Goniec.pl
Jarosław Kaczyński przyznał, że w PiS dochodzi do buntu starej gwardii

Pawel Wodzynski/East News

Jarosław Kaczyński wygadał się ws. spiskowców przeciwko Morawieckiemu. "Sam byłem inicjatorem"

27 Lipca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Jarosław Kaczyński w wakacje nie próżnuje i nie tylko zwiedza Polskę, spotykając się ze swoimi poplecznikami. Prezes PiS udzielił wymownego wywiadu. Przyznał, że w PiS dochodzi do wewnętrznych tarć i prób pozbycia się rywali. - Są różne zaszłości, interesy, sprzeczne ambicje - powiedział tajemniczo były wicepremier.

Stało się, Jarosław Kaczyński otwarcie przyznał, że w PiS dochodzi do wewnętrznych buntów. Jak na prawdziwego wodza jednak przystało, prezes uspokoił wyborców. - Moją rolą jest zaprowadzić porządek - oświadczył stanowczo.

Donald Tusk w ostrych słowach skomentował planowane podwyżki dla polityków

Donald Tusk w ostrych słowach pokazał, jak rząd rozdaje pieniądze w Polsce

CZYTAJ DALEJ

Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu portalowi Interia.pl. Były wicepremier postanowił pokazać, że partia rządząca - wbrew docierającym świadectwom - nie jest wolna od ludzkich błędów i potknięć.

Jarosław Kaczyński przyznaje, że w PiS ścierają się dwa obozy

"Stara gwardia" PiS nie może pogodzić się z faktem, że do nowy narybek partii nie siedzi cicho jak mysz pod miotłą? Politycy Jarosława Kaczyńskiego nie przywykli do tego, że ktoś czuje się ważniejszy od nich.

Jarosław Kaczyński w najnowszym wywiadzie udzielonym pomiędzy rozjazdami potwierdził plotki o personalnych starciach za zamkniętymi drzwiami na Nowogrodzkiej. Grupa polityków PiS spiskuje przeciwko Mateuszowi Morawieckiemu? - Jest w tym wszystkim sporo operacji medialnej naszych przeciwników, ale jest i trochę prawdy - oświadczył jasno prezes PiS.

Jednocześnie Jarosław Kaczyński ponownie powtórzył, że dopóki on stoi przy sterach partii, Mateusz Morawiecki nie musi bać się odwołania z funkcji szefa rządu. Co jednak z buntownikami, którzy coraz głośnie tupią nogą pod czujnym okiem prezesa?

Prezes opanuje bunt w PiS?

Nie tylko Donald Tusk czyha na upadek PiS. Pojawia się wiele rzekomych wewnętrznych wiadomości, ale Jarosław Kaczyński studzi zapędy swoich wrogów. Część doniesień o buncie w partii rządzącej to wyssane z palca marzenia.

- Najpierw sprostuję jedną kwestię: te opowieści, że nie wiedziałem o spotkaniach rzekomej grupy spiskowców, a dziś zmywam im za to głowę, to całkowita nieprawda. Sam byłem inicjatorem tych spotkań - skwitował były wicepremier.

Okazuje się, że Jarosław Kaczyński niczym Wielki Brat nieustannie patrzy na poczynania swoich podopiecznych. Prezes PiS nie tylko ma świadomość, że do wewnątrzpartyjnych spotkań dochodzi. On wie, co się na nich dzieje.

- Coś tam jedzą, coś tam piją, rozmawiają. Głównie o sytuacji związanej z partią. To w dużej mierze ludzie, którzy mają duży staż partyjny. Trzeba ich czasem uspokajać - wyznał w wywiadzie dla Interii Jarosław Kaczyński.

Donald Tusk wyśmiał Jarosława Kaczyńskiego i jego problemy z "syndromem sztokholmskim"

Kaczyński prawie się zadławił wypowiadając to słowo. Tusk nie miał dla niego litości

CZYTAJ DALEJ

Ściera się nowa i stara gwardia PiS

Okazuje się, że kłopoty w PiS wywołuje problem stary jak świat: doświadczeni przez życie i politykę ludzie nie mogą pogodzić się, że młodzi mają swoje zdanie i swoje cele. Młodą gwardią określani są ludzie Mateusza Morawieckiego.

- W naszej partii jest bowiem grupa osób nowych. To dobrze, bo partia musi się rozwijać, ale to powoduje całkiem naturalne niepokoje i konflikty - powiedział szczerze Jarosław Kaczyński.

Łaskawy władca rozumie zapędy "młodzieży" i nie ma zamiaru karać ich za ich plany oraz wyznaczanie celów. - To często stosunkowo młodzi ludzie, a młodość ma to do siebie, że cechują ją zachowania, które mogą czasem razić starszych, także w partii. Ale takie jest życie. Na pewno jednak młodzi powinni przyjąć samoograniczenia, a zdarza się, że nie przyjmują i to jest bolesne dla wielu ludzi. Nie mówię o sobie, ale powoduje to czasem oburzenie w partii, co dobrze rozumiem - czytamy w wywiadzie prezesa PiS.

Co więcej, Jarosław Kaczyński zwrócił uwagę, że PiS urósł do takich rozmiarów, że wewnętrzne tarcia nie powinny nikogo dziwić. - Są różne zaszłości, interesy, sprzeczne ambicje, fakty, są ludzie starsi, młodsi, ci, co odeszli, ci, co wrócili. Całe skomplikowanie ludzkiego życia. Wielotysięczna partia z ponad trzydziestoma latami na karku musi być gotowa na takie zjawiska. Moją rolą jest zaprowadzić porządek. Staram się to robić. Z tego powodu zwoływane są te spotkania - powiedział Jarosław Kaczyński.

Nietypowe zachowanie Jarosława Kaczyńskiego w czasie wtorkowego posiedzenia Sejmu

Przyłapali prezesa PiS w Sejmie, są zdjęcia. Trudno uwierzyć, co zrobił Jarosław Kaczyński

Nietypowe zachowanie Jarosława Kaczyńskiego w czasie wtorkowego posiedzenia Sejmu. Prezes PiS nie zwracał uwagi na polityka przemawiającego z mównicy. Jego uwaga skupiona była zupełnie gdzie indziej. Fot. Pawel Wodzynski/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: interia.pl, radiozet.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Jarosław Kaczyński

Wiadomości

Pilne spotkanie kierownictwa PiS. W Sejmie huczy od plotek

Czytaj więcej >

Wiadomości

Waloryzacja emerytur i rent w 2023 roku. Seniorzy dostaną więcej niż się spodziewali

Czytaj więcej >
Policja w Radomiu, Środowiskowo-Lekarskie WOPR

Wiadomości

Tragiczny finał poszukiwań. Zaginiony 21-letni Filip z Radomia nie żyje

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki w Sejmie otoczony kordonem ochrony

Wiadomości

Mateusz Morawiecki ochraniany przez kordon funkcjonariuszy. Dziennikarze nie mieli szans

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński przegrał w sądzie z Radosławem Sikorskim, w tle duże pieniądze i pomówienie

Wiadomości

Jarosław Kaczyński przegrał w sądzie z Radosławem Sikorskim. Zasądzono ogromne zadośćuczynienie

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News, Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Jerzy Owsiak nie przebierał w słowach. Ostro zaatakował Jarosława Kaczyńskiego

Czytaj więcej >