Goniec.pl
Unsplash/Green Chameleon

Unsplash/Green Chameleon

Matura WOS 2022. Arkusze maturalne z lat ubiegłych, przekonaj się czy zdasz

28 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Matura z WOS tuż tuż, a najlepiej przygotować się do niej nie tylko dzięki przypomnieniu teoretycznemu, ale również korzystając z dostępnych narzędzi. Jednym z nich są arkusze maturalne. Jak wyglądała matura rozszerzona z WOS w poprzednich latach?

Od 2015 obowiązują znane nam dziś zasady maturalne, które swój żywot zakończą na tegorocznych arkuszach ze względu na to, że już za rok maturę zdawać będą pierwsi abiturienci, którzy ukończyli 4-letnie licea lub 5-letnie technika.

matura 2022 wos

Matura WOS 2022 odpowiedzi. Rozwiązania zadań maturalnych z WOS

CZYTAJ DALEJ

Matura WOS 2022. Arkusze maturalne z lat ubiegłych, przekonaj się czy zdasz

Matura rozszerzona z WOS, jak wszystkie matury rozszerzone, nie jest obowiązkowa. To oznacza, że egzaminu nie da się nie zdać, ale jego wynik wpłynie znacząco na rekrutację na wymarzony kierunek.

W przypadku WOS wielu abiturientów wybiera później studia związane z naukami społecznymi, prawem i administracją oraz inne studia humanistyczne oraz językowe.

Najlepiej do matury przygotować się nie tylko teoretycznie, ale również praktycznie. By to zrobić, warto rozwiązać arkusze maturalne z lat ubiegłych i przekonać się, czego można spodziewać się na nadchodzącym egzaminie.

Pierwszą maturą rozszerzoną z WOS w nowym stylu była ta z 2015 roku. Pod tym linkiem można znaleźć arkusz i przekonać się, co pojawiło się aż przed siedmioma laty, a pod tym linkiem znajdą się rozwiązania.

matura wos 2022

Matura WOS 2022. Ile trwa matura z WOS?

CZYTAJ DALEJ

Warto sprawdzić się również w maturze rozszerzonej z WOS z następnego roku. Co znalazło się w arkuszu w 2016 roku? Można się o tym przekonać tutaj, a odpowiedzi znaleźć pod tym linkiem.

Jak wyglądał arkusz maturalny z 2017 roku? Czy był trudniejszy od poprzednich? By to sprawdzić, warto rozwiązać zadania z tamtej matury - można je znaleźć pod tym linkiem. Potem warto sprawdzić odpowiedzi, które znajdują się pod tym linkiem.

Arkusz maturalny z 2018 roku również warto rozwiązać, by przygotować się lepiej. Można go znaleźć pod tym linkiem, a rozwiązania wraz z omówieniem pod tym linkiem.

Czy matura z 2019 roku była prostsza niż poprzedniczki? Żeby to sprawdzić, należy spojrzeć na arkusz maturalny i rozwiązać z niego zadania - można to zrobić pod tym linkiem, a odpowiedzi znaleźć pod tym linkiem.

Kiedy dzisiejsi maturzyści byli w pierwszej klasie w 2020 roku, mogli zobaczyć, jak ich koledzy radzą sobie z zadaniami z arkusza. Sami mogą również spróbować swoich sił - arkusz znajdą pod tym linkiem, a rozwiązania pod tym linkiem.

Ten arkusz tegoroczni abiturienci przerabiali pewnie dziesiątki razy. Warto sobie jednak przypomnieć, z czym w 2021 roku musieli mierzyć się ich starsi koledzy. Arkusz można znaleźć pod tym linkiem, a odpowiedzi z omówieniem pod tym linkiem.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Anna DymarczykAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: anna.dymarczyk@goniec.pl

Podobne artykuły

Kadr z programu "Sprawa dla reportera"/TVP VOD

Wiadomości

Mecenas Piotr Kaszewiak mocno o alimentach Marcinkiewicza. Nie gryzł się w język

Czytaj więcej >
Dawid Kubacki
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wiadomości

Polscy skoczkowie nie mieli szczęścia w Willingen. Medaliści olimpijscy z kiepskimi wynikami

Czytaj więcej >
Jeśli ktoś trudnił się dodatkową pracą warto jest złożyć wniosek o ponowne przeliczenie emerytury (Iberion).

Wiadomości

Ponowne przeliczenie emerytury. Kto może skorzystać? Wystarczy jeden wniosek

Czytaj więcej >
Już od marca każdy właściciel nieruchomości będzie musiał mieć sporządzone świadectwo energetyczne (Iberion).

Wiadomości

Miliony Polaków muszą złożyć wniosek od 1 marca. Kto nie zrobi, dostanie mniej pieniędzy

Czytaj więcej >
W wieku 79 lat zmarł były prezydent Pakistanu Pervez Musharraf (Arcaion/Pixabay).

Wiadomości

Nie żyje Adam Gąsior, zasłużony dziennikarz turystyczny

Czytaj więcej >
Pożar, Katowice, KM PSP Katowice

Wiadomości

Pożar w Katowicach, konieczna była ewakuacja bloku. Trzy osoby poszkodowane

Czytaj więcej >