Goniec.pl
Piotr Molecki/East News

Piotr Molecki/East News

Andrzej Duda złożył życzenia maturzystom. Pokrzepiające słowa od prezydenta

4 Maja 2022

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Prezydent Andrzej Duda za pośrednictwem swojego Twittera życzył wszystkim maturzystom, by ci z mądrością i wiarą w sukces podeszli do tegorocznych egzaminów. - Życzymy Wam sił, mądrości, wiary w sukces i świetnych wyników. Niech spełnią się wasze marzenia i plany! Powodzenia! - napisał polityk, przekazując wraz z Małżonką gorące życzenia tegorocznym abiturientom.

Prezydent Andrzej Duda po raz kolejny złożył specjalne życzenia wszystkim maturzystom, którzy przystępują do jednego z najważniejszych egzaminów w ich życiu. Polski polityk podkreślił, że muszą do niego podejść z silną wiarą w sukces, jak również własne umiejętności oraz wiedzę.

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polska spadła w Indeksie Wolności Prasy. Najgorszy wynik w historii

CZYTAJ DALEJ

- Drodzy Maturzyści! Jutro rano zaczynacie swój maraton egzaminacyjny, jedną z najważniejszych prób w życiu. Razem z Agatą życzymy Wam sił, mądrości, wiary w sukces i świetnych wyników. Niech spełnią się wasze marzenia i plany! Powodzenia! - napisał we wtorek za pośrednictwem swojego Twittera.

Warto podkreślić, że w środę 4 maja do egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym przystąpi ponad 289 tysięcy tegorocznych absolwentów liceów i techników.

Według oficjalnych danych w tym roku maturę będzie zdawało również 41 obywateli Ukrainy, a także przeszło 105 tysięcy osób, które nie zdały egzaminu wcześniej, bądź też chcą poprawić wynik z poprzednich lat.

Jak co roku maturzystów czekają trzy obowiązkowe egzaminy - z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego. Każdy z nich jest prowadzony na poziomie podstawowym. Warto podkreślić, że abiturienci są zobligowani przystąpić do jednego egzaminu  na poziomie rozszerzonym.

Matura 2022. Kiedy egzaminy?

Warto nadmienić, że tegoroczna matura rozpoczęła się w środę, 4 maja. Uczniowie w całej Polsce o godzinie 9 zasiedli do egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. 5 maja, w czwartek, również o godz. 9 rozpocznie się matura podstawowa z matematyki.

W piątek 6 maja przewidziany jest na egzaminy z języków nowożytnych. O godz. 9 rozpocznie się matura z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Uczniowie, którzy zdecydują się na egzamin z języka francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego lub włoskiego na poziomie podstawowym, zasiądą do jego pisania o godz. 14.

W poniedziałek 9 maja rozpoczną się matury na poziomie rozszerzonym i potrwają do 23 maja. Z kolei egzaminy ustne dla uczniów, którzy wyrazili chęć wzięcia w nich udziału, odbędą się między 18 a 20 maja.

Finalne wyniki matur zarówno z poziomu podstawowego, jak również rozszerzonego, zostaną przedstawione 5 lipca 2022 r. o godzinie 8.30.

Władimir Putin przed laty mówił o sobie

Tajemnice Putina wyszły na jaw. Jego słowa nie pozostawiają wątpliwości, niewiele osób wiedziało

- Można mnie uznać za udany produkt patriotycznego wychowania człowieka radzieckiego - mówił przed laty Władimira Putin. Archiwalne wypowiedzi prezydenta Rosji na swój własny temat rzucają światło nie tylko na pełną sukcesów zaskakującą karierę byłego agenta FSB, ale również na jego postawę jako polityka i agresora.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Kontrowersyjne słowa papieża Franciszka o działaniach Putina. "Być może skłoniło go do tego szczekanie NATO pod drzwiami"

  • Zmasowany atak na ukraińskie miasta. Rosjanie ostrzelali Lwów, eksplozje słychać na południu Kijowa

  • Matura matematyka 2022 odpowiedzi. Rozwiązania zadań maturalnych

Źródło: Goniec.pl

Piotr DutkaAutor

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: pdutka1997@gmail.com

Podobne artykuły

fot. Facebook/ Rybnik i okolice-Informacje drogowe 24H

Wiadomości

Zwiększał prędkość i nie hamował. Dziwny wypadek w Rybniku. Mąż usiłował zabić żonę?

Czytaj więcej >
Elżbieta II

Wiadomości

Pałac Buckingham pokazał pierwsze zdjęcie grobu królowej Elżbiety II. Zaskakujący widok

Czytaj więcej >
Screen programu "Fakty", prod. TVN

Wiadomości

Antoni Macierewicz starł się z dziennikarzem TVN. Nie wpuszczono ich na spotkanie, padły mocne słowa

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Antoni Macierewicz od lat podbija polską scenę polityczną. Jego wykształcenie może zaskoczyć

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Jarosław Kaczyński zapowiada zmiany w liczeniu głosów w wyborach. "Wprowadzimy różne rygory"

Czytaj więcej >
Flickr/isoglosse/zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Urzędy Skarbowe z nowym narzędziem prawnym. Czy fiskus może sprawdzić każde konto bankowe?

Czytaj więcej >