Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Matura geografia 2022. O której matura rozszerzona z geografii?
Irmina Jach
Irmina Jach 19.04.2022 21:34

Matura geografia 2022. O której matura rozszerzona z geografii?

matura
Pixabay/katemangostar

Matura geografia 2022. Matura rozszerzona z geografii to egzamin, na który z niecierpliwością czekają przede wszystkim absolwenci szkół średnich, którzy marzą o kierunkach biznesowych i ekonomicznych, ale także przyszli nauczyciele geografii.

Co ciekawe, niektóre uczelnie biorą pod uwagę wynik matury rozszerzonej z geografii podczas rekrutacji na kierunki takie jak filozofia, praca socjalna i filologie. To świetny wybór również dla pasjonatów ochrony środowiska i towaroznawstwa.

Matura rozszerzona z geografii. O której matura rozszerzona z geografii?

Matura rozszerzona z geografii rozpocznie się o godzinie 9:00. Oznacza to, że absolwenci muszą zjawić się w szkołach w godzinach porannych. Egzamin maturalny z geografii odbędzie się w środę 18 maja.

Można go zdawać tylko na poziomie rozszerzonym. Oznacza to, że do matury z geografii przystąpią tylko uczniowie, którzy wcześniej złożyli stosowne deklaracje.

Matura rozszerzona z geografii. Co można wnieść na maturę z geografia? Bez tego nie wpuszczą cię na salę

Matura nazywana jest egzaminem dojrzałości. Nie bez powodu - mogą do niej przystąpić wyłącznie osoby pełnoletnie, które legitymują się dokumentem potwierdzający ich wiek. Na maturę z fizyki trzeba więc zabrać ze sobą dowód osobisty.

Zapominalscy będą mogli okazać go również w wersji mobilnej, instalując wcześniej aplikację mObywatel na telefonie komórkowym. Warto pamiętać jednak o wyłączeniu sprzętu przez rozpoczęciem egzaminu. Nagły dzwonek może zaszkodzić nie tylko właścicielowi smartfona, ale także innym maturzystom.

Na maturze rozszerzonej z geografii warto mieć ze sobą również linijkę (przezroczystą), kalkulator prosty (pozwalający wyłącznie na dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie) oraz lupę. Te przedmioty z pewnością ułatwią rozwiązywanie zadań.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl