Goniec.pl

Domena publiczna

Matura chemia 2022. Co możesz wnieść na maturę z chemii?

19 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Irmina Jach

Matura chemia 2022. Co możesz wnieść na maturę z chemii? Uczniowie ostatnich klas szkół średnich, którzy lada dzień przystąpią do egzaminów maturalnych, powinni pamiętać o zabraniu ze sobą kilku przedmiotów, które będą nieocenioną pomocą. Warto wiedzieć również, czego absolutnie nie można wnieść na salę.

Matura z chemii zbliża się wielkimi krokami. Maturzyści przystąpią do egzaminu już w poniedziałek 16 maja. Co powinni wziąć ze sobą na salę?

Matura chemia 2022. Co można wnieść na maturę z chemii? Bez tego nie wpuszczą cię na salę

Matura nie bez powodu nazywana jest egzaminem dojrzałości. Przystępują do niej osoby, które ukończyły już 18 lat i mogą bez problemu okazać odpowiedni dokument, by to potwierdzić.

W związku z powyższym, maturzyści powinni pamiętać o zabraniu ze sobą dowodu tożsamości. Dzięki aplikacji mObywatel można okazać go również w formie mobilnej. Brak dokumentu będzie skutkował niewpuszczeniem na salę, a tym samym oblanym egzaminem.

Rozszerzona matura z chemii. Co warto mieć przy sobie?

Na maturę z chemii - tak jak na pozostałe egzaminy - trzeba wziąć ze sobą czarne długopisy. Tylko takie będą odczytywane przez system przy zaznaczaniu odpowiedzi. Nie zastąpi go ani ołówek, ani długopis z niebieskim wkładem.

Podczas matury z chemii przydatne będą także: linijka (przezroczysta) i kalkulator prosty. Mogą one znacząco ułatwić rozwiązywanie niektórych zadań, dlatego warto mieć je przy sobie. Absolutnie niedopuszczalne są kalkulatory w telefonie.

Kalkulator, który spełni warunki stawiane przez komisję egzaminacyjną, powinien mieć funkcje takie jak: dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie. Bardziej skomplikowane równania uczeń musi rozwiązywać samodzielnie.

Na maturę można wnieść również wodę w przezroczystej butelce bez żadnych naklejek oraz chusteczki higieniczne. Wszystkie te przedmioty będą musiały znajdować się na ławce, na której pisany będzie egzamin.

Szkoła ma obowiązek zapewnić maturzystom wybrane wzory i stałe fizykochemiczne. Bez wątpienia to ogromna pomoc dla maturzystów, którzy w stresie mogliby zapomnieć nawet najbardziej oczywistych wzorów.

Rozszerzona matura z chemii. Za wniesienie tych przedmiotów możesz oblać egzamin

Nie tylko podczas matur z matematyki na poziomie podstawowym i rozszerzonym, ale na wszystkich egzaminach maturalnych nie wolno mieć ze sobą przede wszystkim sprzętu elektronicznego. Telefony komórkowe, laptopy, tablety, słuchawki, smartwatche i inne gadżety, które umożliwiają kontakt ze światem zewnętrznym, powinny zostać w domu.

Telefon komórkowy dzwoniący podczas egzaminu maturalnego może oznaczać zakończenie egzaminu nie tylko dla właściciela sprzętu, ale także pozostałych maturzystów. Dla bezpieczeństwa warto więc zostawić go w sekretariacie lub w domu.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Matura z języka polskiego 2022. Arkusze maturalne CKE z lat 2018 - 2021

  • Matura z języka polskiego 2022. Zmiany na maturze, nowe zasady maturalne od tego roku

  • Matura z języka polskiego 2022. O której zaczyna się matura podstawowa, a o której matura rozszerzona?

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Samochód niemal wjechał w wózek na pasach dla pieszych. Było o krok od tragedii
Czytaj więcej >

Polska

Gang trucicieli usłyszał zarzuty. Oburzające, co robili seniorom
Czytaj więcej >

Wiadomości

16-letni Krzysztof Dymiński zaginął. Mama nastolatka opublikowała apel
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ciężarna 33-latka zmarła w szpitalu. Rodzina zabrała głos, na jaw wyszła przyczyna śmierci
Czytaj więcej >

Polska

Wstrząsające nagranie z polskiej myjni obiegło sieć. Świadkowie próbowali reagować
Czytaj więcej >

Polska

Ksiądz miał dotykać uczennice na religii. Dyrektorka zareagowała, wieś chciała wywieźć ją na taczkach
Czytaj więcej >
Irmina Jach

Redaktor naczelna portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]