Goniec.pl > Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki
17.04.2023 19:30 Gabinet Morawieckiego 12 razy droższy niż rząd Tuska. Horrendalne kwoty

Po ostatnich zmianach w składzie Rady Ministrów, rząd Mateusza Morawieckiego jest najliczniejszym ze wszystkich po 1989 roku. Co więcej, w zastraszającym tempie rosną też wydatki na działalność Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W 2023 roku mają one wynieść ponad 1,5 miliarda złotych. 

Mateusz Morawiecki udostępnił zdjęcie z miejsca katastrofy smoleńskiej
11.04.2023 18:53 Mateusz Morawiecki udostępnił zdjęcie z miejsca katastrofy smoleńskiej. Senator apeluje o usunięcie

Mateusz Morawiecki udostępnił w mediach społecznościowych zdjęcie z miejsca katastrofy smoleńskiej. Senator Platformy Obywatelskiej Krzysztof Brejza wystąpił z interwencją do premiera, argumentując, że na fotografii znajdują się „zmasakrowane zwłoki jednej z ofiar”. Zażądał usunięcia wpisu.

Mateusz Morawiecki
10.04.2023 13:05 Porażka rządu PiS. To najgorszy wynik od lat 90.

Mateusz Morawiecki na kilka miesięcy przed wyborami przyznał, że jego plany okazały się fiaskiem. Polska notuje obecnie najgorszy wynik od lat 90. Mowa o największym zarzucie polskiego biznesu wobec rządów PiS — niestabilności prawnej, która boleśnie uderza w krajowe inwestycje.

Andrzej Duda przystał na propozycje Mateusza Morawieckiego, powołał do rządu nowych ministrów
06.04.2023 20:05 Andrzej Duda powołał nowych ministrów. Mateusz Morawiecki zmienił skład rządu

Prezydent Andrzej Duda nie zastanawiał się dwa razy i oficjalnie powołał nowych ministrów. Henryk Kowalczyk nie będzie już dłużej ministrem rolnictwa, ale nie musi martwić się o utratę posady wicepremiera. Mateusz Morawiecki i Andrzej Duda dokonali konkretnych ustaleń. Już w czwartek rano prezydent przyznał, że personalne roszady w rządzie to kwestia godzin, a nie dni.

Protest w PiS
04.04.2023 19:33 Protest w obozie PiS. "Zostaliśmy oszukani"

Prawo i Sprawiedliwość ma powody do niepokoju. Niemal pół tysiąca rolników z regionu protestuje w Czerniczynie pod Hrubieszowem, który od dawna jest bastionem PiS podczas wyborów. Zaufanie do partii nadszarpnęły negatywne skutki niekontrolowanego napływu zboża pochodzącego z Ukrainy.

None
23.03.2023 22:06 Spór z Komisją Europejską trwa. Polska może stracić kolejne 350 mld zł

Spór z organami Unii Europejskiej o praworządność w naszym kraju trwa. Oprócz środków z Krajowego Planu Odbudowy, na szali mają być również pieniądze z Funduszu Spójności. Oznacza to, że Polska może stracić szansę na kolejne setki miliardów złotych. Nic nie wskazuje na to, by spór został wkrótce rozwiązany.

None
18.03.2023 17:32 Politycy i reklamy na Facebooku. Premier inwestuje w autopromocję równowartość swojej pensji

Kampania wyborcza przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi, choć oficjalnie się jeszcze nie rozpoczęła, to w praktyce z każdym dniem nabiera rozpędu. Politycy ruszyli na spotkania z wyborcami, a partie polityczne starają się dotrzeć ze swoim przekazem do jak najszerszych grup obywateli. W tym celu wykorzystują też media społecznościowe. Okazuje się, że w ostatnim czasie najwięcej w taką promocję inwestuje Mateusz Morawiecki, który wydaje na ten cel prawie całą swoją premierowską wypłatę. Na media społecznościowe postawiła też Solidarna Polska i związani z nią ministrowie. 

None
13.03.2023 16:46 Wielka afera w siedzibie PiS. Interweniowała policja

W poniedziałek 13 marca do siedziby Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie na ulicy Nowogrodzkiej wtargnęli aktywiści z Ruchu Solidarności Klimatycznej. Działacze chcą rozmawiać z premierem Mateuszem Morawieckim. Prezes Rady Ministrów wciąż nie odpowiedział na ich list.

pieniądze
12.03.2023 10:31 Rząd zapowiedział nowy dodatek dla emerytów. Nawet 300 zł trafi do kieszeni Polaków

Premier Mateusz Morawiecki ruszył w trasę po Polsce, a za pierwszy cel swojej podróży obrał podkarpackie Jasło. Na spotkaniu z mieszkańcami tego będącego bastionem Prawa i Sprawiedliwości miasta szef rządu złożył liczne obietnice, wśród których nie zabrakło zapowiedzi dotyczących kolejnych transferów finansowych. Póki co ręce zacierać mogą sołtysi, dla których rząd szykuje specjalny dodatek, ale na horyzoncie są też inne propozycje. Trwa bowiem dialog z "Solidarnością" ws. emerytur pomostowych.

pieniądze
08.03.2023 17:24 Mateusz Morawiecki zapowiada nowy program. Będzie skierowany do kobiet

W dniu 8 marca nawet sam premier Mateusz Morawiecki nie zapomniał o Polkach, którym podczas Konferencji Polska XXI wieku osobiście złożył zaskakującą propozycję. Szef polskiego rządu, chcąc wspierać przedsiębiorcze kobiety, zaoferował im dziś łącznie aż miliard złotych na założenie własnej działalności gospodarczej. Szczegóły dotyczące programu opinia publiczna ma poznać wkrótce. Czyżby władza na kilka miesięcy przed wyborami przypomniała sobie o sporej części tłamszonego dotychczas elektoratu?- Niebawem będzie przedstawiony nowy program. Przeznaczymy miliard złotych rocznie na działalność gospodarczą zakładaną przez kobiety — poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas Konferencji Polka XXI wieku. - Dla mnie, jako szefa rządu, kluczowa jest płaszczyzna porozumienia — dodał.

None
28.02.2023 15:07 Premier podjął ważną decyzję, przedłużył II i III stopień alarmowy w Polsce. Co trzeba wiedzieć

Premier Mateusz Morawiecki przedłużył obowiązywanie stopni alarmowych BRAVO i CHARLIE-CRP na terenie całego kraju, a także wobec polskiej infrastruktury energetycznej. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wygłosiło ważny apel do Polaków.

None
28.02.2023 10:51 Trzynaste emerytury trafią do seniorów z opóźnieniem? Niepokojące wieści obiegły media

Premier Mateusz Morawiecki zapewniał polskich seniorów, że 13. emerytury zostaną wypłacone do końca czerwca. Niestety, według ustawy świadczenie to powinno trafić do portfeli seniorów w kwietniu. Czy Kancelaria Prezesa Rady Ministrów planuje nowelizację ustawy, na podstawie której wypłacane są dodatkowe pieniądze dla emerytów?

None
26.02.2023 15:01 Piotr Żyła obronił tytuł mistrza świata. Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki pogratulowali skoczkowi

Piotr Żyła obronił tytuł mistrza świata i zdobył laur na skoczni normalnej w Planicy. Srebro wywalczył Andreas Wellinger, a brąz Karl Geiger. Piąte miejsce zajął Dawid Kubacki, a szóste Kamil Stoch. Wśród gratulujących naszemu mistrzowi znaleźli się m.in. prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.

40% Polaków uważa, iż Mateusz Morawiecki winien podać się do dymisji.
19.02.2023 20:11 Mateusz Morawiecki powinien podać się do dymisji? Polacy wydali wyrok

Ponad 40% Polaków uważa, iż Mateusz Morawiecki powinien podać się do dymisji. Takie są wyniki najnowszego sondażu przeprowadzonego przez pracownię United Surveys na zlecenie Wirtualnej Polski. W grupie tej zdecydowanie przeważa elektorat opozycji, który nie pozostawia na premierze suchej nitki.

Pilna konferencja Mateusza Morawieckiego
08.02.2023 11:44 Mateusz Morawiecki zwołał pilną konferencję. Premier uderzył w Donalda Tuska, padły wymowne słowa

Pilna Konferencja Mateusza Morawieckiego. - Doszło do przerwartościowania bardzo wielu spraw i tragicznego rozwoju wydarzeń. - oświadczył w środę przed południem szef rządu. Poszło o wizytę Donalda Tuska w Rosji równo 15 lat temu.

Mateusz Morawiecki
05.02.2023 15:24 Mateusz Morawiecki o wyborach. "Robimy wszystko, aby były sprawiedliwe"

W swoim sobotnim podcaście Mateusz Morawiecki odniósł się do zmian, które usiłuje wnieść Zjednoczona Prawica do kodeksu wyborczego. Oprócz podkreślenia korzyści, jakie zdaniem premiera niosą nowe rozwiązania, szef rządu skomentował "spiralę nieporozumień, jaką opozycja usiłuje nakręcać".

EN 01550481 0012
02.02.2023 10:16 Mateusz Morawiecki ogłosił pilną wiadomość. Zapowiedział pomoc dla piekarni i cukierni

Od 1 kwietnia tego roku mają wejść w życie ulgi na zakup gazu dla piekarni i cukierni, zapowiada premier Mateusz Morawiecki. Rząd nie uznał ich wcześniej za działalności energochłonne, za co konsumenci mieli słono zapłacić — kupując chleb za 8 zł za bochenek. Teraz premier się zreflektował i zapowiedział pomoc dla przedsiębiorców.

PKP
30.01.2023 16:53 Będzie obniżka cen biletów PKP? Premier zabrał głos

W pierwszej połowie stycznia doszło do podwyższenia cen biletów kolejowych, co miało mieć związek z rosnącymi cenami prądu. Dziś (30.01) podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że domaga się obniżenia cen biletów, najlepiej powrotu do starych stawek. Szef rządu przekazał, że zmiany mogą nastąpić w ciągu najbliższych 2 tygodni.

Mateusz Morawiecki
22.01.2023 13:16 Mateusz Morawiecki nie zamierzał się hamować, podsumował postawę Niemiec. Stanowcza deklaracja

Polska nie ustaje w staraniach, mających na celu pomoc pogrążonej wojną Ukrainie. Mateusz Morawiecki przekazał nowe wieści w kontekście wsparcia dla naszych sąsiadów. Ogłosił możliwość utworzenia "mniejszej koalicji" państw, gotowych na przekazanie czołgów Ukraińcom.

cmentarz-grob
21.01.2023 16:19 Mateusz Morawiecki musiał się tłumaczyć. Grób jego ojca u wielu budzi kontrowersje

Premier Mateusz Morawiecki został zapytany przez dziennikarza Super Expressu o grób Kornela Morawieckiego, ojca szefa rządu i założyciela Solidarności Walczącej. Uwagę zwróciła skromność nagrobka. Premier, odnosząc się do tego "zarzutu", odpowiedział, że jego ojciec był skromnym człowiekiem i nie przejmowałby się wyglądem swojego grobu.

Morawiecki, Tusk
21.01.2023 12:44 Donald Tusk do premiera: "Mateusz, wajchę przełóż". Szef rządu nie zwlekał z odpowiedzią

W miarę zbliżania się do kolejnych wyborów parlamentarnych wojna pomiędzy Donaldem Tuskiem a Mateuszem Morawieckim nabiera coraz większych rumieńców. Były i obecny premier, choć jeszcze dekadę temu wspólnie pracowali na rzecz Polski, dziś są zaciekłymi wrogami i co chwilę sobie dogryzają. W najnowszej odsłonie sporu bolesną szpilę rywalowi wbił lider PO, który w nietuzinkowy sposób zaapelował do szefa rządu o podjęcie działań na rzecz zakończenia niesnasek między Rafako a Tauronem. Na odpowiedź Morawieckiego nie trzeba było długo czekać.

morawiecki
19.01.2023 15:28 Hiszpańscy nurkowie na Bałtyku. Jest komentarz Mateusza Morawieckiego

Nie milkną komentarze po weekendowych wydarzeniach, do których doszło w Zatoce Gdańskiej. Ratownicy wyciągnęli wówczas z morza trzech nurków obywatelstwa hiszpańskiego, którzy rzekomo poławiali tam bursztyny. Zastanawia specjalistyczny sprzęt mężczyzn oraz bliskość polskiej infrastruktury krytycznej - Portu Gdańskiego i Rafinerii Gdańskiej. Sprawę skomentował Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki
16.01.2023 12:53 Misja Mateusza Morawieckiego w Berlinie. Premier będzie nakłaniał do przekazania Ukrainie Leopardów

Premier Mateusz Morawiecki udał się dziś w podróż do Berlina, gdzie zamierza optować za przekazaniem Ukrainie nowoczesnych czołgów Leopard 2. Tuż przed wylotem szef polskiego rządu mówił, że nie wyobraża sobie, by zgoda władz Niemiec na taki manewr nie została szybko udzielona. Sęk w tym, że nasi zachodni sąsiedzi wcale nie kwapią się do wsparcia militarnego Kijowa, a jedynym, co może ich do tego skłonić wydaje się być dziś nieustająca presja Zachodu.

Mateusz Morawiecki
15.01.2023 11:54 Mateusz Morawiecki zapowiada nowy podatek. Właściciele mieszkań będą wściekli

Mateusz Morawiecki zapowiedział prace nad podatkiem skierowanym do tych wszystkich, którzy swoją działalność opierają na masowym zakupie mieszkań. Jak zapewnił premier, nowa opłata obejmie jedynie zamożnych inwestorów, mogących sobie pozwolić na posiadanie od kilku do nawet kilkuset nieruchomości. Czy przeciętny obywatel, który przez całe życie zapracował na kilka mieszkań ma się czego obawiać?

morawiecki
11.01.2023 18:17 Morawiecki skierował do Niemców mocne słowa. Chodzi o kwestię reparacji, "nie zapłacili"

Kilka dni temu niemiecki rząd odpowiedział Polsce w sprawie żądania wypłaty reparacji, w związku z poniesionymi stratami przez nasz kraj podczas II wojny światowej. Stanowisko naszych zachodnich sąsiadów było jednoznaczne - ta sprawa jest zamknięta. Teraz, sam premier tłumaczy Niemcom, czym dla Polski są te środki. Jego obszerny artykuł ukazał się na łamach samego "Der Spiegel".

Czy Mateusz Morawiecki wyjdzie zwycięsko ze starcia ze Zbigniewiem Ziobrą?
10.01.2023 20:05 Mateusz Morawiecki kontra Zbigniew Ziobro. "Premier już pakuje teczkę"[OPINIA]

Chociaż Zbigniew Ziobro po raz kolejny utrzymał się na swoim stanowisku, a Mateusz Morawiecki zapewnia o niezachwianiu Zjednoczonej Prawicy, to wyraźne różnice w stanowiskach Prezesa Rady Ministrów i jego ministra noszą już teraz znamiona rządu mniejszościowego. Jeśli bowiem minister sprawiedliwości nie dojdzie do porozumienia z premierem, PIS będzie musiało szukać głosów wśród członków opozycji. O sporach w obozie władzy oraz pozycji Mateusza Morawieckiego mówił w rozmowie z portem Goniec, prof. Bohdan Szklarski, politolog i kulturoznawca z Uniwersytetu Warszawskiego.

morawiecki
09.01.2023 13:43 Mateusz Morawiecki pokazał zdjęcia ze strzelnicy: "Już ze mnie snajpera nie będzie"

W połowie 2022 roku Mateusz Morawiecki zapowiedział, że parlament w niedługim czasie pochyli się nad kwestią dostępu do broni w Polsce, "abyśmy byli jako państwo (...) silniejsze i lepiej przeszkolone w użyciu broni" - mówił premier. Tym razem szef rządu osobiście zjawił się na strzelnicy i wziął broń w swoje ręce, czym pochwalił się na Twitterze. Reakcja internautów była błyskawiczna. "Idealne pod memy" - kpią komentatorzy.

dudiasz
09.01.2023 10:54 Prezydent Andrzej Duda pilnie wzywa Mateusza Morawieckiego na spotkanie

Prezydent Andrzej Duda organizuje niezapowiedziane spotkanie dotyczące wojny w Ukrainie. Ma się na nim pojawić premier Mateusz Morawiecki, jak i reszta rady ministrów. Z nieoficjalnych informacji wynika, że rozmowy mają dotyczyć między innymi przekazania niemieckich czołgów dla sił Ukrainy.