Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Matura chemia 2022. Termin matury z chemii. O której jest rozszerzona matura z chemii
Irmina Jach
Irmina Jach 19.04.2022 20:02

Matura chemia 2022. Termin matury z chemii. O której jest rozszerzona matura z chemii

matura 2022 matura z matematyki
Pixabay/F1Digitals

Matura chemia 2022. Termin matury z chemii. O której jest rozszerzona matura z chemii? To zagadnienia, które już teraz spędzają sen z oczu maturzystów. Chemia to jedno z najczęściej wybieranych rozszerzeń - jest niezbędne do podjęcia między innymi studiów medycznych i okołomedycznych. Egzamin można zdawać tylko na poziomie rozszerzonym.

Wielu uczniom, którzy decydują się na zdawanie matury z chemii, zależy na bardzo wysokich wynikach. Nic dziwnego - egzamin z tego przedmiotu wyjątkowo często jest przepustką na najbardziej prestiżowe kierunki studiów.

Matura chemia 2022. Termin matury z chemii.

Matura z chemii jest jednym z najbardziej wymagających egzaminów. Maturzysta, który chce dostać się na kierunki medyczne lub okołomedyczne musi zdać go niemal perfekcyjnie. Na świetnych wynikach zależy również przyszłym laborantom i nauczycielom chemii.

Maturzyści będą mogli sprawdzić swoją wiedzę już w poniedziałek 16 maja. Chemię można obecnie zdawać wyłącznie na poziomie rozszerzonym. Nie jest to matura obowiązkowa i zdają ją jedynie maturzyści, którzy złożyli odpowiednią deklarację.

Dla wielu absolwentów szkół średnich matura z chemii jest nierozerwalnie połączona z maturą rozszerzoną z biologii. Tylko połączenie tych dwóch przedmiotów może zapewnić przepustkę na prestiżowy kierunek lekarski.

Na najlepszych uniwersytetach medycznych w kraju do dostania się na kierunek lekarski potrzebne jest często przekroczenie 90 procent w wyniku obu matur. Wielu absolwentów szkół średnich sięga jednak po inne możliwości i próbuje swoich sił na kierunkach takich jak pielęgniarstwo, stomatologia, farmacja, weterynaria, psychologia czy biotechnologia.

Matura chemia 2022. O której jest rozszerzona matura z chemii?

Egzamin z chemii rozpocznie się 16 maja w godzinach porannych. Absolwenci szkół średnich zasiądą w egzaminacyjnych ławkach o godzinie 9:00.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl