Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Matura chemia 2022 wyniki. Odpowiedzi do matury z chemii
Irmina Jach
Irmina Jach 19.04.2022 20:25

Matura chemia 2022 wyniki. Odpowiedzi do matury z chemii

matura 2022 język angielski ile trwa
Pixabay/F1Digitals

Matura chemia 2022. Matura rozszerzona z chemii jest jednym z najczęściej wybieranych przez absolwentów szkół średnich rozszerzeń. Choć niemożliwe jest oblanie egzaminu, słaby wynik może zamknąć uczniowi drzwi na wymarzone studia. W tym artykule znajdziesz odpowiedzi do zadań.

Matura z chemii - szczególnie ta dobrze zdana - umożliwia aplikowanie na prestiżowe kierunki medyczne i okołomedyczne. Absolwenci, których wynik jest naprawdę wysoki, najczęściej starają się na przyjęcie na wydziały lekarskie, weterynarię, farmację, chemiczne, a także na studia inżynierskie z zakresu inżynierii produkcji.

Matura chemia 2022 odpowiedzi. Sprawdź, jaki masz wynik

Matura z chemii występuje jedynie w wersji rozszerzonej. Oznacza to, że absolwenci, którzy do niej przystąpią, muszą dysponować wszechstronną wiedzą. Nie ma możliwości nie zdania egzaminu, lecz wciąż niski wynik nie daje dobrych perspektyw na ewentualne studia.

Maturzyści, którzy zdecydowali się na zdawanie egzaminu z tego przedmiotu powinni znać m.in. zagadnienia z zakresu chemii ogólnej, właściwości pierwiastków i związków nieorganicznych. Nie wystarczy wiedza teoretyczna - absolwenci szkół średnich będą musieli zastosować zdobyte wiadomości w praktyce.

Wysoki wynik z tej matury jest wymagany przede wszystkim na studia medyczne i okołochemiczne. W tym artykule będzie można znaleźć odpowiedzi na zadania maturalne.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl