Goniec.pl

Screen Twitter: PSL

Matura 2022. PSL zakpiło z polityków PiS w dniu egzaminu. Przytoczono wpadki Dudy i Morawieckiego

4 Maja 2022

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Polskie Stronnictwo Ludowe w dniu rozpoczęcia matur w wymowny sposób zakpiło z polityków Prawa i Sprawiedliwości, wskazując na luki w ich edukacji, a przede wszystkim wpadki, które odnotowano na przestrzeni lat. Na Twitterze udostępniono wyjątkowe nagranie z nietypowym przesłaniem do wszystkich maturzystów.

Tegoroczna matura rozpoczęła się w środę, 4 maja egzaminem z języka polskiego, który zainaugurował trzydniowy maraton testów dojrzałości. W związku z tym okresem, z każdej strony płyną słowa wsparcia dla tysięcy maturzystów, mających przed sobą kilka niezwykle istotnych, jak również ciężkich dni.

Specjalne przesłanie postanowiło wystosować Polskie Stronnictwo Ludowe, które w humorystyczny sposób pokrzepiło ogromną liczbę osób. Na profilu na Twitterze partii udostępniono wyjątkowe nagranie uderzające w polityków Prawa i Sprawiedliwości.

- Drodzy Maturzyści, powodzenia! W chwili zwątpienia odpalcie ten filmik. Oni zdali, a wy nie dacie rady? Będzie dobrze - można przeczytać w opisie do filmiku.

Przedstawia on kompilacje wpadek członków PiS-u, do których doszło na przestrzeni lat. W materiale wideo znalazło się miejsce dla prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego, Beaty Szydło, czy też posła Marka Suskiego.

Swoje wsparcie maturzystom okazał także wyżej wspomniany prezydent Andrzej Duda, który wraz z małżonką złożył specjalne życzenia wszystkim przystępującym do egzaminu dojrzałości.

- Drodzy Maturzyści! Jutro rano zaczynacie swój maraton egzaminacyjny, jedną z najważniejszych prób w życiu. Razem z Agatą życzymy Wam sił, mądrości, wiary w sukces i świetnych wyników. Niech spełnią się wasze marzenia i plany! Powodzenia! - napisał we wtorek za pośrednictwem swojego Twittera.

Warto podkreślić, że w środę, 4 maja do egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym przystąpi ponad 289 tysięcy tegorocznych absolwentów liceów i techników.

Według oficjalnych danych w tym roku maturę będzie zdawało również 41 obywateli Ukrainy, a także przeszło 105 tysięcy osób, które nie zdały egzaminu wcześniej, bądź też chcą poprawić wynik z poprzednich lat.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Kontrowersyjne słowa papieża Franciszka o działaniach Putina. "Być może skłoniło go do tego szczekanie NATO pod drzwiami"

  • Zmasowany atak na ukraińskie miasta. Rosjanie ostrzelali Lwów, eksplozje słychać na południu Kijowa

  • Matura matematyka 2022 odpowiedzi. Rozwiązania zadań maturalnych

Źródło: Goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Samochód niemal wjechał w wózek na pasach dla pieszych. Było o krok od tragedii
Czytaj więcej >

Polska

Gang trucicieli usłyszał zarzuty. Oburzające, co robili seniorom
Czytaj więcej >

Wiadomości

16-letni Krzysztof Dymiński zaginął. Mama nastolatka opublikowała apel
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ciężarna 33-latka zmarła w szpitalu. Rodzina zabrała głos, na jaw wyszła przyczyna śmierci
Czytaj więcej >

Polska

Wstrząsające nagranie z polskiej myjni obiegło sieć. Świadkowie próbowali reagować
Czytaj więcej >

Polska

Ksiądz miał dotykać uczennice na religii. Dyrektorka zareagowała, wieś chciała wywieźć ją na taczkach
Czytaj więcej >
Piotr Dutka

Motoryzacją interesuje się od najmłodszych lat. Szczególnym uczuciem darzę niemiecka myśl techniczną, choć amerykańskie musclecary również powodują u mnie szybsze bicie serca.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]