Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Matura 2022

Matura 2022

matura
06.05.2022 14:34 Matura 2022. Arkusze z matury z języka angielskiego na poziomie podstawowym

Piątek 6 maja to trzeci dzień przeprowadzania egzaminów maturalnych, w którym abiturienci przystąpili do matury z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Równo o godzinie 14 na stronach Centralnej Komisji Egzaminacyjnej ukazały się arkusze z tegorocznymi zadaniami. Pokazujemy, z czym przyszło zmierzyć się absolwentom szkół ponadgimnazjalnych.Egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym, podobnie jak egzaminy z języka polskiego i matematyki, rozpoczął się punktualnie o godzinie 9. Na jego napisanie maturzyści mieli 120 minut, natomiast żeby zdać, należy uzyskać minimum 30 proc. wszystkich punktów. Wyniki znane będą 5 lipca.

matura
05.05.2022 14:33 Matura 2022. Odpowiedzi z matury z matematyki. Sprawdź, czy zdałeś i na ile punktów

W czwartek 5 maja maturzyści przystąpili do obowiązkowego egzaminu z matematyki na poziomie podstawowym. Podobnie jak wczoraj, z zadaniami zmierzyło się prawie 300 tysięcy abiturientów. Prezentujemy oficjalne arkusze opublikowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, a nasz ekspert podaje, jakie są prawidłowe odpowiedzi. Arkusze egzaminacyjne z matematyki na poziomie podstawowym uczniowie wszystkich szkół ponadgimnazjalnych otworzyli o godzinie 9. To drugi z trzech obowiązkowych egzaminów maturalnych, do których musieli przystąpić absolwenci. Jutro z kolei zmierzą się z językiem obcym.

stock.adobe.com
04.05.2022 14:48 Matura 2022. Odpowiedzi z matury z języka polskiego. Sprawdź, czy zdałeś i na ile punktów

W środę 4 maja miał miejsce pierwszy egzamin składający się na tegoroczne matury. Do testu dojrzałości przystąpiło aż 290 tysięcy absolwentów liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych II stopnia, którzy musieli się zmierzyć językiem polskim na poziomie podstawowym. Nasz ekspert, Piotr Sarmini, przedstawia, jakie są poprawne odpowiedzi wszystkich zadań.Za maturzystami już pierwszy z trzech egzaminów na poziomie podstawowym. W środę punktualnie o godzinie 9.00, tysiące osób zasiadło przed arkuszami egzaminacyjnymi, inaugurując prawdziwy "maraton dojrzałości". Co niezwykle istotne, tegoroczna matura jest przeprowadzana zgodnie z nowymi wymaganiami egzaminacyjnymi, które zostały ogłoszone w grudniu 2020 roku. Mają one związek z faktem, że przez pandemię koronawirusa abiturienci przez znaczną część edukacji uczyli się zdalnie.

EN 01475190 0016
04.05.2022 12:23 Matura 2022. Relacja maturzystów: "Pan Tadeusz" oraz "Noce i dnie" na egzaminie z j. polskiego

W środę, 4 maja rozpoczęły się tegoroczne matury, a uczniowie z całej polski o godzinie 9:00 zasiedli przed arkuszem egzaminacyjnym z języka polskiego. W tym roku absolwenci szkół średnich musieli wykazać się znajomością "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza lub "Nocy i dni" Marii Dąbrowskiej.Jak podaje Radio Zet, w tym roku do egzaminu maturalnego przystąpiło ok. 289 300 tegorocznych absolwentów szkół średnich. Maturzyści na obowiązkowym egzaminie z języka polskiego muszą napisać pracę pisemną na jeden z dwóch tematów.

Screen Twitter / PSL
04.05.2022 11:46 Matura 2022. PSL zakpiło z polityków PiS w dniu egzaminu. Przytoczono wpadki Dudy i Morawieckiego

Polskie Stronnictwo Ludowe w dniu rozpoczęcia matur w wymowny sposób zakpiło z polityków Prawa i Sprawiedliwości, wskazując na luki w ich edukacji, a przede wszystkim wpadki, które odnotowano na przestrzeni lat. Na Twitterze udostępniono wyjątkowe nagranie z nietypowym przesłaniem do wszystkich maturzystów. Tegoroczna matura rozpoczęła się w środę, 4 maja egzaminem z języka polskiego, który zainaugurował trzydniowy maraton testów dojrzałości. W związku z tym okresem, z każdej strony płyną słowa wsparcia dla tysięcy maturzystów, mających przed sobą kilka niezwykle istotnych, jak również ciężkich dni. Specjalne przesłanie postanowiło wystosować Polskie Stronnictwo Ludowe, które w humorystyczny sposób pokrzepiło ogromną liczbę osób. Na profilu na Twitterze partii udostępniono wyjątkowe nagranie uderzające w polityków Prawa i Sprawiedliwości.- Drodzy Maturzyści, powodzenia! W chwili zwątpienia odpalcie ten filmik. Oni zdali, a wy nie dacie rady? Będzie dobrze - można przeczytać w opisie do filmiku. Przedstawia on kompilacje wpadek członków PiS-u, do których doszło na przestrzeni lat. W materiale wideo znalazło się miejsce dla prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego, Beaty Szydło, czy też posła Marka Suskiego.Drodzy Maturzyści, powodzenia! ✊ W chwili zwątpienia odpalcie ten filmik 👇 Oni zdali 🙈 Wy nie dacie rady? 😉 Będzie dobrze 😎#matura2022 pic.twitter.com/297f9A1qfv— 🍀 PSL (@nowePSL) May 4, 2022 Swoje wsparcie maturzystom okazał także wyżej wspomniany prezydent Andrzej Duda, który wraz z małżonką złożył specjalne życzenia wszystkim przystępującym do egzaminu dojrzałości.- Drodzy Maturzyści! Jutro rano zaczynacie swój maraton egzaminacyjny, jedną z najważniejszych prób w życiu. Razem z Agatą życzymy Wam sił, mądrości, wiary w sukces i świetnych wyników. Niech spełnią się wasze marzenia i plany! Powodzenia! - napisał we wtorek za pośrednictwem swojego Twittera.Drodzy Maturzyści! Jutro rano zaczynacie swój maraton egzaminacyjny, jedną z najważniejszych prób w życiu. Razem z Agatą życzymy Wam sił, mądrości, wiary w sukces i świetnych wyników. Niech spełnią się wasze marzenia i plany! Powodzenia!💪👍🤞👩🏼‍🎓👨🏻‍🎓— Andrzej Duda (@AndrzejDuda) May 3, 2022 Warto podkreślić, że w środę, 4 maja do egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym przystąpi ponad 289 tysięcy tegorocznych absolwentów liceów i techników.Według oficjalnych danych w tym roku maturę będzie zdawało również 41 obywateli Ukrainy, a także przeszło 105 tysięcy osób, które nie zdały egzaminu wcześniej, bądź też chcą poprawić wynik z poprzednich lat.Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:Kontrowersyjne słowa papieża Franciszka o działaniach Putina. "Być może skłoniło go do tego szczekanie NATO pod drzwiami"Zmasowany atak na ukraińskie miasta. Rosjanie ostrzelali Lwów, eksplozje słychać na południu KijowaMatura matematyka 2022 odpowiedzi. Rozwiązania zadań maturalnychŹródło: Goniec.pl

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
04.05.2022 10:41 Matura 2022. Alarmy bombowe w kilkunastu szkołach. Służby działały na terenie dwóch województw

Środowy poranek na terenie województwa dolnośląskiego został zakłócony przez liczne zgłoszenia dotyczące podłożenia ładunków wybuchowych w kilkunastu placówkach dydaktycznych w Legnicy. Do akcji musieli wkroczyć tamtejsi policjanci, którzy wraz ze specjalną grupą pirotechniczną skontrolowali wszystkie szkoły. Jak się okazało, w każdej z nich matury odbyły się zgodnie z planem. Do niezwykłego zamieszania doszło na terenie kilkunastu średnich w województwie dolnośląskim. Aż 11 zgłoszeń dotyczyło szkół znajdujących się w Legnicy. Tamtejsza policja otrzymała anonimowe informacje odnoszące się do podłożenia ładunków wybuchowych.- Od rana do komendy miejskiej w Legnicy wpływały liczne informacje o bombach, które miały zostać podłożone w szkołach, w których miały się zacząć egzaminy maturalne. Zarówno policjanci, jak również dyrektorzy poszczególnych placówek byli przygotowani na taką ewentualność, ponieważ tego typu zgłoszenia pojawiają się co roku - podkreśliła podkom. Jagoda Ekiert z biura prasowego legnickiej policji. - Policjanci i specjaliści z grupy minersko-pirotechnicznej sprawdzili każde zgłoszenie. Warto podkreślić, że maile zostały przesłane do 11 placówek na terenie naszego miasta. Na szczęście każde zgłoszenie było fałszywe, dlatego tuż przed godziną 8 rano, maturzyści mogli w spokoju wejść na teren szkoły i przystąpić do swojego egzaminu - podkreśliła. - Choć przypuszczaliśmy, że to są fałszywe alarmy, a szkoły były zabezpieczone przed wejściem osób z zewnątrz, to każde zgłoszenie zgodnie z procedurami musiała sprawdzić specjalna policyjna grupa pirotechniczna - dodała.

Piotr Molecki/East News
04.05.2022 09:34 Andrzej Duda złożył życzenia maturzystom. Pokrzepiające słowa od prezydenta

Prezydent Andrzej Duda za pośrednictwem swojego Twittera życzył wszystkim maturzystom, by ci z mądrością i wiarą w sukces podeszli do tegorocznych egzaminów. - Życzymy Wam sił, mądrości, wiary w sukces i świetnych wyników. Niech spełnią się wasze marzenia i plany! Powodzenia! - napisał polityk, przekazując wraz z Małżonką gorące życzenia tegorocznym abiturientom. Prezydent Andrzej Duda po raz kolejny złożył specjalne życzenia wszystkim maturzystom, którzy przystępują do jednego z najważniejszych egzaminów w ich życiu. Polski polityk podkreślił, że muszą do niego podejść z silną wiarą w sukces, jak również własne umiejętności oraz wiedzę. - Drodzy Maturzyści! Jutro rano zaczynacie swój maraton egzaminacyjny, jedną z najważniejszych prób w życiu. Razem z Agatą życzymy Wam sił, mądrości, wiary w sukces i świetnych wyników. Niech spełnią się wasze marzenia i plany! Powodzenia! - napisał we wtorek za pośrednictwem swojego Twittera. Drodzy Maturzyści! Jutro rano zaczynacie swój maraton egzaminacyjny, jedną z najważniejszych prób w życiu. Razem z Agatą życzymy Wam sił, mądrości, wiary w sukces i świetnych wyników. Niech spełnią się wasze marzenia i plany! Powodzenia!💪👍🤞👩🏼‍🎓👨🏻‍🎓— Andrzej Duda (@AndrzejDuda) May 3, 2022 Warto podkreślić, że w środę 4 maja do egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym przystąpi ponad 289 tysięcy tegorocznych absolwentów liceów i techników. Według oficjalnych danych w tym roku maturę będzie zdawało również 41 obywateli Ukrainy, a także przeszło 105 tysięcy osób, które nie zdały egzaminu wcześniej, bądź też chcą poprawić wynik z poprzednich lat.Jak co roku maturzystów czekają trzy obowiązkowe egzaminy - z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego. Każdy z nich jest prowadzony na poziomie podstawowym. Warto podkreślić, że abiturienci są zobligowani przystąpić do jednego egzaminu na poziomie rozszerzonym. Matura 2022. Kiedy egzaminy?Warto nadmienić, że tegoroczna matura rozpoczęła się w środę, 4 maja. Uczniowie w całej Polsce o godzinie 9 zasiedli do egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. 5 maja, w czwartek, również o godz. 9 rozpocznie się matura podstawowa z matematyki.W piątek 6 maja przewidziany jest na egzaminy z języków nowożytnych. O godz. 9 rozpocznie się matura z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Uczniowie, którzy zdecydują się na egzamin z języka francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego lub włoskiego na poziomie podstawowym, zasiądą do jego pisania o godz. 14.W poniedziałek 9 maja rozpoczną się matury na poziomie rozszerzonym i potrwają do 23 maja. Z kolei egzaminy ustne dla uczniów, którzy wyrazili chęć wzięcia w nich udziału, odbędą się między 18 a 20 maja.Finalne wyniki matur zarówno z poziomu podstawowego, jak również rozszerzonego, zostaną przedstawione 5 lipca 2022 r. o godzinie 8.30.Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:Kontrowersyjne słowa papieża Franciszka o działaniach Putina. "Być może skłoniło go do tego szczekanie NATO pod drzwiami"Zmasowany atak na ukraińskie miasta. Rosjanie ostrzelali Lwów, eksplozje słychać na południu KijowaMatura matematyka 2022 odpowiedzi. Rozwiązania zadań maturalnychŹródło: Goniec.pl

Freepik
04.05.2022 08:46 "Przecieki maturalne 2022", "Mamy arkusze CKE". Eksperci ostrzegają maturzystów przed oszustami

Specjaliści ostrzegają tegorocznych maturzystów przed podejrzanymi komunikatami w sieci. Tytuły zawierające frazy: "Przecieki", "zobacz, co będzie na maturze", "mamy arkusze CKE" mogą zawierać bardzo niebezpieczną zawartość. Co roku pojawiają się one tuż przed maturą, sugerując maturzystom, że doszło do wycieku arkuszy maturalnych CKE, oferując dostęp za opłatą. W związku z wysypem takich treści, eksperci biją na alarm. Każdego roku, tuż przed maturą, w sieci można znaleźć wiele niebezpiecznych treści, sugerujących, że doszło do wycieku arkuszy maturalnych z baz CKE. W zdecydowanej większości są to bezczelne próby oszustwa, a przede wszystkim naciągnięcia zadających. Warto zaznaczyć, że tegoroczna matura rozpocznie się w środę 4 maja. Już o godzinie 9.00 maturzyści zasiądą do rozwiazywania pierwszego arkusza przygotowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, z języka polskiego na poziomie podstawowym. Jak można się spodziewać, tuż przed egzaminem dojrzałości w internecie można znaleźć ogrom niesprawdzonych materiałów, sugerujących, że cześć arkuszy maturalnych trafiła do sieci.

matura unieważnienie matura 2022
03.05.2022 16:25 Twoja matura może zostać unieważniona. Tłumaczymy, w jakich przypadkach

Matura 2022. Egzamin może zostać unieważniony w każdym momencie trwania, jak i już po jego zakończeniu. Co może narazić pojedynczych uczniów lub nawet całą salę na powtórkę egzaminu w czerwcu? O unieważnienie matury mogą ubiegać się również uczniowie, którzy pisali egzamin w nieregulaminowych warunkach - wówczas mogą powtórzyć go również w czerwcu, jeśli ich odwołanie zostanie przyjęte.

Matura
03.05.2022 12:53 Matura 2022. Gdzie znaleźć odpowiedzi maturalne?

Gdzie znaleźć odpowiedzi maturalne? Tuż po zakończeniu każdego z egzaminów Matury 2022 arkusze maturalne pojawią się na stronie CKE. Na Goniec.pl przedstawimy zarówno same pytania, jak i rozwiązania zadań egzaminacyjnych. 4 maja rozpoczyna się matura 2022. Uczniowie w całej Polsce przystąpią do egzaminu dojrzałości. Na naszej stronie pokażemy, jak wyglądać powinny odpowiedzi na pytania maturalne. Matura 2022. Gdzie znaleźć odpowiedzi?W środę rozpoczynają się egzaminy maturalne, które zadecydują o przyszłości wielu młodych Polaków. Aby otrzymać świadectwo dojrzałości, uczniowie będą musieli osiągnąć pozytywny wynik z matury podstawowej z języka polskiego, matematyki, wybranego języka nowożytnego oraz matury rozszerzonej z wybranego przedmiotu dodatkowego. W przypadku trzech pierwszych egzaminów, maturzysta musi osiągnąć wynik przynajmniej 30% poprawnie wykonanych zadań. W egzaminach rozszerzonych próg zaliczenia nie jest ściśle określony. Po godz. 14, po każdym z zakończonych egzaminów matury 2022, na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej pojawią się arkusze maturalne. Na portalu Goniec.pl znaleźć będzie można transmisję z rozwiązywania zadań. Matura 2022. Kiedy egzaminy? Matura 2022 rozpoczyna się 4 maja. Uczniowie w całej Polsce zasiądą o godz. 9 do egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. 5 maja, w czwartek, również o godz. 9 rozpocznie się matura podstawowa z matematyki. 6 maja przewidziany jest na egzaminy z języków nowożytnych. O godz. 9 rozpocznie się matura z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Uczniowie, którzy zdecydują się na egzamin z języka francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego lub włoskiego na poziomie podstawowym, zasiądą do jego pisania o godz. 14. W poniedziałek 9 maja rozpoczną się matury na poziomie rozszerzonym. Potrwają do 23 maja. Egzaminy ustne dla uczniów, którzy wyrazili chęć wzięcia w nich udziału, odbędą się między 18 a 20 maja. Wyniki matur, zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym, przedstawione zostaną 5 lipca 2022 r. o godzinie 8.30. Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:Krzysztof Rutkowski wyjawił, dlaczego nagrywano Katarzynę Cichopek. Powody zaskakują"Paragony grozy" straszą na majówce. Bosacka pokazała, ile muszą płacić turyściMatura język angielski 2022. Co trzeba umieć na maturę z angielskiego?Źródło: goniec.pl

matura
29.04.2022 10:35 Uwaga, rodzice i maturzyści. Dyrektor CKE wydał komunikat, będzie inaczej niż rok i 2 lata temu

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej wydał istotny komunikat dotyczący przeprowadzania tegorocznych matur. Marcin Smolik poinformował, że podczas pisania zbliżających się egzaminów nie obowiązują już specjalne wytyczne sanitarne, do których stosować się trzeba było w 2020 i 2021 roku. Wciąż wydane są jednak pewne rekomendacje, należy też pamiętać o zachowaniu podstawowych zasad higieny.Tegoroczne matury rozpoczynają się już za niecały tydzień. W środę wszyscy abiturienci egzaminem na poziomie podstawowym z języka polskiego zainaugurują istny maraton, który potrwa do 23 maja.

wos matura 2022
28.04.2022 14:59 WOS rozszerzona matura 2022. Co trzeba umieć, żeby zdać maturę z WOS?

Jakie są wymagania na maturze rozszerzonej z WOS? To egzamin, który daje wstęp m.in. na prawo, a dobre przygotowanie do niego może zaowocować później również na studiach. Co trzeba umieć, by mieć jak najlepszy wynik?Matura z WOS, podobnie jak inne matury rozszerzone, nie jest obowiązkowy. To oznacza, że nie można go nie zdać, a liczy się każdy wynik uzyskany z egzaminu, nawet ten minimalny.

matura historia 2022 arkusze maturalne
28.04.2022 14:48 Matura rozszerzona historia 2022. Arkusze maturalne z historii z lat ubiegłych

Żeby jak najlepiej przygotować się do matury rozszerzonej z historii, warto zapoznać się dokładnie z arkuszami maturalnymi z poprzednich lat. Jakie zadania pojawiały się wcześniej i czego można spodziewać się po tegorocznym egzaminie?W tym roku ostatni rocznik maturalny, który uczył się jeszcze w gimnazjach - w przyszłym roku zmienią się zasady maturalne i to ostatni raz, gdy można w pełni skorzystać z arkuszy z poprzednich lat.

matura wos 2022 arkusze maturalne
28.04.2022 14:46 Matura WOS 2022. Arkusze maturalne z lat ubiegłych, przekonaj się czy zdasz

Matura z WOS tuż tuż, a najlepiej przygotować się do niej nie tylko dzięki przypomnieniu teoretycznemu, ale również korzystając z dostępnych narzędzi. Jednym z nich są arkusze maturalne. Jak wyglądała matura rozszerzona z WOS w poprzednich latach?Od 2015 obowiązują znane nam dziś zasady maturalne, które swój żywot zakończą na tegorocznych arkuszach ze względu na to, że już za rok maturę zdawać będą pierwsi abiturienci, którzy ukończyli 4-letnie licea lub 5-letnie technika.

matura 2022 wos
26.04.2022 15:50 Matura WOS 2022 odpowiedzi. Rozwiązania zadań maturalnych z WOS

Jakie są odpowiedzi do zadań z matury rozszerzonej z WOS? Choć nie jest to przedmiot, którego nie można nie zdać, otwiera drogi na najbardziej prestiżowe humanistyczne kierunki. W tym artykule znajdziesz odpowiedzi do zadań. Matura z WOS daje wstęp na takie kierunki jak prawo czy psychologia, jak również na inee studia społeczne i humanistyczne. W niektórych przypadkach pozwala również na rekrutowanie się na studia językowe.

matura historia 2022
26.04.2022 14:49 Matura historia 2022 odpowiedzi. Sprawdź, czy zdałeś egzamin

Jakie są odpowiedzi do zadań z matury z historii? W tym artykule każdy maturzysta będzie miał możliwość sprawdzić, jaki wynik udało mu się uzyskać z matury rozszerzonej z historii. Czy pomoże on w walce o wymarzone studia?Matura rozszerzona z historii jest jedną z matur nieobowiązkowych. To oznacza, że uzyskanie nawet minimalnego wyniku nie sprawi, że egzamin nie zostanie zaliczony. Warto jednak pamiętać, że im wyższy wynik, tym lepsze perspektywy na dostanie się na studia.

matura 2022 informatyka
26.04.2022 14:03 Matura rozszerzona informatyka 2022. Co muszę umieć, żeby zdać?

Matura z informatyki 2022. Jakie pytania najczęściej pojawiają się na arkuszach maturalnych i co najlepiej przygotować, by osiągnąć jak najlepszy wynik? Matura z informatyki jest najdłuższą ze wszystkich matur i uważana jest również za najtrudniejszą. Jakie pytania i zagadnienia pojawiają się w niej najczęściej?Matura z informatyki została zaplanowana na 20 maja na godzinę 9:00 i potrwa łącznie 210 minut - 60 minut przeznaczone jest na pierwszą część teoretyczną, a 150 minut - na część praktyczną. Pomiędzy nimi zaplanowana jest półgodzinna przerwa.

matura informatyka 2022
26.04.2022 11:48 Matura informatyka 2022. Co jest na maturze z informatyki? Wymagania na maturę z informatyki

Jakie są wymagania na maturę z informatyki w 2022 roku? Jeden z ostatnich egzaminów maturalnych jest dość osobliwy - składa się z dwóch części i znacząco wykracza poza powszechnie pojmowane zajęcia z informatyki. Jaką wiedzę trzeba mieć, by uzyskać z niej dobry wynik?Matura z informatyki odbędzie się w piątek 20 maja w sesji porannej, zacznie się więc o godzinie 9:00. Od lat funkcjonuje już jedynie w poziomie rozszerzonym i uczniowie nie mogą jej zdawać na poziomie podstawowym.

matura historia 2022 wymagania
25.04.2022 14:03 Matura historia 2022. Co musisz wiedzieć, żeby zdać? Wymagania na maturę z historii

Co jest potrzebne do tego, by zdać maturę z historii 2022? To jeden z najtrudniejszych egzaminów maturalnych - znajduje się w nim bardzo wiele pytań otwartych i zdaje go stosunkowo niewielu uczniów. Co należy wiedzieć przed podejściem do egzaminu?Abiturienci chcący zdawać maturę z historii będą mogli dzięki niej dostać się na kierunki humanistyczne - w tym prawo i psychologię.

matura historia 2022
25.04.2022 12:52 Matura historia 2022. Kiedy jest matura z historii? O której rozszerzona matura z historii?

Matura z historii 2022 zbliża się wielkimi krokami. Jest to jeden z najtrudniejszych egzaminów maturalnych i w efekcie niewielu uczniów się go podejmuje. Kiedy i o której rozpocznie się tegoroczna rozszerzona matura z historii? Uczniowie zdający maturę rozszerzoną z historii wybierają kierunki humanistyczne. Wysoki wynik z tego przedmioty może dać wstęp na takie kierunki jak prawo czy psychologia.

matura
19.04.2022 22:10 Matura geografia 2022. Co będzie na maturze z geografii? Czego nie będzie na maturze z geografii?

Matura geografia 2022. Co będzie na maturze z geografii? Czego nie będzie na maturze z geografii? Te pytania spędzają sen z powiek wszystkim maturzystom, którzy zdecydowali się na przystąpienie do tego egzaminu. Warto przypomnieć sobie te tematy w ramach obowiązkowej powtórki przed maturą.Matura z geografii jest furtką do przyszłości dla absolwentów szkół średnich, którzy łączą dorosłe życie z kierunkami biznesowymi i ekonomicznymi. By dostać się na wymarzony kierunek, trzeba wykazać się wiedzą, która przełoży się na świetne wyniki. Dobrym pomysłem jest również sprawdzanie, czy pojawiły się przecieki maturalne.

matura
19.04.2022 21:34 Matura geografia 2022. O której matura rozszerzona z geografii?

Matura geografia 2022. Matura rozszerzona z geografii to egzamin, na który z niecierpliwością czekają przede wszystkim absolwenci szkół średnich, którzy marzą o kierunkach biznesowych i ekonomicznych, ale także przyszli nauczyciele geografii.Co ciekawe, niektóre uczelnie biorą pod uwagę wynik matury rozszerzonej z geografii podczas rekrutacji na kierunki takie jak filozofia, praca socjalna i filologie. To świetny wybór również dla pasjonatów ochrony środowiska i towaroznawstwa.

matura
19.04.2022 21:13 Matura fizyka 2022 odpowiedzi. Rozwiązania zadań z rozszerzonej fizyki

Matura fizyka 2022. Matura rozszerzona z fizyki jest jednym z najczęściej wybieranych przez absolwentów szkół średnich rozszerzeń. Choć niemożliwe jest oblanie egzaminu, słaby wynik może zamknąć uczniowi drzwi na wymarzone studia. W tym artykule znajdziesz odpowiedzi do zadań.Matura z fizyki - szczególnie ta dobrze zdana - umożliwia aplikowanie na kierunki techniczne i okołomedyczne. Absolwenci, których wynik jest naprawdę wysoki, najczęściej starają się na przyjęcie na kierunki fizyczne, informatyczne, techniczne oraz medyczne.

matura
19.04.2022 21:02 Matura fizyka 2022. O której matura rozszerzona z fizyki?

Matura fizyka 2022. Matura z fizyki to jeden z najbardziej wymagających egzaminów. Decydują się na niego głównie uczniowie, którzy chcą poświęcić życie nauce i technice. Tylko świetny wynik może zagwarantować miejsce na wymarzonych politechnikach.Co ciekawe, dobrze zdana matura z fizyki może być przepustką na wymagające kierunki medyczne. Ich absolwenci mogą m.in. obsługiwać specjalne urządzenia medyczne, obliczać dawki promieniowania w radioterapii onkologiczne i być członkami zespołów medycznych.

matura 2022 język angielski ile trwa
19.04.2022 20:25 Matura chemia 2022 wyniki. Odpowiedzi do matury z chemii

Matura chemia 2022. Matura rozszerzona z chemii jest jednym z najczęściej wybieranych przez absolwentów szkół średnich rozszerzeń. Choć niemożliwe jest oblanie egzaminu, słaby wynik może zamknąć uczniowi drzwi na wymarzone studia. W tym artykule znajdziesz odpowiedzi do zadań.Matura z chemii - szczególnie ta dobrze zdana - umożliwia aplikowanie na prestiżowe kierunki medyczne i okołomedyczne. Absolwenci, których wynik jest naprawdę wysoki, najczęściej starają się na przyjęcie na wydziały lekarskie, weterynarię, farmację, chemiczne, a także na studia inżynierskie z zakresu inżynierii produkcji.

matura 2022 matura z matematyki
19.04.2022 20:02 Matura chemia 2022. Termin matury z chemii. O której jest rozszerzona matura z chemii

Matura chemia 2022. Termin matury z chemii. O której jest rozszerzona matura z chemii? To zagadnienia, które już teraz spędzają sen z oczu maturzystów. Chemia to jedno z najczęściej wybieranych rozszerzeń - jest niezbędne do podjęcia między innymi studiów medycznych i okołomedycznych. Egzamin można zdawać tylko na poziomie rozszerzonym.Wielu uczniom, którzy decydują się na zdawanie matury z chemii, zależy na bardzo wysokich wynikach. Nic dziwnego - egzamin z tego przedmiotu wyjątkowo często jest przepustką na najbardziej prestiżowe kierunki studiów.

matura biologia 2022
19.04.2022 19:22 Matura chemia 2022. Co możesz wnieść na maturę z chemii?

Matura chemia 2022. Co możesz wnieść na maturę z chemii? Uczniowie ostatnich klas szkół średnich, którzy lada dzień przystąpią do egzaminów maturalnych, powinni pamiętać o zabraniu ze sobą kilku przedmiotów, które będą nieocenioną pomocą. Warto wiedzieć również, czego absolutnie nie można wnieść na salę.Matura z chemii zbliża się wielkimi krokami. Maturzyści przystąpią do egzaminu już w poniedziałek 16 maja. Co powinni wziąć ze sobą na salę?

biologia matura 2022
18.04.2022 08:50 Matura biologia 2022. Wymagania na maturę z biologii. Co musisz wiedzieć, żeby zdać?

Matura z biologii 2022. Jakie są wymagania na maturę z biologii? Co trzeba umieć, by uzyskać z niej dobry wynik? W poniższym artykule przedstawiamy ogólne zagadnienia, które trzeba bezbłędnie poznać, by przygotować się do egzaminu. Warto przypomnieć, że matura z biologii nie jest maturą obowiązkową i występuje jedynie w formie rozszerzonej - od kilku lat nie istnieje już matura podstawowa z biologii i nie można takiej zdawać. Jej brak obowiązkowości oznacza, że nie można jej nie zdać - nawet osoba, które nie uzyska żadnych punktów nie będzie miała niezdanej matury.

  • 1
  • 2