Goniec.pl > Polska > Matura rozszerzona historia 2022. Arkusze maturalne z historii z lat ubiegłych
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 28.04.2022 14:48

Matura rozszerzona historia 2022. Arkusze maturalne z historii z lat ubiegłych

matura historia 2022 arkusze maturalne
Unsplash/Thought Catalog

Żeby jak najlepiej przygotować się do matury rozszerzonej z historii, warto zapoznać się dokładnie z arkuszami maturalnymi z poprzednich lat. Jakie zadania pojawiały się wcześniej i czego można spodziewać się po tegorocznym egzaminie?

W tym roku ostatni rocznik maturalny, który uczył się jeszcze w gimnazjach - w przyszłym roku zmienią się zasady maturalne i to ostatni raz, gdy można w pełni skorzystać z arkuszy z poprzednich lat.

Matura rozszerzona historia 2022. Arkusze maturalne z historii z lat ubiegłych

Matura rozszerzona z historii tuż za rogiem i to jedna z ostatnich szans, by móc się do niej dobrze przygotować. Najlepiej zrobić to, rozwiązując również arkusze maturalne z poprzednich lat, które dadzą lepszy ogląd na to, jak wyglądają zadania i w jaki sposób się do nich najlepiej przygotować.

Egzamin w tej formule odbywał się od 2015 roku. Arkusze wraz z odpowiedziami zamieszczamy w tym artykule - dostępne są one pod konkretnymi linkami.

Pierwszy arkusz maturalny z historii rozszerzonej (2015 rok) znajdzie się pod tym linkiem. W tym linku można za to znaleźć odpowiedzi do arkusza wraz z omówieniem.

Możesz również sprawdzić, czy matura rozszerzona z historii w 2016 roku była łatwiejsza czy trudniejsza od tego, co zaproponowano wcześniej. Znajdziesz ją pod tym linkiem, a pod tym linkiem - rozwiązania do zadań i ich omówienie.

Czy matura rozszerzona z historii w 2017 roku bardzo różniła się od swoich poprzedniczek? Warto to sprawdzić - arkusz dostępny jest pod tym linkiem, a rozwiązania pod tym linkiem.

Jak wypadniesz w arkuszu maturalnym z 2018 roku? Czy uda ci się rozwiązać wszystkie zadania poprawnie? Możesz to sprawdzić, klikając w ten link, gdzie znajduje się arkusz, a odpowiedzi możesz porównać w tym linku.

Matura rozszerzona z historii w 2019 roku nie należała do najprostszych. Sprawdź swoją wiedzę pod tym linkiem, a odpowiedzi porównaj pod tym linkiem.

Jak wyglądała matura dwa lata temu, kiedy dzisiejsi maturzyści kończyli pierwszą klasę (2020 rok)? Warto się przekonać i sprawdzić, z czym musieli mierzyć się ich starsi koledzy. Arkusz znajduje się pod tym linkiem, a rozwiązania - pod tym linkiem.

Jak trudna była matura rozszerzona z historii przed rokiem (2021 rok)? Aby to sprawdzić, warto sprawdzić ten link, rozwiązać zadania, a potem sprawdzić swoje odpowiedzi dzięki podanym rozwiązaniom w tym linku.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl