce podejmować decyzje na niekorzyść Polaków. - Chcę uspokoić - zapewniła prawa ręka Mateusza Morawieckiego.

Nie tylko Donald Tusk wykorzystuje każde słowo do uderzenia w PiS i Jarosława Kaczyńskiego. Ostatnia wypowiedź Tomasza Lenza z PO posłużyła jako przykład "realnych planów" opozycji.

Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński nie ma żadnych wątpliwości. "To najtrudniejszy czas odkąd przejęliśmy władzę"

CZYTAJ DALEJ

Obóz rządzący wie, że wygrywa faktem wypłacania kolejnych pieniędzy w ramach coraz to nowych świadczeniach. Chociaż Jarosław Kaczyński nieśmiało przemyca stwierdzenia, że era rozdawnictwa się kończy, to Piotr Müller postanowił uspokoić emerytów. Chodzi o 14. emeryturę.

14. emerytura zostanie zawieszona? Poseł PO zaskoczył deklaracją w TVP Info

Piotr Müller, wykonując misję dbania o wizerunek rządu i psucia wizerunku opozycji nie mógł przepuścić okazji do skomentowania porannych słów posła PO. Dyskusja toczyła się przy stole w TVP Info i stała się pretekstem do bolesnego ciosu wymierzonego w partię Donalda Tuska.

- Zastanówmy się, czy okresowo nie ograniczyć wypływ pieniądza na rynek, czyli może jednak zawiesić czternastkę, piętnastkę - mówił Tomasz Lenz w odniesieniu do możliwych rozwiązań związanych z inflacją.

To nie były jedyne słowa, które posłużyły rzecznikowi rządu do wbicia szpili w wizerunek PO. - Jeżeli obiecujemy czternastkę, piętnastkę, ludzie te pieniądze otrzymują, biegną do sklepu te pieniądze wydają i znowu nakręcają inflację - grzmiał poseł reprezentujący Donalda Tuska.

Rzecznik rządu zabrał głos ws. 14. emerytury

W środę w serwisie goniec.pl informowaliśmy o niespodziance, jaką rząd zaoferował seniorom ws. 14. emerytury. Już za mniej niż miesiąc dodatkowe pieniądze pojawią się na kontach uprawnionych do wypłaty.

W czwartek Piotr Müller odniósł się do wypowiedzi posła PO dotyczącej zawieszenia tzw. czternastki. Seniorzy zostali zapewnieni, że pieniądze nie zostaną im zabrane. Szkoda, że nie padły deklaracje o walce z inflacją i działaniem, by jak najwięcej trzynastki i czternastki zostało w portfelach.

- Chcę uspokoić i zapewnić, że 14. emerytura będzie wypłacona i nie ma planów żadnych zmian - powiedział podczas briefingu rzecznik rządu. - Pod koniec sierpnia wypłacona będzie pierwsza tura. Nie ma planów, by ograniczać świadczenia dla seniorów - dodał Piotr Müller.

Donald Tusk wyśmiał Jarosława Kaczyńskiego i jego problemy z "syndromem sztokholmskim"

Kaczyński prawie się zadławił wypowiadając to słowo. Tusk nie miał dla niego litości

CZYTAJ DALEJ

Rząd nie zabierze 14. emerytury, bo seniorzy nie kupią sobie już nic

Uwagę zwraca argumentacja stojąca za deklaracją rzecznika rządu. Piotr Müller obiecał, że pieniądze nie zostaną zabrane, bo... wtedy emeryci nie będą mieli szans na zapewnienie sobie podstawowych produktów spożywczych.

- Emeryci są tą grupą, która najmocniej odczuwa kwestie związane z wyższymi cenami, ponieważ ich koszyk produktowy złożony jest w głównej mierze z produktów, które mają stosunkowo wysoką inflację - wyjaśniał Piotr Müller.

Znów zabrakło autorefleksji i pomysłu na inne sposoby pomocy emerytom niż ślepe pompowanie pieniędzy. Co warto odnotować, rząd PiS został skrytykowany przez dziennikarza TVP Info, który nie hamował języka i wyrzucił, że "każde dziecko wiedziało, że będzie inflacja".

Emeryci nawet nie wiedzą, że mogą starać się o dodatkowe pieniądze

Nie tylko czternastka. Emerycie, te pieniądze ci się należą, złóż odpowiednie dokumenty i zyskaj

Emerycie, musisz to wiedzieć. W tym roku starać możesz się o szereg dodatków i zasiłków. Dodatkowe pieniądze zwyczajnie ci się należą. Wyjaśniamy, o jakich kwotach mowa. Nie są one małe i na pewno pomogą podreperować domowy budżet każdego seniora. fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: wp.pl, goniec.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Początek października, a ceny prądu już ostro w górę. Internauta porównał rachunki za prąd z ostatnich miesięcy i złapał się za głowę

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Trzaskowski: "Poziom bezczelności pana premiera Jacka Sasina przekroczył już wszelkie granice"

Czytaj więcej >
Idabel Police Department

Wiadomości

USA. Zabiła ciężarną kobietę i wycięła z brzucha jej dziecko. Jest wyrok

Czytaj więcej >
Władimir Putin dekrety przygotowujące aneksję Chersonia i Zaporoża. Dyktator znów zadrwił z międzynarodowego prawa

Wiadomości

Rosyjska propaganda uderza w Polskę. "Działa na rzecz rozpadu NATO"

Czytaj więcej >
SERGEI BOBYLYOV/AFP/East News

Wiadomości

Władimir Putin zlecił przejęcie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej. Dekret został podpisany

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Ministerstwo Obrony Narodowej wydało komunikat ws. pogrzebu Jerzego Urbana

Czytaj więcej >