Goniec.pl > Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
12.06.2021 15:18 Dodatkowy dzień wolny od pracy? Chcą wprowadzenia nowego święta państwowego przy Bożym Narodzeniu

Wielkopolskie organizacje zajmujące się edukacją i upowszechnianiem historii zaapelowały o ustanowienie nowego święta narodowego. Chcą w ten sposób celebrować wybuch powstania wielkopolskiego, który nastąpił 27 grudnia 1918 roku.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
11.06.2021 22:37 W Dzienniku Ustaw pojawiło się rozporządzenie ws. limitu wiernych w kościołach

W Dzienniku Ustaw pojawiło się nowe rozporządzenie. Wynika z niego, że w zgromadzeniach organizowanych w ramach działalności kościołów i innych związków wyznaniowych w obiektach kultu religijnego od 13 czerwca może znajdować się nie więcej uczestników niż stanowi 50 procent obłożenia budynku, a od 26 czerwca - 75 procent.Rząd zdecydował się na podtrzymanie nakazu zakrywania nosa i ust w pomieszczeniach zamkniętych z wyłączeniem osób sprawujących nabożeństwa religijne. Rozporządzenie jest realizacją zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, dotyczących odmrażania gospodarki i luzowanie obostrzeń.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
10.06.2021 15:51 Premier i minister zdrowia przedstawili zmiany w obostrzeniach

W końcu nadszedł czas, w którym poznaliśmy kolejne zmiany wprowadzone w zasadach bezpieczeństwa epidemicznego. Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski na wspólnej konferencji prasowej przedstawili listę zmian, które zostaną wprowadzone w najbliższym czasie.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
08.06.2021 22:20 Premier zapowiedział luzowanie obostrzeń w kościołach

Premier Mateusz Morawiecki zareagował na apel, skierowany do niego przez przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Abp Stanisław Gądecki w swoim liście prosił szefa rządu o interwencje w sprawie obecnych obostrzeń dotyczących miejsc kultu religijnego.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
07.06.2021 17:42 Abp Gądecki wystosował ważny apel do premiera. Apelował o poluzowanie obostrzeń w kościołach

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki wystosował apel do premiera Mateusza Morawieckiego. Chodzi o ostatnie decyzje rządu w sprawie łagodzenia obostrzeń sanitarnych wprowadzonych w związku z COVID-19.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
06.06.2021 15:52 Premier Morawiecki zaskoczył Polaków. Pokazał zdjęcie z gór z rodziną

Premier Mateusz Morawiecki postanowił skorzystać z długiego czerwcowego weekendu i razem z rodziną wybrał się w polskie góry. Zdjęcia pokazał na Facebooku.Boże Ciało wypadło w tym roku w czwartek 3 czerwca, dzięki czemu wielu Polaków postanowiło wykorzystać długi weekend i wybrać się na krótki wypoczynek w kraju lub zagranicą. Kilka dni wolnych, ładna pogoda i luzowanie obostrzeń to idealny moment, żeby w końcu móc gdzieś wyjechać.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
04.06.2021 04:21 Premier podjął decyzję w sprawie rodziny policjanta, który zginął na służbie. Dostaną wsparcie

W rozmowie z portalem Fakt Mateusz Morawiecki odniósł się do tragedii, która spotkała rodzinę młodszego aspiranta Michała Kędzierskiego. Policjant został zastrzelony na służbie w Raciborzu. 43-latek zmarł we wtorek 4 maja rano podczas kontroli podejrzanie zachowującego się kierowcy.Sprawą, którą na łamach Faktu poruszył Mateusz Morawiecki, zainteresowała się cała Polska. M**łodszy aspirant Michał Kędzierski chciał przeprowadzić kontrolę drogową kierowcy samochodu osobowego.** Podejrzany miał się dziwnie zachowywać, a wcześniej przebrany był w uniform, który przypominał mundur policyjny.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
04.06.2021 04:15 Mateusz Morawiecki przekazał wiadomość. W Polsce pękła kolejna bariera szczepień

Na Facebooku Mateusza Morawieckiego pojawiła się ważna wiadomość dotycząca Narodowego Programu Szczepień. Premier pochwalił się, że plan jest realizowany pełną parą, co daje duże powody do optymizmu. Szef rządu podkreślił, że akcja podawania preparatów przeciwko COVID-19 się nie zatrzymuje.Mateusz Morawiecki na bieżąco śledzi realizację Narodowego Programu Szczepień. Premier oświadczył, że mamy powody do zadowolenia. Zwłaszcza że przekroczona została już kolejna bariera. Pierwszą dawkę preparatu przeciwko COVID-19 przyjęło ponad 10 milionów Polaków.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
04.06.2021 04:06 Pismo ws. Beaty Szydło trafiło już na stół Mateusza Morawieckiego

Nominacja Beaty Szydło na członkinię rady przy Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau wywołało skrajne emocje. Po fali krytycznych komentarzy oraz rezygnacji z pełnionych funkcji przez część obecnego składu rady, na biurko premiera Morawieckiego trafiły w końcu pisma popierające decyzję ministra Glińskiego.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
04.06.2021 04:03 Ogłoszenie premiera i ministra zdrowia. Zmiany w obostrzeniach

Premier w pierwszej kolejności poinformował, że cały czas optuje za tym, aby patenty szczepionkowe były uwolnione. Oznaczałoby to łatwiejszy dostęp do preparatów chroniących przed ciężkim przejściem COVID-19.Premier potwierdził również, że już niedługo w szczepieniach będą mogły wziąć udział osoby niepełnoletnie. Trwają obecnie konsultacje ws. szczepienia osób, które ukończyły już 16 lat.Mateusz Morawiecki ogłosił zmianę w planie zdejmowania obostrzeń. Przyspieszone zostaje otwarcie instytucji kultury o dokładnie 8 dni, tj. będą one otwarte od 21 maja.- Zdecydowaliśmy się dokonać pewnych drobnych korekt w planie na maj. Przyspieszamy otwarcie kin, teatrów, filharmonii tak, by można było te działy życia uruchamiać w reżimie sanitarnym - zakomunikował szef rządu.Branża fitness będzie również otwarta wcześniej, ale tylko o jeden dzień. Oznacza to, że będzie można korzystać z nich od dokładnie 28 maja.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
04.06.2021 04:02 Polska chce kupić posiadłość Marii Skłodowskiej-Curie

[EMBED-243]Dom, którego zakup zlecił premier Morawiecki, był często odwiedzany przez Skłodowską-Curie i jej małżonka w latach 1904-1906. To właśnie tam uciekali przed zgiełkiem panującym w Paryżu.Do pomysłu entuzjastycznie podszedł również poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba. Jego zdaniem jest to dobra decyzja, dodał jednak, że jest zawiedziony tym, że podjęto ją dopiero pod presją opinii publicznej.Nie są to jednak jedyne koszta, bowiem dom wymaga gruntownego remontu. Na dzień dobry trzeba byłoby więc dołożyć jeszcze kolejne 200 tys. euro, by przywrócić go do stanu używalności. Pod postem premiera pojawiło się wiele komentarzy, z których większość była bardzo pozytywna. Znaczna część osób przyjęła tę informację z dużą dozą entuzjazmu, a gratulacjom nie było końca.Przypomnijmy, że Maria Skłodowksa-Curie wyjechała do Francji mając 24 lata i nigdy nie wróciła. Nigdy też nie miała obywatelstwa polskiego, bowiem wyjeżdżając z Królestwa Polskiego w 1891 roku miała paszport Imperium Rosyjskiego. Dwukrotnie dostała Nagrodę Nobla, w 1903 i 1911 roku.- Zleciłem działania zmierzające do zakupu domu Marii Skłodowskiej-Curie pod Paryżem. MSZ jest w kontakcie z ambasadą RP we Francji w tej sprawie. To miejsce to część polskiej historii - poinformował w poniedziałek późnym wieczorem na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.Jedną z osób, która wyraziła swoje zadowolenie, jest wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży, który stwierdził, że jest to „świetna wiadomość na koniec dnia”.Posiadłość Marii Skłodowskiej-Curie i jej męża Piotra Curie położona jest w podparyskim departamencie Yvelines (zachodnia część regionu Île-de-France). Dom o powierzchni 120 metrów kwadratowych został wystawiony na sprzedaż za 790 tys. euro, co w przeliczaniu na polską walutę daje ok. 3,5 mln zł.Syn Krawczyka przerwał milczenie. Odważne wyznanie w programie "UWAGA TVN"Nie żyje aktor Ferdynand MatysikOGAE Poll wskazało faworyta Eurowizji. Szanse Brzozowskiego określono na zeroWśród komentujących znalazły się jednak również osoby, którym pomysł ten niespecjalnie się podoba. Niektórzy uważają, że jest to ruch czysto pod publiczkę. Inni twierdzą, że pieniądze te można wydać w znacznie lepszy i bardziej pożyteczny sposób. Znalazły się też osoby, które twierdzą, że kupno takiej posiadłości poza granicami kraju mija się z celem, a sama Skłodowska-Curie była bardziej Francuzką, niż Polką.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
04.06.2021 04:01 Premier Morawiecki właśnie potwierdził. Będzie nowa wersja 500 plus

Sztandarowy program socjalny obecnego rządu ruszył 1 kwietnia 2016 roku, a od 2019 roku pieniądze ze świadczenia „Rodzina 500 plus” przysługują na każde dziecko. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że już wkrótce rząd przedstawi obywatelom nową odsłonę popularnego programu.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
04.06.2021 03:42 Mateusz Morawiecki przekazał wiadomość o śmierci polityka. Premier modlił się do samego końca

Mateusz Morawiecki przekazał tragiczne informacje o śmierci Jerzego Wilka na swoim Twitterze. W chwili odejścia polityk miał 66 lat, a szef polskiego rządu pożegnał posła PiS we wzruszających słowach.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
04.06.2021 03:32 Premier podjął ostateczną decyzję. Zasiłek pogrzebowy bez zmian

Mateusz Morawiecki podkreślił, że obecna kwota zasiłku pogrzebowego jest na właściwym poziomie, a rząd nie planuje podwyżki świadczenia. Premier zapowiedział jednak, że uproszczeniu ulegnie procedura ubiegania się o pieniądze z ZUS.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
04.06.2021 03:25 Mateusz Morawiecki skomentował słowa prezesa Bayernu Monachium o Robercie Lewandowskim

Mateusz Morawiecki jest fanem sportu i już nie raz publicznie kibicował polskim sportowcom. Tym razem emocje są jednak tak duże, że premier nie mógł czekać i już wczoraj późnym wieczorem opublikował w sieci kilka słów o dzisiejszym meczu pomiędzy Bayern Monachium a drużyną z Augsburga, w którym Robert Lewandowski ma szansę ustanowić nowy rekord niemieckiej ligi.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
04.06.2021 03:19 Morawiecki pilnie reaguje na informacje o porwanym samolocie Ryanair. Mówi o akcie terroryzmu

Mateusz Morawiecki natychmiast zareagował na sytuację, która dotyczy samolotu, który został zmuszony do awaryjnego lądowania w Mińsku. Chociaż zatrzymany samolot należy do irlandzkich linii lotniczych Ryanair, to, jak dowiedział się dziennikarz TVN 24 Paweł Łukasik, samolot jest zarejestrowany w Polsce.- Zwróciłem się do Przewodniczącego Rady Europejskiej o rozszerzenie agendy jutrzejszej Rady Europejskiej o punkt dot. natychmiastowych sankcji wobec reżimu Alaksandra Łukaszenki. Porwanie cywilnego samolotu to bezprecedensowy akt państwowego terroryzmu, który nie może pozostać bezkarny - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.Ponadto wiceszef polskiej dyplomacji Marcin Przydacz przekazał, że charge d'affaires Białorusi został wezwany do polskiego MSZ. Na lotnisku w Mińsku przebywa również polski konsul.Sprawę skomentował również Donald Tusk: „Łukaszenka stał się zagrożeniem nie tylko dla obywateli swojego kraju, ale także dla bezpieczeństwa międzynarodowego. Jego akt państwowego terroryzmu wymaga natychmiastowej i zdecydowanej reakcji wszystkich europejskich rządów i instytucji.”Skąd tak nagła reakcja na teoretycznie zwykłe awaryjne lądowanie samolotu? Samolot znajdował się tuż przed granicą z Litwą, gdy kazano mu zawrócić do Mińska, gdzie miał lądować ze względu na podejrzenie o bombie na pokładzie.Jednak po lądowaniu okazało się, że bomby nie ma, za to białoruskie służby aresztowały jednego z pasażerów samolotu, którym był opozycjonista Raman Pratasiewicz. Był on autorem opozycyjnego kanału, który białoruski rząd uznał za ekstremistyczny, a jego autorów uznano za poszukiwanych.Pratasiewicz został ponadto umieszczony na liście osób zaangażowanych w działalność terrorystyczną. Może mu nawet grozić kara śmierci. Dlatego mówi się, że cała akcja była sprokurowana przez rząd Łukaszenki, w celu zatrzymania niewygodnej dla nich osoby. Sprawę tę skomentowała przebywająca na emigracji Swiatłana Cichanouska, była kandydatka w wyborach prezydenckich na Białorusi.- Jest absolutnie oczywiste, że to operacja służb specjalnych. reżim naraził bezpieczeństwo pasażerów samolotu oraz całego lotnictwa cywilnego, by rozprawić się z człowiekiem, który był redaktorem największych niezależnych kanałów w Telegramie". Tylko za to został on uznany za terrorystę i może mu na Białorusi grozić kara śmierci - powiedziała.Z kolei białoruskie władze twierdzą, że na polecenie Łukaszenki poderwano myśliwiec Mig-29, by eskortował samolot, gdy pojawiła się informacja, że na pokładzie znajduje się bomba. W komunikacie podkreślono, że Łukaszenka wydał taki rozkaz, ponieważ bał się o życie i zdrowie pasażerów. Dodano również, że Białoruś w ten sposób ocaliła Europę przed katastrofą.Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:30 maja TVP wyemituje koncert poświęcony twórczości Krawczyka. Na scenie pojawi się jego hologramRuszyła zbiórka pieniędzy dla syna Krzysztofa KrawczykaNa półwyspie Helskim trwa inwazja owadówJeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]Źródło: TVN24, RMF

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
04.06.2021 03:15 NIK złoży dziś w prokuraturze zawiadomienie ws. wyborów korespondencyjnych

Prezes NIK Marian Banaś wraz z dyrektorami organu po południu przekaże olejne szczegóły raportu dotyczącego przygotowań do wyborów korespondencyjnych Prezydenta RP, które kosztowały nielam 70 mln złotych, a ostatecznie się nie odbyły.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
06.05.2021 19:04 Ile wzrostu mają polscy politycy? Duda, Kaczyński, Morawiecki, Tusk, Wałęsa i inni

Prezydent Andrzej Duda mierzy 182 cm wzrostu. Tym samym głowa państwa może uchodzić za osobę wysoką.Premier Polski jest tylko odrobinę niższy od prezydenta. Mateusz Morawiecki ma 180 cm wzrostu.Z kolei były premier Polski, były przewodniczący Rady Europejskiej, a obecny szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk mierzy 174 cm wzrostu.Były prezydent Polski Lech Wałęsa ma 170 cm wzrostu. Jest zatem niższy o centymetr od Aleksandra Kwaśniewskiego i o 4 cm od Bronisława Komorowskiego.174 cm wzrostu ma także obecny minister sprawiedliwości, prokurator generalny i prezes Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.Z kolei wicepremier i szef Porozumienia Jarosław Gowin mierzy 190 cm wzrostu.Szef Prawa i Sprawiedliwości i także wicepremier Jarosław Kaczyński ma 168 cm wzrostu.Najwyższy w zestawieniu jest były minister edukacji narodowej, mecenas Roman Giertych. Mierzy on 197 cm wzrostu.Artykuły polecane przez redakcję portalu Goniec.pl:Ile wzrostu mają polscy politycy? Duda, Kaczyński, Morawiecki, Tusk, Wałęsa i inniEmerytura honorowa, czyli nawet 4 tysiące złotych dodatku do podstawowego świadczeniaNieudany biznes Krzysztofa Krawczyka. Kosztował go wiele i doprowadził do kryzysu

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
06.05.2021 19:04 Jak polscy politycy mówią po angielsku? Najsłynniejsze wpadki, które przeszły do historii

Od polityków wymaga się bardzo dobrej znajomości języków obcych. Nic dziwnego – reprezentują oni nasz kraj na międzynarodowej arenie, a treści rozmów międzynarodowych mają realne przełożenie na życie Polaków. Wiele z polityczno-językowych wpadek zostało na długo zapamiętanych. Zaliczyli je politycy od lewicy po prawicę. Przypominamy te najgłośniejsze i najzabawniejsze.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
06.05.2021 18:51 Rolnicy kontra premier we Wrześni. Swój komentarz zamieścił Donald Tusk

Do zajścia z udziałem premiera oraz rolników doszło wczorajszego popołudnia, 5 marca, na terenie nowootwartej obwodnicy Wrześni. Morawiecki pojawił się, aby uroczyście przeciąć wstęgę na drodze, której budowa była finansowana między innymi z budżetu centralnego. Naprzeciw premiera wyszli rolnicy, którzy chcieli zaprotestować. Policja wylegitymowała 16 osób.

Michał Dworczyk
06.05.2021 16:57 Michał Dworczyk o obostrzeniach na Wielkanoc. "Mamy szansę, że lockdown nie będzie niezbędny"

Podczas porannej rozmowy w RMF FM Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik rządu ds. szczepień wypowiedział się na temat tego, jak może wyglądać w Polsce okres świąt wielkanocnych. Podzielił się spostrzeżeniami na temat ewentualnych modeli dalszej dynamiki rozwoju pandemii oraz restrykcji, które mogą nas czekać w najbliższym czasie.- Przestrzegając dyscypliny sanitarnej i przepisów, które obowiązują, mamy szansę, że lockdown nie będzie niezbędny. Oczywiście, patrząc na rozwój epidemii, nie można wykluczać żadnego scenariusza - powiedział na antenie Michał Dworczyk.

Mateusz Morawiecki przekazał ważne informacje
06.05.2021 16:28 Mateusz Morawiecki podjął decyzję ws. szpitali tymczasowych

Premier podkreślił, że szpitale tymczasowe „to ostatnia linia obrony przed COVID-19”. Jednocześnie Mateusz Morawiecki przekazał, że placówki stanowią ważną podstawę Narodowego Programu Szczepień i zapowiedział, co stanie się z nimi po okresie walki z tzw. trzecią falą pandemii koronawirusa.

premier Morawiecki: pytanie
06.05.2021 16:24 Mikrofon dziennikarza został rozłączony po tym, jak zadał premierowi Morawieckiemu niewygodne pytanie

W ubiegły czwartek odbyła się konferencja premiera Mateusza Morawieckiego. Szef rządu poruszył na niej kilka bardzo istotnych dla Polaków kwestii. Mówił o obostrzeniach, które mają pomóc w zahamowaniu rozpędzonej epidemii koronawirusa oraz działaniach rządu, które mają wesprzeć gospodarkę, znajdującą się obecnie w ciężkiej sytuacji. Chodzi tu między innymi o wsparcie dla przedsiębiorców. Następnie Morawiecki był dostępny dla dziennikarzy, którzy mogli zadawać mu pytania. Wtedy doszło do kontrowersyjnej sytuacji.

Mateusz Morawiecki zaapelował do Polaków
06.05.2021 16:11 Premier pokazał swoje święconki. Przy okazji zaapelował o odpowiedzialne spędzenie świąt

Mateusz Morawiecki przyznał, że w tym roku ponownie spędzi święta Wielkanocne jedynie w wąskim gronie domowników. Szef polskiego rządu poprosił obywateli, by poważnie potraktowali obecne zagrożenie epidemiczne i stosowali się do zaleceń reżimu sanitarnego.

Mateusz Morawiecki zaapelował do Polaków
06.05.2021 15:57 Premier Morawiecki zaapelował do Polaków o odpowiedzialność w czasie pandemii

Mateusz Morawiecki zwrócił się do wszystkich obywateli z prośbą o respektowanie obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Premier przypomniał m.in. o nakazie zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych, a także zachowywaniu bezpiecznego dystansu od innych osób.

Premier
06.05.2021 15:48 Premier zabrał głos w Grotnikach, gdzie został pochowany Krzysztof Krawczyk

Mateusz Morawiecki przyjechał na pogrzeb Krzysztofa Krawczyka wprost z Wawelu, gdzie uczestniczył w obchodach 11. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. Premier dotarł na miejsce wraz z małżonką i zdecydował się zabrać głos.- Krzysztof Krawczyk był wybitnym artystą, z którego emanowała życzliwoś__ć do drugiego człowieka. Zawsze mnie to ujmowało. To artysta, który kojarzy się z Polską - powiedział szef polskiego rządu.Warto zaznaczyć, że premier nie był jedyną osobistością ze świata polityki, która zabrała głos podczas uroczystości. W imieniu prezydenta Andrzeja Dudy został odczytany list do wszystkich zgromadzonych, a na kilka słów od siebie zdecydował się również minister Piotr Gliński.

Mateusz Morawiecki
06.05.2021 15:24 Morawiecki: "Realne 10 mln szczepień miesięcznie". Premier zdradza szczegóły

Mateusz Morawiecki zadeklarował dziś w Gliwicach, że jeżeli zwiększą się dostawy szczepionek do Polski, nasz kraj będzie w stanie wykonać nawet 10 mln iniekcji w ciągu miesiąca. Premier wskazuje, że szczepionki są najlepszym rozwiązaniem i to za ich sprawą w najbliższych tygodniach będziemy dostrzegać efekty walki z pandemią.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
06.05.2021 14:15 Konferencja prasowa Mateusza Morawieckiego

Premier odniósł się do Krajowego Programu Odbudowy po dzisiejszych rozmowach z przedstawicielami Lewicy. Usłyszeliśmy potwierdzenie dotyczące tego, że rozporządzenie o środkach własnych zostanie już skierowane pod obrady parlamentu.Do Polski może trafić nawet 770 miliardów złotych. Środki mają być przeznaczone przede wszystkim na inwestycje infrastrukturalne oraz modernizację w zakresie służby zdrowia i oświaty.