Goniec.pl
Donald Tusk w ostrych słowach skomentował planowane podwyżki dla polityków

Twitter.com/@donaldtusk

Donald Tusk w ostrych słowach pokazał, jak rząd rozdaje pieniądze w Polsce

27 Lipca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Donald Tusk w ostrych słowach komentuje ujawnione przez przypadek plany podwyżek dla posłów, premiera, prezydenta czy marszałków Sejmu i Senatu. - Ta władza mówi, że im się to należy, niejako z automatu. Z automatu to tej władzy należy się wyrok wyborców - grzmiał do kamery były premier. Jarosławowi Kaczyńskiemu zrobi się głupio?

Donald Tusk musiał być dumny ze swoich ostatnich drwin z Jarosława Kaczyńskiego i jego wpadki z Konina. Lider PO postanowił wykorzystać dobrą passę i zaprezentował światu kolejne pełne krytyki zdania.

Nie żyje Jacek Ochman. Były partner Sylwii Bomby i ojciec jej maleńkiego dziecka

Nie żyje Jacek Ochman. Były partner Sylwii Bomby i ojciec jej córeczki

CZYTAJ DALEJ

Donald Tusk tym razem się nie ograniczał i uderzył w cały obóz rządzący. Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński, a także każdy z posłów i senatorów PiS ma się czego wstydzić?

Poszło o pieniądze. Lider PO zarzucił władzy, że uważa, że podwyżka się jej należy i nie dba o to, że Polacy bardziej potrzebują waloryzacji pensji. Nieco ponad minutowy film Donalda Tuska wypełniony jest gorzkimi słowami.

Donald Tusk krytykuje planowane podwyżki dla polityków

Donald Tusk nie przebiera w słowach i zarzutach, jeśli chodzi o ciosy wyprowadzane w stronę PiS. Ujawnienie planów podreperowania politycznych portfeli w związku z szalejącą inflacją pozwoliło na celny cios w łapczywość posłów, premiera i samego Jarosława Kaczyńskiego.

- Są tacy, którzy twierdzą, że PiS-owska władza co prawda kradnie, ale się dzieli. Jak kradnie, to już wszyscy wiemy, zobaczmy, jak dzieli się z innymi - zaczął mówić na początku filmu Donald Tusk.

W tym momencie kamera skupiła się na stole i rękach byłego premiera. Trzymał on pieniądze i użył ich jako obrazowego przykładu. Nie posłużył on na korzyść PiS. - Tu mam w ręku 2000 zł, tyle podwyżki ma dostać pan prezydent, niewiele mniej pan premier, ministrowie, pani marszałek. To w czasie, kiedy drożyzna zżera ludziom oszczędności, kiedy wielu Polaków nie wie, czy przeżyje od pierwszego do pierwszego - padło nieustępliwie lider PO.

Władzy podwyżki się należą, a Polacy mają "zacisnąć zęby"

Politycy PiS prześcigają się w zaimponowaniu Jarosławowi Kaczyńskiemu i trwaniu w przekazie, że w Polsce żyje się świetnie, a inne państwa - z racji, że nie są rządzone przez tak oświeconych polityków - mają się zdecydowanie gorzej.

Niemniej zwykły Polak musi "zacisnąć zęby" i ocieplić dom oraz wierzyć, że węgla nie braknie i będzie on tańszy. Donald Tusk stwierdził, że w kontekście tej sytuacji planowane podwyżki dla posłów, premiera, wicemarszałków Sejmu i Senatu, czy prezydenta to jawna kpina.

- To (podwyżki - przyp. red.) w czasie, kiedy drożyzna zżera ludziom oszczędności, kiedy wielu Polaków nie wie, czy przeżyje od pierwszego do pierwszego. Są też podwyżki dla nauczycieli, nauczyciel mianowany na pensji zasadniczej dostanie w tym samym czasie 152 zł - wyliczał z ust Donalda Tuska.

Politycy szykują się do kolejnej podwyżki, wiemy ile dostaną

Kolejne podwyżki dla polskich polityków, wyciekły plany rządu. Wiemy, ile dostaną

CZYTAJ DALEJ

To nie podwyżki, to... waloryzacja

Po tym, jak na jaw wyszła prawda na temat planów finansowych i zwiększenia miesięcznej pensji polityków, PiS za wszelką cenę stara się ratować twarz. Kolejne "ciepłe przywitania" prezesa Kaczyńskiego w odwiedzanych miastach pozwala przypuszczać, że starania te nie przynoszą większego efektu.

- To nie podwyżka, tylko waloryzacja. Mamy do czynienia z kryzysem i ciężkimi czasami - zapewniał w rozmowie z Interią Tadeusz Cymański, poseł Solidarnej Polski. Donalda Tuska nie przekonał.

- Ta władza mówi, że im się to należy, niejako z automatu. Z automatu to tej władzy należy się wyrok wyborców, z automatu tej władzy należą się sprawiedliwe procesy przed niezależnymi sądami, za to, że okradają każdego dnia polskie rodziny z pieniędzy, z węgla, z cukru, z ciepłej wody, z nadziei, marzeń o własnym mieszkaniu i z poczucia bezpieczeństwa - zakończył swój wywód zarzutów wobec władzy PiS były premier.

Donald Tusk

Emeryci ledwo wiążą koniec z końcem, a politycy zbijają majątki. Donald Tusk może poszaleć

Ostatnio głośno było o zawrotnej emeryturze lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska, który właśnie skończył 65 lat. Na polskiej scenie politycznej nie brakuje zresztą polityków, którzy dawno przekroczyli tę barierę i pobierają świadczenia emerytalne. Niektórzy z nich, jako byli europosłowie, otrzymują nawet dwie wypłaty. Sprawdź w naszej galerii, kto może cieszyć się takim przywilejem. /Fot. Pawel Wodzynski/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Obowiązek płacenia abonamentu RTV nie dla wszystkich. Wystarczy tylko spełnić określone warunki

Wiadomości

Obowiązek płacenia abonamentu RTV nie dla wszystkich. Trzeba tylko spełnić określone warunki

Czytaj więcej >
Pogrzeb Jerzego Ubrana. Kiedy odbędzie się ceremonia i gdzie spocznie były polityk i naczelny "NIE"?

Wiadomości

Pogrzeb Jerzego Ubrana. Kiedy odbędzie się ceremonia i gdzie spocznie były polityk i naczelny "NIE"?

Czytaj więcej >
Warszawa: Śmiertelnie potrącenie człowieka przez pociąg na Powiślu. Ruch kolejowy został wstrzymany

Wiadomości

Warszawa: Śmiertelnie potrącenie człowieka przez pociąg na Powiślu. Ruch kolejowy został wstrzymany

Czytaj więcej >
Monika Olejnik wskazała, co wyróżnia Andrzeja Dudę na tle jego poprzedników. Takiego podsumowania nikt się nie spodziewał

Wiadomości

Monika Olejnik w rozmowie z Aleksandrem Kwaśniewskim zakpiła z Andrzeja Dudy. Zaskakujące słowa

Czytaj więcej >
Jelenia Góra: Niebezpieczny incydent na myjni samochodowej. W aucie doszło do eksplozji, kierowca ledwo uszedł z życiem

Wiadomości

Jelenia Góra: Niebezpieczny incydent na myjni samochodowej. W aucie doszło do eksplozji, jest nagranie

Czytaj więcej >
Skandaliczna "wrzutka" do ustawy budżetowej. Media publiczne znów mają dostać krocie

Wiadomości

W tajemnicy dorzucili do ustawy budżetowej jeden zapis. Media publiczne znów mają dostać krocie

Czytaj więcej >