Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Matura WOS 2022. Arkusze maturalne z lat ubiegłych, przekonaj się czy zdasz
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 28.04.2022 14:46

Matura WOS 2022. Arkusze maturalne z lat ubiegłych, przekonaj się czy zdasz

matura wos 2022 arkusze maturalne
Unsplash/Green Chameleon

Matura z WOS tuż tuż, a najlepiej przygotować się do niej nie tylko dzięki przypomnieniu teoretycznemu, ale również korzystając z dostępnych narzędzi. Jednym z nich są arkusze maturalne. Jak wyglądała matura rozszerzona z WOS w poprzednich latach?

Od 2015 obowiązują znane nam dziś zasady maturalne, które swój żywot zakończą na tegorocznych arkuszach ze względu na to, że już za rok maturę zdawać będą pierwsi abiturienci, którzy ukończyli 4-letnie licea lub 5-letnie technika.

Matura WOS 2022. Arkusze maturalne z lat ubiegłych, przekonaj się czy zdasz

Matura rozszerzona z WOS, jak wszystkie matury rozszerzone, nie jest obowiązkowa. To oznacza, że egzaminu nie da się nie zdać, ale jego wynik wpłynie znacząco na rekrutację na wymarzony kierunek.

W przypadku WOS wielu abiturientów wybiera później studia związane z naukami społecznymi, prawem i administracją oraz inne studia humanistyczne oraz językowe.

Najlepiej do matury przygotować się nie tylko teoretycznie, ale również praktycznie. By to zrobić, warto rozwiązać arkusze maturalne z lat ubiegłych i przekonać się, czego można spodziewać się na nadchodzącym egzaminie.

Pierwszą maturą rozszerzoną z WOS w nowym stylu była ta z 2015 roku. Pod tym linkiem można znaleźć arkusz i przekonać się, co pojawiło się aż przed siedmioma laty, a pod tym linkiem znajdą się rozwiązania.

Warto sprawdzić się również w maturze rozszerzonej z WOS z następnego roku. Co znalazło się w arkuszu w 2016 roku? Można się o tym przekonać tutaj, a odpowiedzi znaleźć pod tym linkiem.

Jak wyglądał arkusz maturalny z 2017 roku? Czy był trudniejszy od poprzednich? By to sprawdzić, warto rozwiązać zadania z tamtej matury - można je znaleźć pod tym linkiem. Potem warto sprawdzić odpowiedzi, które znajdują się pod tym linkiem.

Arkusz maturalny z 2018 roku również warto rozwiązać, by przygotować się lepiej. Można go znaleźć pod tym linkiem, a rozwiązania wraz z omówieniem pod tym linkiem.

Czy matura z 2019 roku była prostsza niż poprzedniczki? Żeby to sprawdzić, należy spojrzeć na arkusz maturalny i rozwiązać z niego zadania - można to zrobić pod tym linkiem, a odpowiedzi znaleźć pod tym linkiem.

Kiedy dzisiejsi maturzyści byli w pierwszej klasie w 2020 roku, mogli zobaczyć, jak ich koledzy radzą sobie z zadaniami z arkusza. Sami mogą również spróbować swoich sił - arkusz znajdą pod tym linkiem, a rozwiązania pod tym linkiem.

Ten arkusz tegoroczni abiturienci przerabiali pewnie dziesiątki razy. Warto sobie jednak przypomnieć, z czym w 2021 roku musieli mierzyć się ich starsi koledzy. Arkusz można znaleźć pod tym linkiem, a odpowiedzi z omówieniem pod tym linkiem.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl