Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Pieniądze

Pieniądze

Pieniądz – towar uznany w wyniku ogólnej zgody jako środek wymiany gospodarczej, w którym są wyrażone ceny i wartości wszystkich innych towarów.

Biedronka
27.02.2024 21:07 Sięgnął po przecenione mięso w Biedronce. Od razu zrobił zdjęcie

Klient Biedronki chciał skorzystać z promocji na wędliny. Uwagę przykuła jednak informacja widoczna na opakowaniu przecenionego produktu. Mężczyzna nie krył swojego oburzenia i natychmiast zrobił zdjęcia. Teraz Biedronka musi się tłumaczyć. Sieć nie ukrywa, że to nie powinno się zdarzyć.

telefon
27.02.2024 19:02 Dostałeś taki SMS? Tym razem to nie oszustwo

Polacy masowo otrzymają wiadomość SMS, która wyjątkowo nie jest oszustwem. Autor informacji trafiającej na telefony komórkowe kolejnych osób postanowił zastrzec, że nie należy ignorować wezwania. Dwie grupy odbiorców otrzymają SMS w pierwszej kolejności. Wyjaśniamy, o co chodzi.

pieniądze, emeryci
27.02.2024 16:30 Nie tylko 13. i 14. emerytura. Seniorze, te pieniądze ci się należą

Dodatkowe pieniądze na emeryturze są zawsze mile widziane przez seniorów. Niewiele osób jednak zna szereg dodatków do emerytury. Nie musisz iść dorabiać i pilnować limitów, aby otrzymywać od ZUS większe przelewy. Emerycie, te pieniądze ci się należą. Wyjaśniamy, na jakie dodatki możesz liczyć i czy należy o nie specjalnie wnioskować.

komunia dzieci
27.02.2024 12:25 Tyle może kosztować pierwsza komunia. Kwoty robią wrażenie

Dopiero co zakończyło się studniówkowe szaleństwo, a na horyzoncie już pojawiają się inne uroczystości, które mocno drenują portfele rodziców. W maju kolejna grupa 10-latków przystąpi do pierwszej komunii świętej, po której zapewne odbędą się huczne rodzinne przyjęcia. Te z kolei od jakiegoś czasu zamiast radości budzą raczej strach ich fundatorów. Opiekunowie komunijnych dzieci z roku na rok wydają na ceremonię coraz większe środki.

pieniądze
27.02.2024 09:12 "15. emerytura". Nie wszyscy emeryci dostaną dodatkowe pieniądze

Polscy seniorzy mogą na razie spać spokojnie. W tym roku po raz kolejny na ich konta powędruje bowiem 13. i 14. emerytura. Co więcej, niektórzy szczęśliwcy będą mogli liczyć także na inny zastrzyk gotówki, który przez polityków PiS nazwany został “piętnastką”. O co chodzi? Wyjaśniamy nie tylko to, ale również, kto może szykować się na nadchodzące przelewy.

pieniądze, kościół, taca
26.02.2024 21:49 Czy niedawanie pieniędzy na tacę to grzech? Przepisy mówią wprost

Idąc do kościoła na mszę, nie masz ze sobą pieniędzy na ofiarę na tacę? Niewiele osób wie, że to ogromny błąd. Mowa nie tylko o księdzu, który spojrzeć może krzywym okiem na ignorowanie momentu zbierania datków na parafię. Przepisy kościelne nie pozostawiają złudzeń. Czy niedawanie pieniędzy na tacę to grzech?

Action, sklep
26.02.2024 21:22 Niebezpieczny produkt w Action. Sieć wydała komunikat

Sieć Action skierowała do klientów specjalny komunikat. Ważne informacje dotyczą jednego z popularnych produktów, który często trafiał do koszyków klientów. - Przestań go używać i zwróć go do sklepu Action. Otrzymasz pełny zwrot pieniędzy - czytamy w specjalnym wpisie.

pojemniki na śmieci
25.02.2024 10:03 Nie wyrzucaj do zwykłych pojemników. Grozi mandat

Świadomość konieczności segregacji odpadów rośnie w Polsce z roku na rok. Większość z nas już dzieli śmieci na papier, szkło, plastik i zmieszane, ale to nie wszystkie kategorie, jakie powinniśmy uwzględniać. Istnieje bowiem specjalna grupa odpadów, które też trzeba odpowiednio wyrzucać, aby nie zaszkodzić planecie. Jeśli ktoś nie jest zapalonym ekologiem, motywacją dla niego z pewnością będzie fakt, że za nieprawidłowe wyrzucenie pewnych zużytych rzeczy, grożą nam surowe kary.

pieniądze, ZUS
24.02.2024 20:39 Nowe zasady od 1 marca. Część seniorów dostanie niższe emerytury

Już niedługo zmianie ulegnie kluczowy limit dotyczący emerytów. Niedopatrzenie tego przepisu sprawi, iż ZUS zmniejszy ilość przelewanych pieniędzy. Zmiany wejdą w życie lada dzień, bo już 1 marca 2024 r. Wyjaśniamy szczegóły.

dzieci, ksiądz, komunia
24.02.2024 17:03 Matka chrzestna dostała zaproszenie na Pierwszą Komunię i nie wytrzymała

Matka chrzestna otrzymała zaproszenie na I komunię świętą swojej chrześniaczki. Matka dziewczynki zaskoczyła ją jednak wymaganiem, co do prezentu. Nowa moda jest zastanawiająca, gdyż dotyczy zaledwie 9-letnich dzieci. - W odpowiedzi usłyszałam, że "jestem staroświecka i nie idę z duchem czasu” - zrelacjonowała oburzona kobieta.

telewizor, TVP, kobieta
24.02.2024 16:02 Abonament RTV. Masz tylko 14 dni, przepisy nie pozostawiają złudzeń

Niewiele osób wie, że jeden z przepisów nakłada wymóg specjalnej rejestracji. Mowa o obowiązku zarejestrowania telewizora albo radia tuż po jego zakupie. Wynika to z faktu, iż abonament RTV jest obowiązkowy. Co ciekawe, pieniądze w ramach tej daniny należą się państwu nawet w przypadku posiadania… telefonu komórkowego. Poczta Polska wszystko wyjaśniła.

pieniądze
24.02.2024 09:57 Rządowy program stanął pod znakiem zapytania

Rząd wciąż waha się nad tym, co zrobić z projektem przedłużenia wakacji kredytowych. Portal money.pl ustalił, że bardzo prawdopodobne, iż kredytobiorcy przeżyją wkrótce wielkie rozczarowanie. Wszystko zadecydować ma się w najbliższych tygodniach, gdy znane będą najnowsze odczyty wskaźnika inflacji. Pomysł wsparcia dla obciążonych kredytem różni także samą koalicję rządzącą.

mandat
23.02.2024 14:13 Mandat za palenie gałęzi na działce. Można zapłacić nawet 5000 zł

Nadchodząca wiosna sprawia, iż coraz większa ilość Polaków będzie popełniać błąd, który może ich wiele kosztować. Wystarczy nieznajomość jednego przepisu, aby wiosenne porządki zakończyły się wręczeniem mandatu wynoszącego nawet 5 tys. zł. Niemniej nie jest wykluczone, iż dojdzie do pozbawienia wolności.

pieniądze, portfel
23.02.2024 11:42 Trwają prace nad zmianami w opłacaniu składki zdrowotnej

Szykują się zmiany w składce zdrowotnej? Polacy muszą się przygotować na kolejną rewolucję, ale jedno jest pewne. Sytuacja ze składką zdrowotną nie wróci do stanu przed Polskim Ładem. Resorty pracują nad nowymi rozwiązaniami, a wiceminister tłumaczy dlaczego, chociaż płacimy więcej pieniędzy, sytuacja w polskiej służbie zdrowia się nie polepszyła.

Jurek Owsiak, Poczta Polska
23.02.2024 09:25 Owsiak wyjawił, co spotkało go na poczcie. Klient powiedział, co sądzi o WOŚP

Jedna z placówek Poczty Polskiej stała się świadkiem niecodziennej wymiany zdań. Uczestniczył w niej Jurek Owsiak. Założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy postanowił o wszystkim opowiedzieć, gdyż słowa nieznanego mężczyzny wywarły na nim wielkie wrażenie.

portfel
23.02.2024 08:13 Nieuczciwi znalazcy portfela nie chcieli go oddać. Do akcji wkroczyła policja

Portfel z karta bankomatową 18-latka trafił w niepowołane ręce. 33-latek zamiast oddać przedmiot zdecydował, że zrobi sobie z niego użytek. Kiedy z konta zaczęły znikać pieniądze, sprawa szybko znalazła się na policji. Natomiast policjantom nie zajęło zbyt długo czasu ustalenie nieuczciwego znalazcy. Teraz będzie miał on spore kłopoty.

zus, list, pieniądze
21.02.2024 13:56 Wielka akcja ZUS. Do Polaków trafią specjalne listy

Specjalne listy od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych trafią do rąk Polaków. ZUS wyśle informacje dotyczącą tego, jakie pieniądze trafiać będą już niedługo do kieszeni konkretnych osób. Czy aby doszło do podwyższenia kwoty pieniędzy przelewanych przez ZUS, konieczne jest złożenie specjalnego wniosku? Wyjaśniamy.

człowiek, drzwi
21.02.2024 11:56 Kontrolerzy będą pukać do drzwi. Sprawdzą jeden dokument

Nowe przepisy przynoszą ze sobą szereg kontroli. Do drzwi Polaków cyklicznie pukać będą osoby, które będą sprawdzać jedną, konkretną rzecz. Związane jest to z wymaganym świadectwem energetycznym. Kara grzywny w przypadku ujawnienia nieprawidłowości nie jest mała.

pieniądze, telewizor
21.02.2024 09:01 Kary za abonament RTV. Rekordzista musi zapłacić ponad 100 tys. zł

Poczta Polska nie ma litości dla osób, które uchylają się od płacenia abonamentu RTV. Ujawnienie tego przez kontrolerów ma konkretny skutek: kara pieniężna. Wiemy, jak wysokie były ściągnięcia z tytułu zaległości w opłacaniu abonamentu RTV. Liczby idą w milionach, tylko w wielkopolskie urzędy skarbowe wyegzekwowały 1 627 874,92 zł zaległego abonamentu RTV. W gronie ukaranych po kontroli Poczty Polskiej znajduje się prawdziwy rekordzista.

rodzina
20.02.2024 11:43 Nie wszyscy wiedzą o tej uldze dla rodzin. Można sporo zyskać

Nie wszyscy podatnicy zdają sobie sprawę z ulgi, która funkcjonuje w polskim systemie od początku 2022 r. Nazywana ulgą dla rodzin wielodzietnych, pozwala na skorzystanie z niej w trakcie całego roku. Komu i na jakich warunkach przysługuje?

Biedronka, pieniądze
19.02.2024 15:50 Specjalny konkurs Biedronki. Można wygrać 100 tys. zł

Nietypowa akcja Biedronki powraca. Sieć oferuje ogromne pieniądze. Szanse na ich zdobycie pojawiają się tylko raz na rok. Jedna osoba zgarnie aż 100 tysięcy złotych, ale warunki są jasne i wymagające. Czas na ich spełnienie mija 21 marca. O co chodzi z konkursem “Piórko”? 

kalendarz
16.02.2024 08:17 Ostatnia szansa na 6 tys. zł od rządu. Termin mija lada chwila

Jeszcze tylko do 30 czerwca Polacy mają czas na złożenie wniosku o dofinansowanie z jednego z rządowych programów. Mimo iż czasu wydaje się być jeszcze sporo, to warto się pospieszyć, bo koło nosa może nam przejść nawet do 80 proc. zwrotu na inwestycje. O czym mowa? Wyjaśniamy.

Rydzyk
14.02.2024 16:23 Tadeusz Rydzyk z kolejnymi kłopotami. Wstrzymano dotację

Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Joanna Scheuring-Wielgus przyznała na antenie TVP Info, że umowa dotycząca Muzeum "Pamięć i Tożsamość" jest niekorzystna dla resortu kultury. Posłanka Lewicy ujawniła, że wstrzymano dotację, o którą prosił Tadeusz Rydzyk.

pieniądz portfel
13.02.2024 10:58 Możesz zaoszczędzić nawet 300 zł. Wystarczy złożyć jedną deklarację

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego sposobu, dzięki którym w naszej kieszeni może zostać 300 złotych. Pracownicy mogą zaoszczędzić dzięki złożeniu deklaracji PIT-2. Pracodawcy nie mogą odmówić przyjęcia oświadczenia, które skutkuje comiesięcznym wzrostem wynagrodzenia. Co należy zrobić, żeby zaoszczędzić pokaźną kwotę i kto może skorzystać z tego prawa?

laptop
12.02.2024 12:54 Ważne zmiany niebawem wejdą w życie. Dotkną miliony Polaków

To już pewne. Parlament Europejski przegłosował istotne zmiany dotyczące przelewów bankowych. Już niebawem środki będą trafiać na nasze konta znacznie szybciej niż dotychczas i to bez dodatkowych opłat. Transakcje będą także znacznie lepiej zabezpieczone przed potencjalnymi cyberprzestępcami. Kiedy rewolucyjne zmiany wejdą w życie?

park kobieta ksiązka senior
02.02.2024 19:05 Nie tylko trzynastka i czternastka. Emerycie, te zniżki ci się należą

Seniorzy często nie zdają sobie sprawy z każdej przysługującej im zniżki. Ich zakres jest spory, od darmowych leków po obniżkę cen przejazdów. Jak się okazuje, jest jeszcze kilka innych przykładów na oszczędzenie pieniędzy. O jakich ulgach, które na pewno wspomogą domowy budżet, warto jeszcze wiedzieć?

rachunek restauracja
02.02.2024 12:42 Spojrzała na rachunek i nogi się pod nią ugięły. Kelnerka zdębiała, od razu wezwała kierownika

Do zdumiewającej sceny rodem z Hollywood doszło w jednej z amerykańskich barów w stanie New Hampshire. Jeden z klientów zdecydował się na szczodry gest, który na zawsze zapadnie w pamięć nie tylko kelnerów, ale także lokalnej społeczności. Wszystko za sprawą wysokiego napiwku, który w opinii wielu jest jednym z najwyższych w historii. 

pieniądze
01.02.2024 23:00 Emeryci pobledli z wrażenia. ZUS potwierdził, co stanie się w lutym z ich pieniędzmi

Emerytura na konta wszystkich uprawnionych do pobierania tego świadczenia wpływa co miesiąc w odgórnie określonym terminie. Harmonogram wypłat to ustalone daty, jednak ZUS dostosowuje je do bieżącej sytuacji. W związku z tym w lutym wielu emerytów może się mocno zdziwić. Ich pieniądze przyjdą w zupełnie innych terminach.