Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki
11.07.2023 19:52 80. rocznica rzezi wołyńskiej. Mateusz Morawiecki chce dla niej specjalnej nazwy

Dziś (11.07) przypada 80. rocznica rzezi wołyńskiej. Premier Mateusz Morawiecki uważa, że makabra na polskiej ludności powinna zostać zakwalifikowana zgodnie z prawem międzynarodowym jako genocidium atrox, czyli ludobójstwo szczególnie okrutne. 

Mateusz Morawiecki
07.07.2023 12:48 Mateusz Morawiecki nawiązał do żartów z Pinokiem. TVN był bezlitosny

Podczas rozmowy z internautami Mateusz Morawiecki dostał pytanie o memy i przeróbki swojego wizerunku w stylu Pinokia jako nawiązanie do mówienia nieprawdy. Premier zapewniał o swoim dystansie i potrzebie śmiechu. TVN24 postanowiło wystawić Morawieckiego na próbę i opublikowało satyryczny materiał.

Mateusz Morawiecki, Wołyń
07.07.2023 12:09 Mateusz Morawiecki odwiedził Ukrainę. Oddał hołd ofiarom rzezi wołyńskiej

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził ukraińską, nieistniejącą już dziś, wieś Ostrówki. Oddał tam hołd ofiarom rzezi wołyńskiej. Szef rządu udał się do Ukrainy w związku z przypadającą 11 lipca 80. rocznicą tej zbrodni.

Mateusz Morawiecki
06.07.2023 12:51 Mateusz Morawiecki zwołał spotkanie ws. relokacji imigrantów. Czego się spodziewać?

Mateusz Morawiecki zaprosił przedstawicieli kół i klubów parlamentarnych na konsultacje ws. relokacji migrantów w ramach unijnego mechanizmu. Kilka ugrupowań nie przyjęło oferty rozmowy. Rzecznik PiS-u tłumaczył, czego można spodziewać się po rozmowach.

Mateusz Morawiecki
06.07.2023 12:35 Mateusz Morawiecki usłyszał pytanie o wydłużający się nos. Zaskakująca odpowiedź

Premier Mateusz Morawiecki podczas sesji Q&A odpowiadał na pytania internautów. Jeden zadał mu niespodziewane pytanie: "jak pan to robi, że nie rośnie panu nos". - Cieszę się z tych wszystkich przeróbek - odpowiedział szef rządu. 

premier
03.07.2023 18:02 Premier starł się z dziennikarką TVN24. Mocna wymiana zdań

Podczas ostatniej konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego doszło do spięcia z dziennikarką TVN24. Reporterka zapytała premiera o wypowiedź, w której zestawił Grupę Wagnera z "grupą" Manfreda Webera, lidera Europejskiej Partii Ludowej. Szef rządu wyraźnie unikał odpowiedzi.

Mateusz Morawiecki i Viktor Orban
02.07.2023 20:25 Polska osamotniona w UE. Pozostał jedynie prorosyjski Orban [OPINIA]

Po ostatnim szczycie Unii Europejskiej, na którym Mateusz Morawiecki nie osiągnął zamierzonych przez siebie celów, uwypukliły się różnice pomiędzy Polską i Węgrami a resztą państw członkowskich. Wygląda na to, że prorosyjski Viktor Orban pozostał jedynym sojusznikiem polskiego rządu w kwestii polityki migracyjnej. 

Mateusz Morawiecki podczas oświadczenia dla prasy
02.07.2023 18:13 Morawiecki chce w Polsce broni jądrowej. Miedwiediew reaguje: "Taka broń zostanie użyta"

Premier Mateusz Morawiecki przekazał, że polski rząd chciałby rozszerzenia programu Nuclear Sharing i tym samym rozmieszczenia broni jądrowej w naszym kraju. Na słowa szefa polskiego rządu szybko zareagował zarówno Biały Dom, jak i kremlowscy propagandyści, w tym były rosyjski prezydent Dmitrij Miedwiediew. 

Mateusz Morawiecki
01.07.2023 18:42 Mateusz Morawiecki zaatakował TVN. Stacja błyskawicznie odpowiedziała

Niechęć polityków Prawa i Sprawiedliwości do TVN-u to żadna nowość. Wyjątkowo zaciekły w swoich atakach pod adresem rozgłośni jest premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu podczas sobotniej (1 lipca) konferencji prasowej bezlitośnie uderzył w stację, porównując ją do komunistycznych mediów. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać.

Posiedzenie Rady Ministrów
27.06.2023 19:12 "Morawiecki został współPremierem". Kpiny po posiedzeniu Rady Ministrów

„To który przewodniczy?”, „Nawet nie próbujecie już udawać, że Kaczyński jest szefem rządu?” - grzmią użytkownicy Twittera pod fotografiami z posiedzenia Rady Ministrów opublikowanymi przez Prawo i Sprawiedliwość. Powód? Jarosław Kaczyński został wymieniony we wpisie jako pierwszy. Co więcej, nazwano go „premierem”. Nie brakuje głosów, że publikacja pokazała wyraźnie, „kto naprawdę rządzi w Polsce, a kto od wielu lat udaje, że jest premierem”.

Mateusz Morawiecki
27.06.2023 13:19 Ważne informacje dla wszystkich rodzin odnośnie 800 plus. Rząd podjął decyzję

Ważne informacje dla wszystkich polskich rodzin. Rząd właśnie przyjął nowelizację świadczenia 500 plus. Zgodnie z zapowiedziami partii rządzącej będzie ono wynosiło 800 złotych. Zmiany mają wejść od stycznia 2024 roku.

Mateusz Morawiecki
15.06.2023 15:11 Mateusz Morawiecki ostro o Niemczech. "Tutaj jest Sejm, a nie Bundestag"

Dziś (15.06) w Sejmie odbyła się burzliwa debata na temat proponowanego na forum Unii Europejskiej mechanizmu tzw. obowiązkowej solidarności odnośnie do relokacji migrantów. Głos zabrali m.in. Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki. Premier w ostrych słowach skomentował naciski Niemiec na Polskę.

Mateusz Morawiecki
14.06.2023 19:47 Mateusz Morawiecki skomentował "Reset" od TVP. "Wcale mnie te liczby nie dziwią"

Nie milkną echa pierwszego odcinka “Resetu” TVP, cyklu, który ma obnażać rzekome powiązania rządu PO z władzami Rosji i rosyjskim biznesem. Produkcją zachwycił się m.in. premier Mateusz Morawiecki, czym wywołał falę nieprzychylnych komentarzy.

Mateusz Morawiecki
14.06.2023 15:20 Śmierć ciężarnej z Nowego Targu. Mateusz Morawiecki zabrał głos. "Takie zgony były też za rządów PO"

Nie milkną echa śmierci ciężarnej Doroty w Nowym Targu. Odejście tej oraz innych kobiet związane z ograniczonym prawem do aborcji jest powodem organizowanych w kilkudziesięciu miastach w Polsce protestów. Głos w sprawie zabrał Mateusz Morawiecki, który stwierdził, że od czasu rządów PO niedużo się zmieniło w kwestii aborcji i wtedy również zdarzały się takie zgony.

Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński
11.06.2023 17:02 Mateusz Morawiecki: "Jarosław Kaczyński wyciągnął Polskę z dziadostwa"

Premier Mateusz Morawiecki skomentował dziś zmiany w polskiej gospodarce i konkurencyjną pozycję Polski na tle innych państw europejskich. Wskazał też osobę, która ma stać za dobrobytem zwykłych Polaków, którego ci nie uświadczyli za rządów poprzedników PiS-u. To prezes Jarosław Kaczyński.

Mateusz Morawiecki
11.06.2023 15:24 Mateusz Morawiecki twardo sprzeciwia się unijnej relokacji migrantów. "Sorry, przyjaciele komisarze"

Ministrowie spraw wewnętrznych państw członkowskich UE zgodzili się na przyjęcie mechanizmu tzw. obowiązkowej solidarności ws. relokacji migrantów przybywających na teren wspólnoty. Zdecydowanie sprzeciwia się temu polski rząd. Mateusz Morawiecki wprost mówi o unijnym dyktacie.

Mateusz Morawiecki, Donald Tusk
08.06.2023 11:27 Donald Tusk uderza w Mateusza Morawieckiego. Przypomniał jego interesy z Rosjanami

Donald Tusk poruszył dziś (7.06) kwestię Azotów Puławy. Przewodniczący PO przypomniał o próbie przejęcia zakładów przez Rosjan, sugerując, że wówczas znaczącą rolę odegrał Mateusz Morawiecki. Były premier zapowiedział, że sprawa ta zostanie wyjaśniona, gdy KO dojdzie do władzy.

Mateusz Morawiecki
04.06.2023 15:22 Mateusz Morawiecki skomentował marsz 4 czerwca. "Śmieszy mnie trochę"

Mateusz Morawiecki skomentował marsz 4 czerwca. Szef rządu PiS, który przedstawiany jest podczas demonstracji jako źródło wszelkich problemów, drwi z wydarzenia. - Śmieszy mnie trochę - powiedział premier.

Mateusz Morawiecki
01.06.2023 14:08 Rząd chce wydłużyć wakacje kredytowe, ale nie dla wszystkich. Premier Morawiecki ujawnia

Dobra wiadomość dla kredytobiorców. Najprawdopodobniej będą mogli nadal korzystać z wakacji kredytowych. Zdradził to premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z tygodnikiem Wprost. - Pobieranie 500+ nie jest obowiązkiem. Sam ze względu na swoją sytuację finansową zrezygnowałem z 500+. A jeśli już mówimy o kryteriach dochodowych, to rozważamy przedłużenie wakacji kredytowych o kolejne pół roku lub nawet o rok” – wyznaje premier.

Mateusz Morawiecki
31.05.2023 15:43 Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie. "Należy zwracać szczególną uwagę na wszelkie niestandardowe sytuacje"

Premier Mateusz Morawiecki zdecydował o przedłużeniu obowiązywania stopni alarmowych BRAVO i CHARLIE-CRP do końca sierpnia. Stopień BRAVO odnosi się do zagrożeń związanych z terroryzmem, natomiast stopień CHARLIE-CRP dotyczy cyberterroryzmu. Przede wszystkim jest to sygnał dla służb, aby pozostawały w pełnej gotowości do podjęcia działań. 

Mateusz Morawiecki, Andrzej Duda
29.05.2023 16:22 Prezydent i premier chcą unijnej komisji ds. rosyjskich wpływów. "Nie ma się czego bać"

Andrzej Duda poinformował dziś (29.05), że podpisze uchwaloną w piątek (26.05) przez Sejm i szeroko dyskutowaną ustawę, którą potocznie nazywa się “Lex Tusk”, a przewiduje ona utworzenie komisji badającej rosyjskie wpływy w Polsce. Zarówno prezydent, jak i premier chcą, żeby takie gremium zebrało się też na poziomie unijnym. Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie.

Zbigniew Ziobro, Mateusz Morawiecki
23.05.2023 10:02 Potyczka Morawiecki-Ziobro trwa. Minister odpowiedział premierowi na słowa o krowie

Gorąco na linii Mateusz Morawiecki-Zbigniew Ziobro. Po tym, jak na premiera spadła krytyka odnośnie do jego polityki europejskiej, szef rządu odpowiedział swojemu ministrowi, że "krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje". Ziobro właśnie skomentował odważne słowa Morawieckiego.

Mateusz Morawiecki
22.05.2023 10:48 Premier reaguje na rosyjskie wymagania zwrotu ziem i pieniędzy. "Zagrywka propagandowa"

Przewodniczący jednej z izb rosyjskiego parlamentu zabrał wczoraj (21.05) głos ws. żądań wypłaty odszkodowań przez Polskę na rzecz jego kraju. Według polityka to ZSRR, a więc teraz Rosja, umożliwiły istnienie naszej ojczyzny. Na szokujące słowa Wieczesława Wołodina właśnie zareagował premier Mateusz Morawiecki.

Kamil z Częstochowy, Morawiecki
10.05.2023 18:38 Mateusz Morawiecki zareagował na śmierć 8-letniego Kamilka. Mówił o karze śmierci

Chyba każdy z nas przeżywa tragedię 8-latka z Częstochowy. Jedną z osób, które publicznie zabrały głos ws. śmierci Kamilka, jest Mateusz Morawiecki. Premier zaapelował do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry o zaostrzenie kar wymierzanych za podobne czyny, a także wypowiedział się na temat kary śmierci. Szef rządu najchętniej przywróciłby ją dla zwyrodnialców takich jak Dawid B.

Mateusz Morawiecki o śmierci Kamilka
08.05.2023 20:30 Mateusz Morawiecki o śmierci 8-letniego Kamilka. "Czy ktoś zawinił? Jeśli tak, to kto?"

W poniedziałek dotarły do nas tragiczne informacje o śmierci 8-letniego Kamilka z Częstochowy. Do sprawy za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się premier Mateusz Morawiecki. "Brakuje słów, by móc opisać emocje, które towarzyszą nam wszystkim, a szczególnie tym z nas, którzy są rodzicami" - napisał na Twitterze prezes Rady Ministrów. 

Ursula von der Leyen Mateusz Morawiecki
29.04.2023 19:56 Komisja Europejska reaguje ws. Polski. Termin mija 2 maja

Komisja Europejska, jak wynika z informacji, do których dotarła PAP, ma zamiar wprowadzić od 2 maja własne środki zapobiegawcze w sprawie produktów rolnych z Ukrainy. Oznacza to, że Polska przed upływem tego terminu będzie zobowiązana do wycofania się ze swojego zakazu, który dotyczy kilkudziesięciu artykułów. 

Tr
24.04.2023 10:03 Będzie wyższy zasiłek pogrzebowy? Mateusz Morawiecki zabrał głos

Zasiłek pogrzebowy nie był podnoszony od 2011 roku, a ze względu m.in. na inflację za kwotę 4 tys. zł coraz trudniej zorganizować pochówek. Na ten problem zwrócili uwagę autorzy petycji, która wpłynęła do Sejmu, a wtórowali temu członkowie sejmowej komisji. Teraz głos w sprawie zabrał premier Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki udostępnił zdjęcie z miejsca katastrofy smoleńskiej
11.04.2023 18:53 Mateusz Morawiecki udostępnił zdjęcie z miejsca katastrofy smoleńskiej. Senator apeluje o usunięcie

Mateusz Morawiecki udostępnił w mediach społecznościowych zdjęcie z miejsca katastrofy smoleńskiej. Senator Platformy Obywatelskiej Krzysztof Brejza wystąpił z interwencją do premiera, argumentując, że na fotografii znajdują się „zmasakrowane zwłoki jednej z ofiar”. Zażądał usunięcia wpisu.