Goniec.pl

F1Digitals/pixabay.com

Matura 2022. Gdzie znaleźć odpowiedzi maturalne?

3 Maja 2022

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Gdzie znaleźć odpowiedzi maturalne? Tuż po zakończeniu każdego z egzaminów Matury 2022 arkusze maturalne pojawią się na stronie CKE. Na Goniec.pl przedstawimy zarówno same pytania, jak i rozwiązania zadań egzaminacyjnych.

4 maja rozpoczyna się matura 2022. Uczniowie w całej Polsce przystąpią do egzaminu dojrzałości. Na naszej stronie pokażemy, jak wyglądać powinny odpowiedzi na pytania maturalne.

Matura 2022. Gdzie znaleźć odpowiedzi?

W środę rozpoczynają się egzaminy maturalne, które zadecydują o przyszłości wielu młodych Polaków. Aby otrzymać świadectwo dojrzałości, uczniowie będą musieli osiągnąć pozytywny wynik z matury podstawowej z języka polskiego, matematyki, wybranego języka nowożytnego oraz matury rozszerzonej z wybranego przedmiotu dodatkowego.

W przypadku trzech pierwszych egzaminów, maturzysta musi osiągnąć wynik przynajmniej 30% poprawnie wykonanych zadań. W egzaminach rozszerzonych próg zaliczenia nie jest ściśle określony.

Po godz. 14, po każdym z zakończonych egzaminów matury 2022, na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej pojawią się arkusze maturalne. Na portalu Goniec.pl znaleźć będzie można transmisję z rozwiązywania zadań.

Matura 2022. Kiedy egzaminy?

Matura 2022 rozpoczyna się 4 maja. Uczniowie w całej Polsce zasiądą o godz. 9 do egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. 5 maja, w czwartek, również o godz. 9 rozpocznie się matura podstawowa z matematyki.

6 maja przewidziany jest na egzaminy z języków nowożytnych. O godz. 9 rozpocznie się matura z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Uczniowie, którzy zdecydują się na egzamin z języka francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego lub włoskiego na poziomie podstawowym, zasiądą do jego pisania o godz. 14.

W poniedziałek 9 maja rozpoczną się matury na poziomie rozszerzonym. Potrwają do 23 maja. Egzaminy ustne dla uczniów, którzy wyrazili chęć wzięcia w nich udziału, odbędą się między 18 a 20 maja.

Wyniki matur, zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym, przedstawione zostaną 5 lipca 2022 r. o godzinie 8.30.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Krzysztof Rutkowski wyjawił, dlaczego nagrywano Katarzynę Cichopek. Powody zaskakują

  • "Paragony grozy" straszą na majówce. Bosacka pokazała, ile muszą płacić turyści

  • Matura język angielski 2022. Co trzeba umieć na maturę z angielskiego?

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Samochód niemal wjechał w wózek na pasach dla pieszych. Było o krok od tragedii
Czytaj więcej >

Polska

Gang trucicieli usłyszał zarzuty. Oburzające, co robili seniorom
Czytaj więcej >

Wiadomości

16-letni Krzysztof Dymiński zaginął. Mama nastolatka opublikowała apel
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ciężarna 33-latka zmarła w szpitalu. Rodzina zabrała głos, na jaw wyszła przyczyna śmierci
Czytaj więcej >

Polska

Wstrząsające nagranie z polskiej myjni obiegło sieć. Świadkowie próbowali reagować
Czytaj więcej >

Polska

Ksiądz miał dotykać uczennice na religii. Dyrektorka zareagowała, wieś chciała wywieźć ją na taczkach
Czytaj więcej >
Paweł Sekmistrz

Redaktor portalu Goniec.pl. Przez lata związany byłem z lokalnymi rozgłośniami radiowymi, gdzie udzielałem się jako prezenter i dziennikarz. Od 2020 r. pełniłem funkcję redaktora portali WTV i Wawa Info. Z wykształcenia jestem polonistą i filmoznawcą. Moje hobby to przede wszystkim kino - to dobre i to złe. Współpracuję z magazynem "Netfilm". Jestem szaleńczo zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]