Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Matura 2022. PSL zakpiło z polityków PiS w dniu egzaminu. Przytoczono wpadki Dudy i Morawieckiego
Piotr Dutka
Piotr Dutka 04.05.2022 11:46

Matura 2022. PSL zakpiło z polityków PiS w dniu egzaminu. Przytoczono wpadki Dudy i Morawieckiego

Screen Twitter / PSL
Screen Twitter: PSL

Polskie Stronnictwo Ludowe w dniu rozpoczęcia matur w wymowny sposób zakpiło z polityków Prawa i Sprawiedliwości, wskazując na luki w ich edukacji, a przede wszystkim wpadki, które odnotowano na przestrzeni lat. Na Twitterze udostępniono wyjątkowe nagranie z nietypowym przesłaniem do wszystkich maturzystów.

Tegoroczna matura rozpoczęła się w środę, 4 maja egzaminem z języka polskiego, który zainaugurował trzydniowy maraton testów dojrzałości. W związku z tym okresem, z każdej strony płyną słowa wsparcia dla tysięcy maturzystów, mających przed sobą kilka niezwykle istotnych, jak również ciężkich dni.

Specjalne przesłanie postanowiło wystosować Polskie Stronnictwo Ludowe, które w humorystyczny sposób pokrzepiło ogromną liczbę osób. Na profilu na Twitterze partii udostępniono wyjątkowe nagranie uderzające w polityków Prawa i Sprawiedliwości.

- Drodzy Maturzyści, powodzenia! W chwili zwątpienia odpalcie ten filmik. Oni zdali, a wy nie dacie rady? Będzie dobrze - można przeczytać w opisie do filmiku.

Przedstawia on kompilacje wpadek członków PiS-u, do których doszło na przestrzeni lat. W materiale wideo znalazło się miejsce dla prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego, Beaty Szydło, czy też posła Marka Suskiego.

Swoje wsparcie maturzystom okazał także wyżej wspomniany prezydent Andrzej Duda, który wraz z małżonką złożył specjalne życzenia wszystkim przystępującym do egzaminu dojrzałości.

- Drodzy Maturzyści! Jutro rano zaczynacie swój maraton egzaminacyjny, jedną z najważniejszych prób w życiu. Razem z Agatą życzymy Wam sił, mądrości, wiary w sukces i świetnych wyników. Niech spełnią się wasze marzenia i plany! Powodzenia! - napisał we wtorek za pośrednictwem swojego Twittera.

Warto podkreślić, że w środę, 4 maja do egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym przystąpi ponad 289 tysięcy tegorocznych absolwentów liceów i techników.

Według oficjalnych danych w tym roku maturę będzie zdawało również 41 obywateli Ukrainy, a także przeszło 105 tysięcy osób, które nie zdały egzaminu wcześniej, bądź też chcą poprawić wynik z poprzednich lat.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl