Goniec.pl > Polityka > Mateusz Morawiecki powinien podać się do dymisji? Polacy wydali wyrok
Eryk Błaszak
Eryk Błaszak 19.02.2023 20:11

Mateusz Morawiecki powinien podać się do dymisji? Polacy wydali wyrok

40% Polaków uważa, iż Mateusz Morawiecki winien podać się do dymisji.
Flickr/Kancelaria Premiera

Ponad 40% Polaków uważa, iż Mateusz Morawiecki powinien podać się do dymisji. Takie są wyniki najnowszego sondażu przeprowadzonego przez pracownię United Surveys na zlecenie Wirtualnej Polski. W grupie tej zdecydowanie przeważa elektorat opozycji, który nie pozostawia na premierze suchej nitki.

Polacy wydali wyrok. Mateusz Morawiecki ma poważny problem?

Najnowszy sondaż przeprowadzony przez pracownię United Surveys na zlecenie Wirtualnej Polski nie pozostawia złudzeń Mateuszowi Morawieckiemu, iż poza twardym elektoratem PiS nie znajdzie poparcia wśród pozostałej grupy obywateli. 

Pracownia zapytała Polaków, czy w związku z ciągłym brakiem pieniędzy z KPO Mateusz Morawiecki powinien podać się do dymisji. Jak się okazało, wyniki są co najmniej niepokojące Prezesa Rady Ministrów. 

 

 

52-letni pracownik Poczty Polskiej zginął w wypadku. Teraz szukają jego rodziny

Prawie połowa Polaków chce dymisji Mateusza Morawieckiego

Dokładnie 41,3% Polaków wypowiedziało się negatywnie na temat pracy premiera i uważa, iż w związku z ciągłym brakiem środków z KPO powinien on podać się do dymisji. Aż 28% zapytanych opowiedziało się za “zdecydowanym tak”. 

Odmiennego z kolei zdania jest 48,6% zapytanych, wśród których 23,2% przyznało, iż premier zdecydowanie nie powinien podawać się do dymisji, zaś 25,4%, iż raczej nie powinien tego robić. Nieco ponad 10% ankietowanych nie potrafiło wyrazić swojego stanowiska w tej sprawie. 

 

Zwolennicy PiS nie chcą dymisji premiera

Choć od pewnego czasu aura otaczająca środowisko Zjednoczonej Prawicy nie należy do najlżejszych i najprzyjemniejszych, a pozycja premiera bywa podważana, to jak pokazuje sondaż pracowni, elektorat PiS twardo stoi za Mateuszem Morawieckim. 

Według badań United Surveys, wśród wyborców Zjednoczonej Prawicy aż 86% z nich nie chce, by premier podawał się z dymisji. Zupełnie inaczej wyniki kształtują się wśród zwolenników obozu opozycji. Według 67% z nich obecny premier powinien ponieść odpowiedzialność i pożegnać się ze stanowiskiem szefa rządu. Co ciekawe, za jego pozostaniem opowiedziało się 28% elektoratu opozycji. 

Źródło: wp.pl