Goniec.pl > Polityka > Andrzej Duda złożył życzenia maturzystom. Pokrzepiające słowa od prezydenta
Piotr Dutka
Piotr Dutka 04.05.2022 09:34

Andrzej Duda złożył życzenia maturzystom. Pokrzepiające słowa od prezydenta

Piotr Molecki/East News
Piotr Molecki/East News

Prezydent Andrzej Duda za pośrednictwem swojego Twittera życzył wszystkim maturzystom, by ci z mądrością i wiarą w sukces podeszli do tegorocznych egzaminów. - Życzymy Wam sił, mądrości, wiary w sukces i świetnych wyników. Niech spełnią się wasze marzenia i plany! Powodzenia! - napisał polityk, przekazując wraz z Małżonką gorące życzenia tegorocznym abiturientom.

Prezydent Andrzej Duda po raz kolejny złożył specjalne życzenia wszystkim maturzystom, którzy przystępują do jednego z najważniejszych egzaminów w ich życiu. Polski polityk podkreślił, że muszą do niego podejść z silną wiarą w sukces, jak również własne umiejętności oraz wiedzę.

- Drodzy Maturzyści! Jutro rano zaczynacie swój maraton egzaminacyjny, jedną z najważniejszych prób w życiu. Razem z Agatą życzymy Wam sił, mądrości, wiary w sukces i świetnych wyników. Niech spełnią się wasze marzenia i plany! Powodzenia! - napisał we wtorek za pośrednictwem swojego Twittera.

Warto podkreślić, że w środę 4 maja do egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym przystąpi ponad 289 tysięcy tegorocznych absolwentów liceów i techników.

Według oficjalnych danych w tym roku maturę będzie zdawało również 41 obywateli Ukrainy, a także przeszło 105 tysięcy osób, które nie zdały egzaminu wcześniej, bądź też chcą poprawić wynik z poprzednich lat.

Jak co roku maturzystów czekają trzy obowiązkowe egzaminy - z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego. Każdy z nich jest prowadzony na poziomie podstawowym. Warto podkreślić, że abiturienci są zobligowani przystąpić do jednego egzaminu  na poziomie rozszerzonym.

Matura 2022. Kiedy egzaminy?

Warto nadmienić, że tegoroczna matura rozpoczęła się w środę, 4 maja. Uczniowie w całej Polsce o godzinie 9 zasiedli do egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. 5 maja, w czwartek, również o godz. 9 rozpocznie się matura podstawowa z matematyki.

W piątek 6 maja przewidziany jest na egzaminy z języków nowożytnych. O godz. 9 rozpocznie się matura z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Uczniowie, którzy zdecydują się na egzamin z języka francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego lub włoskiego na poziomie podstawowym, zasiądą do jego pisania o godz. 14.

W poniedziałek 9 maja rozpoczną się matury na poziomie rozszerzonym i potrwają do 23 maja. Z kolei egzaminy ustne dla uczniów, którzy wyrazili chęć wzięcia w nich udziału, odbędą się między 18 a 20 maja.

Finalne wyniki matur zarówno z poziomu podstawowego, jak również rozszerzonego, zostaną przedstawione 5 lipca 2022 r. o godzinie 8.30.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl