Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Matura historia 2022 odpowiedzi. Sprawdź, czy zdałeś egzamin
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 26.04.2022 14:49

Matura historia 2022 odpowiedzi. Sprawdź, czy zdałeś egzamin

matura historia 2022
Unsplash/Ivan Aleksic

Jakie są odpowiedzi do zadań z matury z historii? W tym artykule każdy maturzysta będzie miał możliwość sprawdzić, jaki wynik udało mu się uzyskać z matury rozszerzonej z historii. Czy pomoże on w walce o wymarzone studia?

Matura rozszerzona z historii jest jedną z matur nieobowiązkowych. To oznacza, że uzyskanie nawet minimalnego wyniku nie sprawi, że egzamin nie zostanie zaliczony. Warto jednak pamiętać, że im wyższy wynik, tym lepsze perspektywy na dostanie się na studia.

Matura historia 2022 odpowiedzi. Sprawdź, czy zdałeś egzamin

Matura rozszerzona z historii jest jednym z najtrudniejszych egzaminów dla maturzystów i przystępuje do niej stosunkowo niewielu uczniów. Trudność w niej sprawia bardzo wiele pytań otwartych oraz wypracowanie - potrzebna w nim jest wyjątkowa precyzja.

Matura z historii otwiera drzwi na takie kierunki jak prawo czy psychologia. Z dobrego wyniku mogą również skorzystać osoby wybierające studia etnologiczne, antropologiczne, językowe czy społeczne.

Matura z historii trwa 180 minut i podzielona jest na pytania otwarte omawiające źródła, zamknięte (m.in. prawda/fałsz) oraz wypracowanie.

W tym artykule znajdziecie odpowiedzi na pytania otwarte z wyjaśnieniem oraz zamknięte. Ze względu na to, że wypracowanie jest formą o wiele bardziej dowolną, na jego wyniki abiturienci będą musieli zaczekać aż do czerwca.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl