Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Matura WOS 2022 odpowiedzi. Rozwiązania zadań maturalnych z WOS
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 26.04.2022 15:50

Matura WOS 2022 odpowiedzi. Rozwiązania zadań maturalnych z WOS

matura 2022 wos
Unsplash/Akshay Chauhan

Jakie są odpowiedzi do zadań z matury rozszerzonej z WOS? Choć nie jest to przedmiot, którego nie można nie zdać, otwiera drogi na najbardziej prestiżowe humanistyczne kierunki. W tym artykule znajdziesz odpowiedzi do zadań.

Matura z WOS daje wstęp na takie kierunki jak prawo czy psychologia, jak również na inee studia społeczne i humanistyczne. W niektórych przypadkach pozwala również na rekrutowanie się na studia językowe.

Matura WOS 2022 odpowiedzi. Rozwiązania zadań maturalnych z WOS

Matura z WOS w tym roku odbędzie się w pechowym dla niektórych dniu, czyli w piątek 13 maja. Przygotowani uczniowie raczej nie będą się jednak zrażać tym terminem i napiszą egzamin z całą przygotowaną przez lata wiedzą.

Matura z WOS trwa 180 minut bez żadnych przerw. Warto pojawić się co najmniej pół godziny przed planowanym egzaminem, by móc spokojnie zająć miejscem i nie stresować się niepotrzebnie ewentualnym spóźnieniem.

Maturzyści będą musieli zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi funkcjonowania państwa polskiego w kontekście prawa i ustalonych zasad oraz z elementami historii najnowszej.

Oficjalne wyniki matur będzie można odebrać dopiero w czerwcu. To oznacza, że między napisaniem egzaminu a otrzymaniem świadectwa maturalnego minie ponad miesiąc. W tym czasie można jednak sprawdzić odpowiedzi do zadań maturalnych.

W tym artykule przedstawione zostaną odpowiedzi do zadań zamkniętych jednokrotnego wyboru lub prawda/fałsz oraz otwartych, które wymagały większego rozpisania się przez ucznia i precyzji w odpowiedzi.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl